Napisz o obiekcie Napisz o wydarzeniu Dodaj firmę TV Basenprof Newsletter Rozmawiaj na forum

Aktualnościwięcej aktualności

Ostatnie posty na forum:

Koronawirus . zamykanie pływalni . - wysłana przez Misza
W sytuacji, gdy na basenie będzie mogło przebywać jednocześnie tylko kilka osób pociąga za sobą realne widmo bankructwa, a pamię...
Automat basenowy - wysłana przez Grzegorz W.
W zależności od przeznaczenia basenu wymagania mogą być zróżnicowane.Dla basenu użytkowanego komercyjnie wiążące będą wymagania ...
wentylacja hali basenowej - wysłana przez Schodyvom
Ale chyba juz znalazlem
Ostatnie komentarze:
 • 2020-06-02 12:06:29 - bastek
  Jak ktoś ma orientację nt. rynku basenowego to wie, że Trzy Fale na skutek zaniedbań wiele lat temu borykał się przez kolejne lata z walką o tą inwestycję. Jak wiadomo [...]
 • 2020-06-01 11:36:46 - pływalnia
  W sumie wytyczne są krótkie i jasne. I chyba jest lepiej, niż się spodziewaliśmy, bo wcześniej mówiło się o 1/3, lub 1/4 obłożenia. Połowa to nadal zbyt mało, żeby w [...]
 • 2020-05-29 17:02:36 - Bartek
  Zamówili, zapłacili i jest zbędne? Nie używali? Kto na coś takiego pozwala? A może kupili nie to co trzeba? Tak czy inaczej "ręce opadywują"

 • Wizualizacja centrum sportowego Politechniki Łódzkiej - archiwum inwestora
  Dodaj komentarz
  0
  2015-05-07
  Politechnika Łódzka buduje pływalnię

  W Łódzkim Akademickim Centrum Sportowo-Dydaktycznym rozpoczęła się budowa pierwszego, 50-metrowego basenu. Niecka ma stanąć lada dzień. Będzie to pierwszy w regionie basen o wymiarach olimpijskich.

  Oprócz olimpijskiego, na terenie centrum powstanie także basen przeznaczony do skoków do wody o granicznej głębokości 5,8 m oraz basen ze sztucznym nurtem.

  Centrum sportu to nie tylko pływalnia, w części „suchej” powstanie hala sportowa z dużą widownią oraz jedna z najwyższych w Europie ścianek wspinaczkowych (wys. 22 m). Obok hali wybudowane zostaną także boiska, siłownia, sale sportów walki itp.

  Na terenie nie zabraknie części konferencyjnej z multimedialnym centrum oraz studiem nagrań (dzięki temu będzie można prowadzić transmisje z wydarzeń w internecie).

  Inwestorem jest Politechnika Łódzka, którą wspiera kwotą 12 mln zł miasto (warunkiem wsparcia finansowego było udostępnianie pływalni także mieszkańcom Łodzi). Przedsięwzięcie otrzymało też dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki w kwocie 30 mln zł, z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego w wysokości 16 mln zł oraz z urzędu marszałkowskiego - 12 mln zł.

  Wykonawcą jest firma Strabag, która podpisała z inwestorem wart 77,5 mln zł kontrakt na kompletne wykończenie pływalni oraz wybudowanie hali do stanu surowego. Wykonawca ma wkrótce otrzymać zlecenie na wykonanie prac uzupełniających.

  Inwestor musi jeszcze ogłosić przetargi na technologię wody, wyposażenie hali, elewacje oraz zagospodarowanie terenu. Łącznie inwestycja ma wynieść 123 mln zł.

  Autor: DiS – portal Basenprof
  
  Komentarze
  
  zamknij

  Przeczytaj także

  Suszarki, które sprawdzą się na każdym basenie
  Szybko, bezpiecznie i skutecznie – tak powinny działać suszarki do włosów i rąk, z którymi mamy do czynienia na pływalniach. Muszą wysuszyć włosy po wyjściu z wody i ręce po opuszczeniu toalety. W ofercie [...]
  
  zamknij

  Polecamy firmy

  
  Partnerzy  Copyrigth Basenprof © 2012-2020. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.
  Park Wodny Trzy Fale chce sprzedać w atrakcyjnej cenie nieużywany elektrolizer MZE 1500 produkcji Dinotec - więcej szczegółów