Rozmowy branżowe Konferencje Academy of Pool Experts Dodaj firmę Newsletter TV Basenprof

Aktualnościwięcej aktualności


Otwarte kąpielisko w Elblągu przed zamknięciem - foto www.mosir.elblag.eu

2015-08-13
Elbląg czeka na koncepcję kąpieliska

W najbliższych dniach władze Elbląga ogłoszą konkurs na koncepcję zagospodarowania nieczynnego otwartego kąpieliska przy ul. Spacerowej. Było to jedyne letnie kąpielisko w mieście.

Kąpielisko to obiekt zabytkowy – powstało w 1934 roku i było unikatem nie tylko z powodu imponujących rozmiarów obu niecek. To był swego czasu największy w Europie otwarty basen o powierzchni lustra wody blisko 3,5 hektara, na bieżąco zasilany wodą z górskiej rzeczki Kumieli płynącej z Wysoczyzny Elbląskiej.

Obiekt został zamknięty w 2012r. po negatywnej opinii Sanepidu i - jak twierdził ówczesny prezydent miasta z powodu zbyt wysokich kosztów utrzymania a na jego miejscu miał stanąć nowoczesny Aquapark. Z planów nic nie wyszło, ale miasto zbudowało na części terenu Centrum Rekreacji Wodnej. Teraz jak widać przyszedł czas na basen odkryty, który przez ostatnie trzy lata uległ całkowitemu zniszczeniu i nie nadaje się do użytku. Ratusz liczy na atrakcyjny pomysł odbudowania kąpieliska.

Autor: PaW – portal Basenprof

zamknij

Przeczytaj także

System monitorowania temperatury i wilgotności
Produal to innowacyjny system, który bezprzewodowo zmierzy temperaturę, wilgotność, poziom dwutlenku węgla w obiekcie publicznym czy też w biurze. Poniżej znajduje się kompletne rozwiązanie, którego montaż jest [...]

zamknij

Polecamy firmy


Konferencja Hotel Spa Baseny i Saunaria


Academy od Pool Experts


Agencja Rozwoju Infrastruktury BasenowejCopyrigth Basenprof © 2012-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.