Rozmowy branżowe Konferencje Academy of Pool Experts Dodaj firmę Newsletter TV Basenprof
Aktualnościwięcej aktualności


Plac budowy chełmskiego Aquaparku - foto www.akwaparkchelm.pl

2015-05-08
Chełmski Aquapark stanie na palach

Na budowie chełmskiego Aquaparku trwają roboty ziemne. Obecnie wykonawca (firma Skanska) robi głęboki wykop, w którym następnie zainstalowane zostaną pale o długości 1o m każdy.

- Ze względu na poziomy wód gruntowych już na etapie projektowania uwzględniono, że kompleks nie będzie miał podpiwniczenia. Dokumentacja zakłada osadzenie budynku na ponad 300 palach – mówi Zbigniew Mazurek, prezes spółki Chełmski Park Wodny i Targowiska Miejskie. – Ale oczywiście nie jest to pod względem technologicznym niczym nadzwyczajnym, a wykonawca na pewno będzie w stanie zrealizować ten etap budowy tak jak należy.

W najbliższych dniach na placu budowy pojawi się wysoki dźwig a po osadzeniu pali wylany zostanie beton tworzący fundamentową płytę o powierzchni 3,5 tys. m2.

- Zgodnie z harmonogramem prac, bryła powinna być już wyraźnie widoczna w okolicach listopada. Pamiętajmy przy tym, iż największa część prac to instalacje i wykończenie kompleksu, którego kubatura wynosi przecież kilkadziesiąt tysięcy metrów sześciennych – dodaje Mazurek.

Równolegle trwają teraz prace związane z przyłączami elektrycznymi, prawie gotowe są już przyłącza wodno-kanalizacyjne.

Chełmski Park Wodny ma być gotowy za 18 miesięcy . Zanim jednak do budynku wejdą pierwsi klienci, miejska spółka skompletować musi załogę pracowników i znaleźć chętnych do zagospodarowania części pomieszczeń. Przetargi na wynajem sal m.in. pod fitness, siłownię, kręgielnię itp. zostaną ogłoszone być może już jesienią. Niewykluczone, że na przełomie tego i przyszłego roku pojawią się także pierwsze ogłoszenia dotyczące pracy.

- Na pewno w pierwszej kolejności zatrudnimy technologów, którzy już na etapie budowy kompleksu powinni zapoznawać się ze specyfiką budynku i instalacji. Chcielibyśmy także z wyprzedzeniem skompletować ekipę odpowiedzialną za marketing, tak aby Aquapark był wyczekiwany nie tylko przez mieszkańców Chełma ale całego województwa – przekonuje Mazurek. – Sądzę, że docelowo w Aquaparku pracę znaleźć może około 40 osób, z czego znaczną część stanowić będą ratownicy.

Budowa Centrum Sportów Wodnych w Chełmie – bo tak brzmi pełna nazwa inwestycji ma kosztować 33,1 mln zł brutto.

Przeczytaj także: „Chełmski Park Wodny wybuduje Skanska” - www.basenprof.pl/aktualnosci/573/chelmski_park_wodny_wybuduje_skanska.html

zamknij

Przeczytaj także

Co jest wartościową korzyścią dodaną w Waszym obiekcie?
Suitmate - urządzenie do suszenia strojów kąpielowych i nie tylko, które w innowacyjny sposób usuwa 95% wilgoci z mokrego stroju kąpielowego zaledwie w 8 sekund bez użycia ciepłego powietrza, dzięki czemu jest [...]

zamknij

Polecamy firmy


Konferencja Hotel Spa Baseny i Saunaria


Academy od Pool Experts


Agencja Rozwoju Infrastruktury BasenowejCopyrigth Basenprof © 2012-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.