Rozmowy branżowe Konferencje Academy of Pool Experts Dodaj firmę Newsletter TV Basenprof
Aktualnościwięcej aktualności


Foto - UM Kępno

2024-06-25
W Olkuszu powstanie Park Wodny
W Olkuszu ma powstać całoroczny Park Wodny. Zaplanowano już lokalizację na wykonanie zadania.

W Olkuszu ma powstać Park Wodny. Podczas odbytej w kwietniu Rady Miejskiej w Olkuszu zaakceptowano zmiany w budżecie Miasta i Gminy Olkusz. Burmistrz chciałby, aby jeszcze w tym roku została opracowana dokumentacja do budowy krytej pływalni.

– W ubiegłych latach w naszej gminie zrealizowaliśmy inwestycje o skali wcześniej nieosiągalnej dla naszego samorządu. Wystarczy wspomnieć rewitalizację Parku Czarna Góra, Dolinki na Os. Młodych, Dawnego Starostwa z ekspozycją Podziemny Olkusz, czy zamku w Rabsztynie.  Obecnie trwa budowa tężni oraz obiektu wielofunkcyjnego, w którym planujemy organizację m.in. lodowiska i kortów tenisowych. Czas myśleć o kolejnych wyzwaniach, by dalej czynić nasze Miasto i Gminę miejscem jeszcze bardziej atrakcyjnym dla naszych Mieszkańców. Jedną z propozycji na najbliższą przyszłość będzie aquapark – komentuje Roman Piaśnik, burmistrz Olkusza.

W ramach inwestycji powstanie:
- niecka basenu sportowego,
- niecka basenu rekreacyjnego z wyznaczonymi torami do pływania,
- wodna strefa zabaw dla dzieci oraz niemowląt,
- wanna z hydromasażem,
- zjeżdżalnia,
- strefa saun,
- strefa wspinaczkowa,
- kawiarnia,

Nowy Park wodny w Olkuszu będzie przypominał ten w Kępnie. W celu realizacji zadania budowy Parku Wodnego Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz będzie chciał pozyskać dofinansowanie. Obiekt ma powstać przy ul. Rabsztyńskiej.

– Podstawą każdej inwestycji jest dobry projekt budowlany. Chcę, by nasz aquapark tętnił życiem. Bogata funkcjonalność samego obiektu, połączona z kreatywnością naszych Mieszkańców, z pewnością przyniosą wiele radości wszystkim użytkownikom tego obiektu. Nowe możliwości otworzą się również przed szkołami nauki pływania, których oferta cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem olkuszan. Na budowę tego obiektu będę chciał pozyskać dofinansowanie, natomiast – mając dotychczasowe doświadczenia i dużą motywację – jestem spokojny, że ten cel także uda się osiągnąć i wkrótce zyskamy kolejny fantastyczny obiekt – podsumowuje burmistrz Roman Piaśnik.
Autor: Natalia Nowacka - portal Basenprof
Materiały: UMiG Olkusz - www.umig.olkusz.pl
Przeczytaj także:
„Otwarcie basenu w Oleśnie już w lipcu”
- www.basenprof.pl/aktualnosci/3762/otwarcie_basenu_w_olesnie_juz_w_lipcu.html

„Otwarcie Aquapark Zakrzów” - www.basenprof.pl/aktualnosci/3761/otwarcie_aquapark_zakrzow.html

„II Etap przetargu w Biłgoraju” - www.basenprof.pl/aktualnosci/3759/ii_etap_przetargu_w_bilgoraju.html

zamknij

Przeczytaj także

Dochodowość przestrzeni parkingowej
Z myślą o Tobie i Twoich Klientach - wykorzystaj swoją przestrzeń parkingową w dodatkowy sposób. Poznaj innowacyjne, łatwe w obsłudze stacje operatorskie. Zobacz, co wyróżnia stacje marki Eway i zarabiaj [...]

zamknij

Polecamy firmy


Konferencja Hotel Spa Baseny i Saunaria


Academy od Pool Experts


Agencja Rozwoju Infrastruktury BasenowejCopyrigth Basenprof © 2012-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.