Rozmowy branżowe Konferencje Academy of Pool Experts Dodaj firmę Newsletter TV Basenprof
Aktualnościwięcej aktualności


Foto - UM Piekary Śląskie

2024-05-20
Kryty basen w Piekarach Śląskich
Przy ul. Solidarności w Piekarach Śląskich ma zostać zbudowany Kryty basen. Zaplanowano już przetarg na wybór wykonawcy.

W ubiegłym roku Miasto Piekary Śląskie otrzymało dofinansowanie m.in. na budowę kompleksu sportowego. Obiekt ma powstać przy ul. Solidarności, a rozpoczęcie budowy zaplanowano jeszcze w tym roku. Pierwszym etapem inwestycji ma być budowa basenu, drugim budowa SPA i hala dla szczypiornistów.

W pierwszym etapie budowy zaplanowano m.in.:
- niecka sportowa z 8 torami o długości 25 m oraz ruchomym dnem,
- wodny plac zabaw,
- zjeżdżalnię,
- recepcję,
- kawiarnię,
- widownię,
- taras,
- strefę szatni,
- strefę pryszniców,
- strefę toalet,
- pomieszczenia dla ratowników,
- pomieszczenia administracji,
- wentylatorownię,
- pomieszczenia techniczne.

Kolejnym etapem zadania będzie budowa SPA. W obiekcie powstaną dwie strefy mokra z basenem rekreacyjnym i strefą saun oraz sucha, w których znajdziemy sale sztuk walki oraz siłownię. Obiekt ma posiadać również salę do squasha i ściankę wspinaczkową.

Trzeci etap inwestycji to budowa hali sportowej wraz z budową parkingu podziemnego. W hali powstać ma wielofunkcyjne boisko, pozwalające na organizację meczów piłki ręcznej, koszykówki i siatkówki wraz z trybuną na około 850 miejsc. Budynek hali będzie podzielony na strefę sportową boisko oraz na strefę obsługującą kibiców. Dodatkową atrakcją ma być strzelnica sportowa, która będzie dostępna w obiekcie.

Wartość realizacji projektu oszacowano na 150 mln zł. Zarząd Miasta Piekar Śląskich zapowiedział, że w lipcu odbędzie się przetarg na wybór wykonawcy inwestycji.
Autor: Natalia Nowacka - portal Basenprof
Materiały: UM Piekary Śląskie - www.piekary.pl

zamknij

Przeczytaj także

Legionella - prawidłowe praktyki dla hoteli i stref Spa
Epidemia wywołana koronowirusem spowodowała paraliż turystycznej, rekreacyjnej i sportowej sfery życia znacznej części krajów naszego globu. W Europie powoli otwierają się baseny i parki wodne, a także hotelowe strefy Spa. [...]

zamknij

Polecamy firmy


Konferencja Hotel Spa Baseny i Saunaria


Academy od Pool Experts


Agencja Rozwoju Infrastruktury BasenowejCopyrigth Basenprof © 2012-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.