Rozmowy branżowe Konferencje Academy of Pool Experts Dodaj firmę Newsletter TV Basenprof

Aktualnościwięcej aktualności


Jacek Orych - Burmistrz Miasta Marki - foto UM Marki

2015-08-30
Powstanie przyszkolna pływalnia w Markach

Jacek Orych, burmistrz miasta Marki planuje budowę gimnazjum wraz z częścią rekreacyjno-sportową w skład której wejdą: pływalnia, hala sportowa, sala widowiskowa oraz pełnowymiarowe boisko wraz z bieżnią lekkoatletyczną.

Miasto stara się obecnie o dofinansowanie w ramach programu LEMUR finansowanego przez Narodowy Fundusz Ochrony środowiska i Gospodarki Wodnej. Mowa jest o kwocie ponad 10 mln. złotych.

Równolegle miasto kończy rozmowy z bankiem w sprawie ustalenia ostatecznych warunków emisji obligacji, które także mają wesprzeć finansowanie inwestycji. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, w przyszłym roku miasto przystąpi do ogłoszenia przetargu na budowę obiektu. Inwestycja powstanie we współpracy z powiatem.

Autor: PaW – portal Basenprof

zamknij

Przeczytaj także

Trwa budowa basenu w Lubsku
W Lubsku trwa budowa kompleksu basenów odkrytych. Otwarcie zaplanowano już za kilka miesięcy. Pod koniec kwietnia 2023 roku gmina Lubsko przekazała wykonawcy teren pod plac budowy nowego basenu. Nowa atrakcja powstaje [...]

zamknij

Polecamy firmy


Konferencja Hotel Spa Baseny i Saunaria


Academy od Pool Experts


Agencja Rozwoju Infrastruktury BasenowejCopyrigth Basenprof © 2012-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.