Rozmowy branżowe Konferencje Academy of Pool Experts Dodaj firmę Newsletter TV Basenprof
Aktualnościwięcej aktualności


Wizualizacja Aquaparku w Chełmie - foto Chełmski Park Wodny i Targowiska Miejskie Sp. z o.o

2015-03-04
Chełmski Park Wodny wybuduje Skanska

Jak oficjalnie ogłosiła 25 lutego spółka Chełmski Park Wodny i Targowiska Miejskie (inwestor Aquaparku), szwedzka firma Skanska oficjalnie wygrała przetarg na budowę Aquaparku w Chełmie. Sztandarowa miejska inwestycja ma pochłonąć 33,1 mln zł.

Jeśli nikt z konkurentów nie złoży odwołania do Krajowej Izby Odwoławczej (ustawowo mają na to 10 dni) to już po 10 marca inwestor podpisze umowę z głównym wykonawcą i budowa może się rozpocząć. Prace budowlane mają planowo potrwać 18 miesięcy.

W grudniu 2013 r. podobny obiekt basenowy firma Skanska zakonczyła w Siedlcach. Przez cały poprzedni rok siedlecki Aquapark odwiedziło ponad 330 tys. osób, co jest dobrą wiadomością dla chełmskiego inwestora, który przewiduje, że na jego obiekcie jednorazowo z oferty będzie mogło skorzystać 430 osób.

Projekt Chełmskiego Parku Wodnego obejmuje trzykondygnacyjną halę z nieckami basenowymi, saunami, wannami z hydromasażem, wodnymi zjeżdżalniami oraz siłownią, boiskiem do squasha, kręgielnią i restauracją. Z założenia obiekt ma być otwarty przez 16 godzin na dobę.

Autor: DiS – portal Basenprof
Przeczytaj także: „Kto wybuduje chełmski Aquapark?” - www.basenprof.pl/aktualnosci/521/kto_wybuduje_chelmski_aquapark.html

zamknij

Przeczytaj także

Przechlorowanie wody basenowej
Wielu spośród Państwa zastanawia się, z jakiego powodu wodę basenową należy od czasu do czasu przechlorować, mimo że wyniki badań mikrobiologicznych nie wskazują na występowanie skażenia. Taka praktyka uzasadniona jest z dwóch [...]

zamknij

Polecamy firmy


Konferencja Hotel Spa Baseny i Saunaria


Academy od Pool Experts


Agencja Rozwoju Infrastruktury BasenowejCopyrigth Basenprof © 2012-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.