Rozmowy branżowe Konferencje Academy of Pool Experts Dodaj firmę Newsletter TV Basenprof

Aktualnościwięcej aktualności

Foto www.aquapark.wroc.pl

2015-09-04
Nowa sauna we Wrocławiu
Aquapark Wrocław otworzył na koniec sierpnia nową saunę. Jest to sauna ziemna umiejscowiona na zewnątrz poniżej poziomu ziemi i glosami mieszkańców Wrocławia otrzymała nazwę Korsu, co w języku Skandynawów oznacza po prostu ziemiankę.

W pomieszczeniu znajduje się kominek opalany drzewem a samo pomieszczenie zbudowane jest ze specjalnego drewna Kelo pochodzącego z rosnących przez dziesięciolecia fińskich sosen, które po ścięciu poddawane są naturalnemu procesowi wysychania w skandynawskich warunkach atmosferycznych. Drewno Kelo wytwarza doskonałe warunki cyrkulacji ciepłego powietrza w saunie gdzie temperatura wynosi od 85 do 95 stopni Celsjusza a wilgotność utrzymuje się w granicach 10-20 procent.

Niewątpliwą zaletą tego pomieszczenia jest rustykalny wystrój i świetna atmosfera. W saunie tej bardzo często odbywają się ceremonie zapachowe. Sauna jest zlokalizowana w ogrodzie, dzięki czemu bezpośrednio po kąpieli saunowej można cieszyć się świeżym powietrzem, zaś w okresie zimowym skorzystać z możliwości naturalnego schłodzenia ciała.
Autor: PaW – portal Basenprof

zamknij

Przeczytaj także

Redukcja kosztów funkcjonowania basenu. OC-1 nowe medium filtracyjne
Energia jest jednym z największych kosztów i zwykle drugim po kosztach pracy elementem silnie wpływającym na wynik finansowy obiektów basenowych. Wielu decydentów zastanawia się nad sposobem obniżenia [...]

zamknij

Polecamy firmy

PartnerzyCopyrigth Basenprof © 2012-2023. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.