Rozmowy branżowe Konferencje Academy of Pool Experts Dodaj firmę Newsletter TV Basenprof

Aktualnościwięcej aktualności


Wizualizacja basenu w Chełmcu - foto UG w Chełmcu

2016-01-21
Chełmiec szykuje zajęcia na nowym basenie
240 dzieci z terenu gminy będzie pływać na właśnie budowanym basenie w Chełmcu w ramach programu „Umiem Pływać”.

Decyzją Ministra Sportu i Turystyki z dnia 14 stycznia 2016 roku Gminny Klub Sportowy „Iskry Chełmiec” otrzymał dotację w wysokości 30 tys. zł. w ramach programu „Umiem Pływać”. Jest to program służący popularyzacji zajęć pływackich na basenach dla dzieci z klas I-III.

W ramach swojego projektu klub „Iskry Chełmiec” zamierza prowadzić zajęcia z nauki pływania dla 240 dzieci z terenu gminy Chełmiec. W zajęciach ma uczestniczyć po 15 dzieci z każdej szkoły. Zajęcia będą prowadzone już w nowym basenie w Chełmcu który ma być otwarty od maja 2016 roku. Zapisy do programu klub „Iskry Chełmiec” zamierza prowadzić od miesiąca kwietnia.

Obecnie budowana kryta pływalnia będzie kosztować ponad 14 mln zł z czego zarząd województwa zdecydował że budowa krytej pływalni w Chełmcu to zadanie priorytetowe spełniające kryteria określone przez Ministerstwo Sportu i przyznał 2 mln zł dotacji. Jest to maksymalna kwota jaką można otrzymać w ramach tego programu. Dotacja została rozdzielona na dwa lata, w 2015 roku gmina otrzyma 480 tys. zł, a w 2016 roku 1 520 tys. zł. Gmina planuje połowę inwestycji sfinansować ze źródeł zewnętrznych i oprócz dotacji z MSiT liczy na odzyskamy Vat, czyli kolejne 3,3 mln zł a w na etapie prac końcowych gmina stara się pozyskać jeszcze środki z innych źródeł, np. z PROW-u.

Projekt, przygotowany przez nowosądeckie Biuro Projektów Studio 2,26 zakłada realizację pływalni przy ul. Marcinkowickiej w Chełmcu (obok szkoły i lodowiska) o całkowitej powierzchni 3,4 tys. mkw. W kompleksie zaplanowano m.in. basen pływacki (o wymiarach 25 x 12,5 m) z sześcioma torami wodnymi, basen szkoleniowo-rekreacyjny, natryski do masażu, masaże ścienne i brodzik dla dzieci. Zaprojektowano również jacuzzi, saunę fińską i parową oraz zjeżdżalnię o długości około 45 m.
Źródło: UG Chełmiec

zamknij

Przeczytaj także

Szkolenia on-line z obsługi maszyn czyszczących Hako
HAKO POLSKA zaprasza wszystkich użytkowników maszyn czyszczących Hako do odwiedzenia nowej strony internetowej: szkoleniowe.hako.pl. Znajdują się na niej krótkie filmy szkoleniowe z obsługi poszczególnych modeli [...]

zamknij

Polecamy firmy


Konferencja Hotel Spa Baseny i Saunaria


Academy od Pool Experts


Agencja Rozwoju Infrastruktury BasenowejCopyrigth Basenprof © 2012-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.