Rozmowy branżowe Konferencje Academy of Pool Experts Dodaj firmę Newsletter TV Basenprof
Aktualnościwięcej aktualności


Słupski Aquapark

2015-06-12
Spór o dach, wyrok sądowy to kolejne problemy Słupska

Słupski Aquapark trafia na każdym etapie budowy na kolejne problemy. Tym razem firma, która miała położyć dach żąda od miasta zapłaty całości pieniędzy mimo, że wykonała tylko część zapisanych w umowie robót. Inwestor nie godzi się na te roszczenia a mowa jest o niebagatelnej kwocie ponad miliona zł. Według magistratu wykonawca miał wgląd w precyzyjny opis zamówienia, m.in. warunkiem było pokrycie dachu blachą aluminiowo-tytanową. Jak twierdzi inwestor, wykonawca przystępując do przetargu nie zadał nawet żadnego pytania a po podpisaniu umowy chciał wprowadzenia zmian do projektu (chodziło o zastąpienie blachy plastikową membraną na co miasto nie wyraziło zgody).

Obecnie sprawa trafiła do sądu z powództwa firmy wykonawczej (Budrem Rybak z Luzina), której miasto naliczyło kary i wstrzymało płatności za niewykonanie prac w kwocie około 0,5 mln zł. Kolejnym argumentem magistratu jest to, że wykonawca nie dostarczył potwierdzeń rozliczenia się z podwykonawcami.


Niestety to nie wszystkie kłopoty Słupska z Aquaparkiem. Sąd arbitrażowy w Warszawie właśnie wydał wyrok ws. wzajemnych roszczeń miasta Słupska i pierwszego jednego z głównych wykonawców firmy Termochem. Zgodnie z nakazem sądu inwestor będzie musiał zapłacić Termochemowi 21 mln zł a sam odzyska od wykonawcy jedynie 1,2 mln zł.

Prezydent Słupska w trybie pilnym zwołał sztab kryzysowy, który będzie radził jak uratować miasto przed finansową katastrofą, ponieważ już od dłuższego czasu Słupsk przeżywa poważny kryzys ekonomiczny.

Autor: PaW – portal Basenprof
Przeczytaj także: „Czy Słupsk zrezygnuje z Aquaparku?” - www.basenprof.pl/aktualnosci/552/czy_slupsk_zrezygnuje_z_aquaparku.html

zamknij

Przeczytaj także

Filtry ciśnieniowe
W technice basenowej spotkać można wiele rozwiązań filtrów ciśnieniowych ze złożem kwarcowym jednak dokonać należy zasadniczego podziału. Możemy bowiem wyróżnić filtry do małych basenów prywatnych o [...]

zamknij

Polecamy firmy


Konferencja Hotel Spa Baseny i Saunaria


Academy od Pool Experts


Agencja Rozwoju Infrastruktury BasenowejCopyrigth Basenprof © 2012-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.