Napisz o obiekcie Napisz o wydarzeniu Dodaj firmę TV Basenprof Newsletter Rozmawiaj na forum

Aktualnościwięcej aktualności

Ostatnie posty na forum:

hotel ass lickgay hard - wysłana przez MichaelSkymn
hotel Hardcore
windy dla niepełnosprawnych - wysłana przez michał
Mobilex - mają duży wybór. zapytaj o możliwość uzyskania dofinansowania z PEFRON-u, mają taką wiedzę.
Ostatnie komentarze:
 • 2020-09-04 11:35:01 - Portal Basenprof
  Panie Adamie, prosimy o zadanie pytania drogą mailową na adres: redakcja@basenprof.pl - skierujemy je do odpowiedniego eksperta. Pozdrawiam serdecznie.
 • 2020-09-01 11:12:34 - Adam
  1. Jak sukcesywnie obniżyć lub podwyższyć redox, 2. Czym zwalczać chloroform na kąpieliskach otwartych, 3. W przypadku niskiego pH (np 6.0), w jaki sposób można je [...]
 • 2020-08-27 22:39:00 - Ewelina
  Bardzo konstruktywny artykuł, dziekuję

 • Foto UM Szczecin
  Dodaj komentarz
  0
  2015-11-20
  Nowa koncepcja szczecińskiej Gontynki
  Szczecin przymierza się do budowy Aquaparku. Temat nie jest nowy, bo na przestrzeni kilku lat powstało kilka koncepcji, jednak ta wydaje się być najbliższa realizacji.

  Teren, na którym miałby powstać park wodny jest już od dawna wytypowany – to miejsce od wielu lat nieczynnego już kąpieliska Gontynka. Jak powiedział nam rzecznik prezydenta Szczecina Łukasz Kolasa - Obecnie opracowywana jest ścieżka edukacyjna. Jej wstępny projekt powinniśmy poznać po nowym roku.

  W połowie roku będzie ogłoszony konkurs architektoniczny, którego rozstrzygnięcie planowane jest na koniec 2016 roku a projektowanie rozpocznie się w roku 2017. W roku 2018 powinna być już zgromadzona cała dokumentacja a obiekt miałby powstać na przełomie 2020 i 2021r.

  Miasto zdaje sobie sprawę z faktu, że koszty utrzymania dużego Aquaparku są bardzo duże, dlatego chciałoby zaplanować obiekt tak, aby jego poszczególne elementy generowały ich jak najmniej. Dlatego zdecydowano się na inwestycję, której koszt ma nie przekroczyć 100 mln zł, a nie jak planowano w przeszłości 200 mln zł. Miasto upatruje także możliwość zaangażowania w inwestycję Zakład Wodociągów i Kanalizacji.

  Jak powiedział rzecznik, Aquapark składałby się z niecek zewnętrznych i wewnętrznych a także z części edukacyjnej, w której odbywałyby się zajęcia dla szkół o tematyce związanej z wodą.
  Autor: DiS – portal Basenprof
  Przeczytaj także:
  „Gontynka czeka na Aquapark” - www.basenprof.pl/aktualnosci/364/gontynka_czeka_na_aquapark.html

  „Aquapark w Szczecinie: setki tysięcy zł wydane na próżno” - www.basenprof.pl/aktualnosci/606/aquapark_w_szczecinie_setki_tysiecy_zl_wydane_na_prozno.html
  
  Komentarze
  
  zamknij

  Przeczytaj także

  Przechlorowanie wody basenowej
  Wielu spośród Państwa zastanawia się, z jakiego powodu wodę basenową należy od czasu do czasu przechlorować, mimo że wyniki badań mikrobiologicznych nie wskazują na występowanie skażenia. Taka praktyka uzasadniona jest z dwóch [...]
  
  zamknij

  Polecamy firmy

  
  Partnerzy  Copyrigth Basenprof © 2012-2020. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.
  Park Wodny w regionie środkowopomorskim zatrudni menedżera strefy Spa. Zgłoszenia proszę przesyłać na adres redakcja@basenprof.pl