Napisz o obiekcie Napisz o wydarzeniu Dodaj firmę TV Basenprof Newsletter Rozmawiaj na forum

Aktualnościwięcej aktualności

Ostatnie posty na forum:

Koronawirus . zamykanie pływalni . - wysłana przez Misza
W sytuacji, gdy na basenie będzie mogło przebywać jednocześnie tylko kilka osób pociąga za sobą realne widmo bankructwa, a pamię...
Automat basenowy - wysłana przez Grzegorz W.
W zależności od przeznaczenia basenu wymagania mogą być zróżnicowane.Dla basenu użytkowanego komercyjnie wiążące będą wymagania ...
wentylacja hali basenowej - wysłana przez Schodyvom
Ale chyba juz znalazlem
Ostatnie komentarze:
 • 2020-06-02 12:06:29 - bastek
  Jak ktoś ma orientację nt. rynku basenowego to wie, że Trzy Fale na skutek zaniedbań wiele lat temu borykał się przez kolejne lata z walką o tą inwestycję. Jak wiadomo [...]
 • 2020-06-01 11:36:46 - pływalnia
  W sumie wytyczne są krótkie i jasne. I chyba jest lepiej, niż się spodziewaliśmy, bo wcześniej mówiło się o 1/3, lub 1/4 obłożenia. Połowa to nadal zbyt mało, żeby w [...]
 • 2020-05-29 17:02:36 - Bartek
  Zamówili, zapłacili i jest zbędne? Nie używali? Kto na coś takiego pozwala? A może kupili nie to co trzeba? Tak czy inaczej "ręce opadywują"

 • Centrum Rekreacyjno Turystyczne w Iławie - foto basen-ilawa.pl
  Dodaj komentarz
  0
  2015-10-29
  Nagroda za iławską pływalnię
  Z okazji 70-lecia lokacji miasta Iławy nad Jeziorakiem, burmistrz Adam Żyliński wręczył statuetki Zasłużonych dla miasta Iława. Jednym z docenionych przez Radę Miejską i mieszkańców był pan Roman Przybyła, który w znaczny sposób przyczynił się do powstania iławskiej pływalni.

  Poniżej przedstawiamy uzasadnienie i życiorys nagrodzonego, które pochodzą z nadającej tytuły uchwały rady miasta.

  ROMAN PRZYBYŁA
  Nadaje się tytuł Zasłużony dla Miasta Iława Panu Romanowi Przybyle za wieloletnie zaangażowanie w działania na rzecz naszej iławskiej wspólnoty, za szczególne osiągnięcia w pracy z młodzieżą, ogromny wpływ na rozwój filatelistyki w Iławie oraz podjęcie inicjatywy budowy krytej pływalni.

  Roman Przybyła urodził się 1 października 1947 r. w Iławie. Jako rodowity iławianin uczęszczał do szkoły podstawowej i liceum ogólnokształcącego w Iławie. W wieku 16 lat wstąpił do szkoły wojskowej, po ukończeniu której zdobywał kolejne stopnie awansu zawodowego od podoficera, chorążego aż po oficera Marynarki Wojennej RP. W tym czasie ukończył Wyższą Szkołę Oficerską w Koszalinie oraz Akademię Sztabu Generalnego w Warszawie. Za wzorową i nienaganną służbę w wojsku nagradzany był m.in. brązowym, srebrnym i złotym Krzyżem Zasługi. W stopniu komandora porucznika po 30 latach pracy w wojsku jako żołnierz zawodowy przeszedł na emeryturę i powrócił do Iławy.

  Po powrocie do rodzinnego miasta poświęcił się swojej pasji – filatelistyce. Oprócz posiadania niepowtarzalnych zbiorów filatelistycznych postanowił zostać opiekunem i wychowawcą młodzieżowych kół filatelistycznych, które prowadzi od 1990 r., najpierw w Gdyni a następnie w Iławie, w Samorządowej Szkole Podstawowej nr 3. Za prowadzenie Młodzieżowego Koła Filatelistycznego przy SSP nr 3 w Iławie został wyróżniony statuetką Prymusa za 2003 rok w kategorii „Za szczególne osiągnięcia w pracy z młodzieżą” przyznawaną przez Kapitułę Polskiego Związku Filatelistycznego.

  Pan Roman Przybyła to współorganizator wielu wystaw filatelistycznych w Iławie. Zaprojektował też i wydał kilkanaście kopert i kart pocztowych oraz datowników promujących nasze miasto. Jest również autorem kilku artykułów o historii Iławy np.„ Historia Urzędów pocztowych od 1945 roku” oraz „Iławskie stemple i datowniki pocztowe na tle historii miasta”. (...)

  Kolejnym wielkim przedsięwzięciem Pana Romana Przybyły było powołanie w 1997 roku Stowarzyszenia Budowy Basenu Krytego w Iławie. Wspólnie z członkami Stowarzyszenia udało mu się zmobilizować władze miasta i mieszkańców do podjęcia idei wybudowania pływalni miejskiej. W ciągu 15 lat działalności Stowarzyszenie, pod przewodnictwem Romana Przybyły, z udziałem niezliczonej liczby entuzjastów budowy basenu zebrało 350 tysięcy złotych. Z pieniędzy tych zakupiono dokumentację basenu, dokonano badania gruntu, a po wybudowaniu pływalni doposażono obiekt w różnorodny sprzęt sportowy, techniczny i ratowniczy.

  Idea budowy pływalni miejskiej już zawsze będzie kojarzona z działalnością społeczną Romana Przybyły. Ukoronowaniem wieloletniego wysiłku było oddanie do użytku w dniu 01.06.2011r. Centrum Turystyczno-Rekreacyjnego w Iławie z pływalnią i obiektami towarzyszącymi.

  Serdecznie gratulujemy panu Romanowi i życzymy realizacji kolejnych ambitnych planów.
  Materiały: UM Iława
  
  Komentarze
  
  zamknij

  Przeczytaj także

  Ceramika basenowa na przykładzie Zatoki Sportu w Łodzi
  W ubiegłym roku oddano do użytku mieszczące się na terenie kampusu Politechniki Łódzkiej Akademickie Centrum Sportowo-Dydaktyczne „Zatoka Sportu”. Jest to kompleks sportowy podzielony na dwie części – [...]
  
  zamknij

  Polecamy firmy

  
  Partnerzy  Copyrigth Basenprof © 2012-2020. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.
  Park Wodny Trzy Fale chce sprzedać w atrakcyjnej cenie nieużywany elektrolizer MZE 1500 produkcji Dinotec - więcej szczegółów