Rozmowy branżowe Konferencje Academy of Pool Experts Dodaj firmę Newsletter TV Basenprof
Aktualnościwięcej aktualności


Foto UM Szczecin

2015-11-20
Nowa koncepcja szczecińskiej Gontynki
Szczecin przymierza się do budowy Aquaparku. Temat nie jest nowy, bo na przestrzeni kilku lat powstało kilka koncepcji, jednak ta wydaje się być najbliższa realizacji.

Teren, na którym miałby powstać park wodny jest już od dawna wytypowany – to miejsce od wielu lat nieczynnego już kąpieliska Gontynka. Jak powiedział nam rzecznik prezydenta Szczecina Łukasz Kolasa - Obecnie opracowywana jest ścieżka edukacyjna. Jej wstępny projekt powinniśmy poznać po nowym roku.

W połowie roku będzie ogłoszony konkurs architektoniczny, którego rozstrzygnięcie planowane jest na koniec 2016 roku a projektowanie rozpocznie się w roku 2017. W roku 2018 powinna być już zgromadzona cała dokumentacja a obiekt miałby powstać na przełomie 2020 i 2021r.

Miasto zdaje sobie sprawę z faktu, że koszty utrzymania dużego Aquaparku są bardzo duże, dlatego chciałoby zaplanować obiekt tak, aby jego poszczególne elementy generowały ich jak najmniej. Dlatego zdecydowano się na inwestycję, której koszt ma nie przekroczyć 100 mln zł, a nie jak planowano w przeszłości 200 mln zł. Miasto upatruje także możliwość zaangażowania w inwestycję Zakład Wodociągów i Kanalizacji.

Jak powiedział rzecznik, Aquapark składałby się z niecek zewnętrznych i wewnętrznych a także z części edukacyjnej, w której odbywałyby się zajęcia dla szkół o tematyce związanej z wodą.
Autor: DiS – portal Basenprof
Przeczytaj także:
„Gontynka czeka na Aquapark” - www.basenprof.pl/aktualnosci/364/gontynka_czeka_na_aquapark.html

„Aquapark w Szczecinie: setki tysięcy zł wydane na próżno” - www.basenprof.pl/aktualnosci/606/aquapark_w_szczecinie_setki_tysiecy_zl_wydane_na_prozno.html

zamknij

Przeczytaj także

PoolManager® PRO - system do zarządzania basenem hotelowym i Spa
PoolManager® PRO - to nie tylko innowacyjna i przede wszystkim praktyczna technologia uzdatniania wody Made in Germany. To także system zarządzania basenem, który oprócz uzdatniania wody spełnia wiele innych [...]

zamknij

Polecamy firmy


Konferencja Hotel Spa Baseny i Saunaria


Academy od Pool Experts


Agencja Rozwoju Infrastruktury BasenowejCopyrigth Basenprof © 2012-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.