Rozmowy branżowe Konferencje Academy of Pool Experts Dodaj firmę Newsletter TV Basenprof

Aktualnościwięcej aktualności


Kompleks basenów przy ul. Wejcherowskiej - wizualizacja ASPA Pracownia Architektoniczna

2015-06-15
Podpisano kontrakt na budowę przy Wejherowskiej

Podpisano kontrakt na budowę olimpijskiego basenu przy ul. Wejherowskiej we Wrocławiu. Wykonawcą będzie konsorcjum firm Pre-Fabrykat, Prefabet i Axyo. Budowa ma ruszyć jeszcze w tym miesiącu a obiekt ma być gotowy z początkiem 2017r.

Inwestycja oprócz budowy olimpijskiego basenu obejmuje także modernizację już istniejącego kompleksu basenów odkrytych.

Prace budowlane będą prowadzone tak, aby zmodernizowane baseny odkryte (dwie 25-metrowe niecki oraz brodzik) udostępnić mieszkańcom już w przyszłym roku. Remont przejdą także zjeżdżalnie. Natomiast basen olimpijski docelowo ma powstać tu przed Igrzyskami Sportów Nieolimpijskich The World Games, które odbędą się we Wrocławiu.

Powstająca pływalnia olimpijska to zadaszony 50-metrowy basen z przesuwnym pomostem dzielącym nieckę na dwie części z czego jedna będzie miała ruchome dno z możliwością wypłycenia do zera. Pod dachem znajdzie się także widownia na 600 miejsc. W obiekcie będą też sauny, siłownia i fitness oraz basen do rozgrzewki i nauki pływania.

Inwestycja ma kosztować prawie 68 mln złotych.

Autor: DoP – portal Basenprof
Przeczytaj także: „Czy Wrocław zdąży przed igrzyskami?” - www.basenprof.pl/aktualnosci/525/czy_wroclaw_zdazy_przed_igrzyskami.html

zamknij

Przeczytaj także

Dolphin M600 - skuteczne czyszczenie basenu
O odkurzaczu Dolphin M600 pisaliśmy już na naszym portalu, a teraz przy okazji zbliżającego się sezonu letniego i wraz z nim zwiększonego obłożenia na basenach warto wspomnieć to zaawansowane technologicznie urządzenie. [...]

zamknij

Polecamy firmy


Konferencja Hotel Spa Baseny i Saunaria


Academy od Pool Experts


Agencja Rozwoju Infrastruktury BasenowejCopyrigth Basenprof © 2012-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.