Rozmowy branżowe Konferencje Academy of Pool Experts Dodaj firmę Newsletter TV Basenprof
Aktualnościwięcej aktualności


Foto - UM Lubin

2024-05-07
Postępy prac przy budowie Aquaparku
W Dolnośląskim Centrum Rehabilitacji i Rekreacji prace postępują. Zakończenie prac ziemnych zaplanowano do końca czerwca.

W Sierpniu 2023 roku przy ul. Kolejowej w Lubinie rozpoczęły się roboty związane z budową Aquaparku. Od tej pory na placu budowy wiele się zmieniło, a prace budowlane przeszły na kolejny etap.

Do tej pory w całości wykonano żelbetonową płytę fundamentową, do której wykorzystano 12 000 m3  mieszanki betonu. Stawiane są słupy oraz ściany żelbetonowe od strony ul. Pracownicy krok po kroku przechodzą w kolejne etapy budowy, przygotowując się pod wykonanie stropów. Przemianę obiektu w stan surowy przewidziano na koniec czerwca 2024 roku.

Dodatkowo przy ul. Baczynowej wykonywane są prace związane z budową sieci wodociągowej, kanalizacji sanitarnej oraz deszczowej do Aquaparku. Działania te potrwać maja również do końca czerwca 2024 roku.

Wykonawcą inwestycji jest firma Alstal, która ma 24 miesiące na wybudowanie obiektu.
Materiały: UM Lubin - www.lubin.pl
Przeczytaj także:
„Otwarcie pływalni i ogłoszenie przetargu”
- www.basenprof.pl/aktualnosci/3724/otwarcie_plywalni_i_ogloszenie_przetargu.html

„W Grudziądzu podpisano umowę z wykonawcą” - www.basenprof.pl/aktualnosci/3726/w_grudziadzu_podpisano_umowe_z_wykonawca.html

„Otwarcie Bąbelka coraz bliżej” - www.basenprof.pl/aktualnosci/3725/otwarcie_babelka_coraz_blizej.html

zamknij

Przeczytaj także

Kryty basen w Piekarach Śląskich
Przy ul. Solidarności w Piekarach Śląskich ma zostać zbudowany Kryty basen. Zaplanowano już przetarg na wybór wykonawcy. W ubiegłym roku Miasto Piekary Śląskie otrzymało dofinansowanie m.in. na budowę kompleksu [...]

zamknij

Polecamy firmy


Konferencja Hotel Spa Baseny i Saunaria


Academy od Pool Experts


Agencja Rozwoju Infrastruktury BasenowejCopyrigth Basenprof © 2012-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.