Napisz o obiekcie Napisz o wydarzeniu Dodaj firmę TV Basenprof Newsletter Rozmawiaj na forum

Aktualnościwięcej aktualnościOstatnie posty na forum:

Szkolenie - wysłana przez human
Szkolenia dla obsługi działu utrzymania czystości są teraz jak najbardziej potrzebne - po tak długim przestoju związanym z lockd...
Ostatnie komentarze:
 • 2021-06-07 11:01:53 - Pirat1kr
  Jak dobie Pani z tym poradziła?
 • 2021-05-31 11:55:54 - piszczol
  zgadzam się w stu procentach z autorami komentarzy księstwo borek się odradza
 • 2021-05-31 11:52:01 - hartabuz
  W Borku mieszka dużo dzieci i młodzieży r . jedyna rozrywka to park i klub sportowy borek . trzeba więc remontować i rozwijaćpark i małą archiktekturę w parku oraz klubie [...]

 • Kąpielisko Gontynka podczas zasypywania niecek
  Dodaj komentarz
  0
  2015-04-10
  Aquapark w Szczecinie: setki tysięcy zł wydane na próżno
  Od 2007 roku szukanie sposobu na funkcjonowanie Aquaparku w Szczecinie kosztowało mieszkańców już co najmniej 451 tysięcy złotych. To oficjalne dane urzędu miasta. To pieniądze głównie na różne analizy, szacunki, opracowania. Do tej pory niewiele z nich wynikło.
   
  Kolejna koncepcja budowy Aquapark przy ulicy 1 Maja w Szczecinie nie wypaliła. Negocjacje zerwano. Prezydent szuka sposobu i inwestora, który chciałby wziąć na siebie utrzymanie obiektu. - Szukamy sposobu, aby miasto jak najmniejszym kosztem musiało się w to przedsięwzięcie zaangażować. Nigdzie w Polsce się to nie udało z różnych powodów. Także z powodów obowiązujących przepisów - wyjaśnia Tomasz Klek ze szczecińskiego magistratu.
   
  Ostatnia nadzieja - dialog konkurencyjny - też nie wypalił. Zaczęło się w ubiegłym roku. Miasto szukało firmy, która umiałaby znaleźć najlepszy scenariusz dla Gontynki wraz z bankiem lub funduszem, który finansowałby przedsięwzięcie. Zgłosiły się trzy takie spółki. Wybrano jedną - lnvestment Support Agata Kozłowska.

  Rozpoczęły się negocjacje. W budżecie na 2015 rok zabezpieczono 500 tys. zł, gdyby umowę udało się podpisać. Ale lnvestment Support twierdził, że do sukcesu potrzebne jest większe zaangażowanie się miasta. Pomysł władz Szczecina jest inny. Chcą pokryć koszty budowy, ale utrzymaniem obciążyć prywatnego inwestora. Koszt budowy to ok. 200 mln zł.

  - Przedłużające się negocjacje wynikają z rozbieżności pomiędzy naszymi wymaganiami a propozycjami potencjalnego wykonawcy - tłumaczył zawiłości Piotr Mync, zastępca prezydenta Szczecina.
   
  Rozbieżności okazały się nie do pokonania. Umowy nie podpisano. Co teraz?

  Prezydent Piotr Krzystek w Radiu Szczecin zapewniał, że nie rezygnuje z Aquaparku, choć niekoniecznie na terenie dawnego kąpieliska przy ul. 1 Maja. - Chcemy to zrobić w sposób inny niż wszyscy. Aby nie dopłacać do bieżącego funkcjonowania takiego obiektu. Stąd pewne trudności i kłopoty. Niestety polskie przepisy są tak skonstruowane, że pomysł, który my mamy, nie do końca pasuje i brakuje odpowiedzi na rynku na takie rozwiązania - stwierdził prezydent.

  Niewykorzystane 500 tysięcy złotych ma być przeznaczone m.in. na sfinansowanie opracowania związanego z badaniem popytu na usługi oferowane w ramach funkcjonowania Aquaparku.
   
  Pechowy park wodny

  Na Gontynce zęby połamało sobie już wielu ekspertów. Trzy lata temu nieudana inwestycja skończyła się odwołaniem Dariusza Wąsa, zastępcy prezydenta ds. gospodarczych. Budowa okazała się nieopłacalna w formie jaką zaproponowało miasto. Plan wydawał się atrakcyjny: miasto daje grunt, buduje, a zarządza nim prywatny operator, który mógłby na części terenu wybudować galerię handlową.

  Przez chwilę inwestycją interesowało się nawet CBA. Chodziło o umowę jaką miasto zawarło z warszawską kancelarią prawną, która za kilkadziesiąt tysięcy złotych miała pomóc wybrać operatora Aquaparku, przygotować warunki przetargu. Podstaw do śledztwa nie znaleziono.

  W lipcu 2013 roku do wypełnionego deszczówką betonowego basenu wpadło trzech chłopców. Nic im się nie stało, ale zdecydowano wtedy o zburzeniu i zasypaniu basenów.
  Autor: Mariusz Parkitny
  Przeczytaj także: „Gontynka czeka na Aquapark” - www.basenprof.pl/aktualnosci/364/gontynka_czeka_na_aquapark.html
  
  Komentarze
  
  zamknij

  Przeczytaj także

  Astoria z technologią SIKA Poland
  Budowa wielofunkcyjnego Centrum Sportowo-Rekreacyjnego Astoria to jedna z najważniejszych inwestycji realizowanych w Bydgoszczy w ciągu ostatnich dekad. Basen Astoria budzi ogromny sentyment wśród mieszkańców, bowiem od lat [...]
  
  zamknij

  Polecamy firmy

  
  Partnerzy  Copyrigth Basenprof © 2012-2021. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.