Napisz o obiekcie Napisz o wydarzeniu Dodaj firmę TV Basenprof Newsletter Rozmawiaj na forum

Aktualnościwięcej aktualności

Ostatnie posty na forum:

Koronawirus . zamykanie pływalni . - wysłana przez Misza
W sytuacji, gdy na basenie będzie mogło przebywać jednocześnie tylko kilka osób pociąga za sobą realne widmo bankructwa, a pamię...
Automat basenowy - wysłana przez Grzegorz W.
W zależności od przeznaczenia basenu wymagania mogą być zróżnicowane.Dla basenu użytkowanego komercyjnie wiążące będą wymagania ...
wentylacja hali basenowej - wysłana przez Schodyvom
Ale chyba juz znalazlem
Ostatnie komentarze:
 • 2020-05-29 17:02:36 - Bartek
  Zamówili, zapłacili i jest zbędne? Nie używali? Kto na coś takiego pozwala? A może kupili nie to co trzeba? Tak czy inaczej "ręce opadywują"
 • 2020-05-28 13:38:06 - asdf
  wszystko fajnie, ale te jasne słupy za przeszkleniem...
 • 2020-05-27 15:02:13 - Adi
  Nareszcie!

 • Basen otwarty przy ul. Królowej Jadwigi w Bydgoszczy - foto www.cwzszawisza.bydgoszcz.pl
  Dodaj komentarz
  0
  2015-07-10
  Bydgoszcz zbuduje basen olimpijski

  Bydgoszcz przygotowuje się do rewitalizacji terenów sportowo-rekreacyjnych przy ul. Królowej Jadwigi. Do połowy przyszłego roku opracowana zostanie dokumentacja projektowo-kosztorysowa.

  Zgodnie z założeniami cały kompleks ma nadal pełnić swoją funkcję sportowo-rekreacyjną. Cały obiekt basenowy wymaga jednak kompleksowej modernizacji. Przebudowa ma uwzględniać między innymi zaprojektowanie nowego basenu olimpijskiego o długości 50 metrów i szerokości 25 metrów. Umożliwi to wytyczenie 10 torów. Będzie on wykorzystywany między innymi z myślą o treningach sportowych klubów pływackich, a także uczniów bydgoskich szkół. Po rewitalizacji na obiekcie mogłyby się odbywać zgrupowania klubów sportowych i różnego rodzaju zawody.

  Zakłada się także wyposażenie basenu w ruchomy pomost, który w zależności od potrzeb podzieli go na dwa mniejsze baseny. Poza tym obiekt ma posiadać ruchome dno. Przy takim rozwiązaniu basen typowo treningowy może stać się też miejscem rekreacji dla mieszkańców (np. poprzez wydzielenie płytkich stref do gier wodnych, zajęć aerobiku w wodzie itp.).

  Przy basenie funkcjonować ma także widownia na około 300 miejsc. Projektanci maja też uwzględnić funkcjonowanie m.in.  takich pomieszczeń jak siłownia, szatnie, sale odnowy biologicznej, sali rozgrzewkowej, magazyny na osprzęt, bar/kawiarnia. W zrewitalizowanym kompleksie sportowym ponadto mają funkcjonować hangary na kajaki, na cele sportowe i rekreacyjne.

  Zmodernizowana ma zostać także strefa otwartego basenu 50-metrowego. Dodatkowo zamiast  dwóch istniejących okrągłych, funkcjonować ma tam jeden większy brodzik. Na tę część inwestycji również opracowany zostanie projekt.  Dodatkowo przygotowana zostanie koncepcja stworzenia zewnętrznej strefy rekreacji i wypoczynku. Wszystkie zadania będą mogły być realizowane w odrębnych etapach.

  - Byłby to pierwszy basen olimpijski w regionie. Stworzyłby on doskonałe warunki sportowcom. Z drugiej strony dokumentacja jest przygotowywana z myślą  o rekreacji mieszkańców. Inwestycje tego typu mogą liczyć też na finansowe wsparcie z Ministerstwa Sportu i Turystyki – podkreśla prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski.

  W ostatnich miesiącach skompletowane zostały wszystkie niezbędne uzgodnienia. Teraz ogłoszony został przetarg na wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej. Zamierzamy nią dysponować w II połowie przyszłego roku. Równocześnie prowadzone są rozmowy na temat zapewnienia optymalnego wsparcia tej inwestycji w oparciu o fundusze zewnętrzne.  

  Źródło: UM w Bydgoszczy
  
  Komentarze
  
  zamknij

  Przeczytaj także

  Euro Attractions Show w Paryżu już za nami
  Tegoroczne targi atrakcji (EAS) odbyły się w dniach 18 - 20 września w Porte de Versailles Convention Centre w Paryżu. Targi Euro Attractions Show obchodziły w tym roku swoją dziesiątą rocznicę pod patronatem Międzynarodowego [...]
  
  zamknij

  Polecamy firmy

  
  Partnerzy  Copyrigth Basenprof © 2012-2020. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.
  Park Wodny Trzy Fale chce sprzedać w atrakcyjnej cenie nieużywany elektrolizer MZE 1500 produkcji Dinotec - więcej szczegółów