Napisz o obiekcie Napisz o wydarzeniu Dodaj firmę TV Basenprof Newsletter Rozmawiaj na forum

Aktualnościwięcej aktualności

Ostatnie posty na forum:

Koronawirus . zamykanie pływalni . - wysłana przez Misza
W sytuacji, gdy na basenie będzie mogło przebywać jednocześnie tylko kilka osób pociąga za sobą realne widmo bankructwa, a pamię...
Automat basenowy - wysłana przez Grzegorz W.
W zależności od przeznaczenia basenu wymagania mogą być zróżnicowane.Dla basenu użytkowanego komercyjnie wiążące będą wymagania ...
wentylacja hali basenowej - wysłana przez Schodyvom
Ale chyba juz znalazlem
Ostatnie komentarze:
 • 2020-06-02 12:06:29 - bastek
  Jak ktoś ma orientację nt. rynku basenowego to wie, że Trzy Fale na skutek zaniedbań wiele lat temu borykał się przez kolejne lata z walką o tą inwestycję. Jak wiadomo [...]
 • 2020-06-01 11:36:46 - pływalnia
  W sumie wytyczne są krótkie i jasne. I chyba jest lepiej, niż się spodziewaliśmy, bo wcześniej mówiło się o 1/3, lub 1/4 obłożenia. Połowa to nadal zbyt mało, żeby w [...]
 • 2020-05-29 17:02:36 - Bartek
  Zamówili, zapłacili i jest zbędne? Nie używali? Kto na coś takiego pozwala? A może kupili nie to co trzeba? Tak czy inaczej "ręce opadywują"

 • H2Ostróg lekiem na samotność i złe samopoczucie
  Dodaj komentarz
  0
  2015-11-26
  Aquapark H2Ostróg lekiem na złe samopoczucie i samotność
  Bóle kostno- stawowe, schorzenia kręgosłupa, nadwaga, zmęczenie czy samotność, dla seniorek z Raciborza doskonałym rozwiązaniem tych problemów okazały się regularne wizyty w H2Ostróg. W basenach Aquaparku spotykają się 2 razy w tygodniu, gdzie odpoczywają, dobrze się bawią i leczą swoje dolegliwości, przez co udowodniły, że w takim obiekcie każdy może znaleźć coś dla siebie niezależnie od wieku.

  Mają po 65-70 lat, każda zmaga się z innym bagażem doświadczeń życiowych i dolegliwości, który chciały chociaż na chwilę odłożyć, dlatego pół roku temu zapisały się na zajęcia aqua aerobiku prowadzone w basenie H2Ostróg w Raciborzu. Panie Maria, Emilia, Hanna, Bożena i Grażyna, czyli 5 seniorek z Raciborza od pół roku regularnie, 2 razy w tygodniu korzystają z Aquaparku.

  Wcześniej chodziłyśmy na grupowy aerobik w wodzie z instruktorką. Niestety, nasza pani Karolina, prowadząca te zajęcia musiała zrezygnować, ale my oswojone z wodą i przyzwyczajone do ćwiczeń postanowiłyśmy nie przerywać naszych spotkań i tak same zaczęłyśmy ćwiczyć – opowiada najmłodsza z grupy seniorek, pani Maria.

  W każdy poniedziałek i czwartek tuż po godzinie 8.00 panie można spotkać w małym basenie w raciborskim Aquaparku. Zaczynają od rozgrzewki, do której wykorzystują m.in. hantle, makarony i inne przyrządy, bo nie od dziś wiadomo, że wodna aktywność fizyczna skutecznie poprawia siłę mięśniową, poprzez zaangażowanie prawie całego układu mięśniowego, co skutkuje znacznym jego wzmocnieniem. Ponadto, co potwierdzają raciborskie emerytki - przebywając w wodzie, wyraźnie odczuwa się mniejszą masę ciała, dzięki czemu możliwe do wykonania są także ćwiczenia dla osób o słabych mięśniach. Zauważalna jest również poprawa ogólnej wydolności układu krążenia i oddychania oraz koordynacji nerwowo – mięśniowej poprzez stosowanie serii ćwiczeń wzmacniających oraz przeróżnych układów choreograficznych. Co więcej, ćwiczenia te są też idealną opcją ruchową dla osób chcących wysmuklić sylwetkę, wyzbyć się notorycznego zmęczenia oraz tych, które pragną osiągnąć zwykłą satysfakcję, a do tego właśnie dążą starsze panie korzystające z H2Ostróg.

  Po półgodzinnych ćwiczeniach wzmacniających seniorki udają się na chwile relaksu połączone z kojeniem swoich dolegliwości. – Mam ogromne problemy z kolanami i zmagam się z żylakami, dlatego chętnie korzystam z groty śnieżnej i jacuzzi. Zimne powietrze i śnieg zmniejszają obrzęki, a sól w solance poprawia krążenie – zapewnia pani Maria. Nieco starsze od niej, panie Hanna i Emilia zmagają się ze schorzeniami kręgosłupa i chętnie korzystają z biczów wodnych oraz sauny. Z kolei dla pani Bożeny zajęcia w Aquaparku są lekiem na samotność. – Mieszkam sama, na co dzień nie mam się do kogo odezwać. Wizyty tutaj są dla mnie najlepszym lekarstwem na samotność. Od zawsze lubiłam pływać, a tutaj mogę łączyć przyjemne z pożytecznym. Spotykam się z miłymi paniami o podobnych zainteresowaniach i uprawiam sport, który od dawna sprawiał mi wiele radości – argumentuje pani Bożena.

  - Nie każda z nas potrafi pływać, ale każda lubi to miejsce. Mimo że Aquaparki raczej kojarzą się z dobrą zabawą dla młodych, dla nas jest on miejscem spotkań, na których wymieniamy się doświadczeniami życiowymi i przepisami kulinarnymi. Odpoczywamy od codziennych obowiązków i stresów, a przy okazji aktywnie spędzamy czas – podkreśla pani Hanna. – W dodatku cena jest bardzo przystępna. Posiadamy „Karty Seniora”, więc za godzinę wstępu płacimy tylko 6 zł – dodaje pani Maria.

  Nasze bohaterki to nie jedyne seniorki, które regularnie korzystają z raciborskiego obiektu. Ludzi po 60 roku życia jest tam znacznie więcej. - Przychodzą głównie w godzinach porannych, kiedy nie ma jeszcze tłumów. Najstarszy pan, który codziennie odwiedza naszą pływalnię ma ponad 80 lat. Przychodzi tuż po otarciu i z łatwością przepływa cały basen sportowy – mówi Krzysztof Borkowski, wicedyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Raciborzu, zarządca H2Ostróg.

  Do grona raciborskich seniorów, którzy chętnie i regularnie odwiedzają H2Ostróg, wpisują się również Henryka i Rudolf Brajtszedel. Pani Henryka, to emerytowana dyrektorka jednego z miejskich przedszkoli, od dziecka kochała sport. - Od kiedy jestem na emeryturze, to z mężem Rudolfem 3 razy w tygodniu przychodzimy do Aquaparku. Lubimy spędzać tu czas. Pływamy w dużym basenie, dzięki czemu rzeźbimy sylwetkę oraz relaksujemy się w SPA, dla nas to najlepsza forma aktywności połączona z wypoczynkiem – zapewnia Henryka Brajtszedel, która w okresie wakacji do aquaparku zabierałą również 5,5- letniego wnuka Borysa. - Borys uwielbia wodę, mimo że ma niecałe 6 lat potrafi już dobrze pływać – dodaje pani Henryka.

  Warto wiedzieć, że ciało ludzkie waży w wodzie około 90 procent mniej niż poza nią, dlatego też ćwiczenia wykonywane w niej nie obciążają stawów, a co za tym idzie są całkowicie bezpieczne i skuteczne. Co ważniejsze, ponieważ środowisko wodne stawia ruchom ciała duży opór, możliwe jest zwiększanie siły mięśni w stopniu podobnym, jak podczas ćwiczeń w siłowni. Trenując w wodzie nie odczuwamy wysiłku, mimo że mięśnie pracują bardzo intensywnie. Dodatkowo kolejnym zachęcającym argumentem przemawiającym za zajęciami sportowymi w wodzie jest minimalna możliwość odniesienia kontuzji. Same ćwiczenia w wodzie dla seniorów odciążają kręgosłup, przeciwdziałają osteoporozie oraz chorobom naczyniowo – sercowym. Wodne zajęcia ruchowe wpływają korzystnie na samopoczucie psychiczne, a udział w nich działa relaksująco i odprężająco.

  Aktywność ruchowa wykonywana w wodzie stanowi jedną z lepszych metod rehabilitacji po odniesionych wcześniej złamaniach, zerwaniach ścięgien i innych urazach. Dodatkowo raciborski aquaparku zachęca atrakcyjnymi cenami biletów wstępu dla emerytów, więc nic dziwnego, że aż tyle osób regularnie spędza tam czas, a przy okazji przyprowadza nowych użytkowników.
  Autor: Justna Korzeniak, Adventure Media
  
  Komentarze
  
  zamknij

  Przeczytaj także

  Tunelowa rynna przelewowa - korzyści
  Tunelowa rynna przelewowa to nowatorskie i estetyczne połączenie rynny typu fińskiego z typem Wiesbaden dolny. Konstrukcyjnie jest to rynna przelewowa fińska, jednak woda z basenu nie przelewa się górną krawędzią niecki, ale [...]
  
  zamknij

  Polecamy firmy

  
  Partnerzy  Copyrigth Basenprof © 2012-2020. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.
  Park Wodny Trzy Fale chce sprzedać w atrakcyjnej cenie nieużywany elektrolizer MZE 1500 produkcji Dinotec - więcej szczegółów