Rozmowy branżowe Konferencje Academy of Pool Experts Dodaj firmę Newsletter TV Basenprof
Aktualnościwięcej aktualności


Foto - Powiatowa Kryta Pływalnia w Biłgoraju

2024-06-18
II Etap przetargu w Biłgoraju
Kryta Pływalnia w Białograju powstała w 1988 roku i przez ostatnie lata przechodziła jedynie drobne inwestycje, które dotyczyły m.in. uzdatniania wody czy inwestycji w odnawialne źródła energii.

8 maja tego roku otwarta została nowa, rekreacyjna część pływalni. Mieszkańcy miasta mają do dyspozycji halę ze zjeżdżalniami, jacuzzi, masażami podwodnymi, sztuczną rzeką. Całość została zrealizowana dzięki pozyskanym przez powiat dotacjom.

Na tym nie koniec prac przy modernizacji obiektu. Starostwo Powiatowe Biłograju ogłosiło przetarg na etap drugi, czyli modernizację starego basenu. Wpłynęły trzy oferty. Rozpiętość cenowa jest ogromna. Najdroższa oferta wykonawcy to blisko 29 mln zł, kolejny za trochę ponad 20, a najtańszy gotów zrealizować zadanie za nieco ponad 17 mln.

Starosta biłgorajski – Andrzej Szarlip przyznał, że był bardzo zadowolony kiedy zobaczył te propozycje. Wyjaśnił, że koszt tego etapu szacowano na niespełna 30 mln zł. Poinformował, że Samorząd ma zapewnione 15 mln zł z Polskiego Ładu. Pozostała część środków została zabezpieczona w tegorocznym budżecie. Poprzednia Rada Powiatu Biłgorajskiego założyła wtedy, że miasto zaciągnie na brakującą cześć kredyt. Na razie jednak nie wiadomo, na jaką sumę będzie opiewał kredyt, bo na wybór wykonawcy trzeba poczekać. Urzędnicy muszą dokładnie przeanalizować oferty i przyjrzeć się wykonawcom. W ramach inwestycji zaplanowano m.in. prace rozbiórkowe dachu, przebudowę trybun oraz niecki basenowej. Przewidziano również zagospodarowanie terenu obok. Stary basen połączy się z nowym.

Pierwszy etap modernizacji zamknął się w kwocie 29,1 mln zł, z czego 15,9 mln to dofinansowanie z Rządowego Programu Polski Ład, a 13,2 mln zł to środki z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Zakończenie inwestycji zaplanowano na koniec 2025 roku.
Autor: Katarzyna Olszak - portal Basenprof
Materiały: UM Biłgoraj - www.bilgorajski.pl

zamknij

Przeczytaj także

NoPhos - skuteczne usuwanie fosforanów
Gotowy do użycia silnie skoncentrowany płyn do usuwania fosforanów z wody basenowej. NoPhos szybko i skutecznie usuwa fosforany, które są wprowadzane do wody przez deszcz, części roślin lub [...]

zamknij

Polecamy firmy


Konferencja Hotel Spa Baseny i Saunaria


Academy od Pool Experts


Agencja Rozwoju Infrastruktury BasenowejCopyrigth Basenprof © 2012-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.