Rozmowy branżowe Konferencje Academy of Pool Experts Dodaj firmę Newsletter TV Basenprof

Aktualnościwięcej aktualności


Pływalnia w Legionowie - foto www.kzb-legionowo.pl

2016-02-02
Modernizacja pływalni w Legionowie
W lutym br. rozpoczyna się pierwszy etap modernizacji pływalni miejskiej w Legionowie k. Warszawy. Ma on zakończyć się w kwietniu br. W tym czasie zamontowane zostaną pompy ciepła, które zwiększyć mają efektywność energetyczną oraz zredukować emisję CO2. Pierwszy etap prac ma kosztować blisko 790 tys. zł z czego 640 tys. zł pochodzić będzie z pożyczki udzielonej przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Od kwietnia do sierpnia br. zostanie wykonany drugi etap modernizacji, który obejmie wymianę technologii basenowej. System zamkniętego obiegu zintegrowany zostanie z pompami ciepła co ma sprawić, że nastąpi zmniejszone zapotrzebowanie na ogrzewanie oraz pobór wody. Ten etap wyceniony został na 440 tys. zł w tym środki pozyskane z pożyczki to kwota około 430 tys. zł.

Zostanie także wdrożony system zarządzania i monitorowania źródła ciepła co ma na celu optymalizację kosztów eksploatacyjnych. System można będzie nadzorować także zdalnie.

Pływalnią zarządza spółka KZB Legionowo i to ona będzie finansować modernizację a większa część z ponad milionowej kwoty jaka będzie wydatkowana na inwestycję zostanie pozyskana w ramach pożyczki z WFOŚiGW. Głównym wykonawcą jest Hydrochem DGE S.A. . Formuła inwestycji to finansuj-projektuj-wybuduj.
Autor: DiS – portal Basenprof

zamknij

Przeczytaj także

Jakie korzyści dają nowoczesne technologie w maszynach czyszczących?
Nowe technologie rewolucjonizują sferę utrzymania czystości. Profesjonalne roboty sprzątające nie tylko automatyzują i ułatwiają realizację procesów sprzątających. W czasach ogromnej rotacji pracowników [...]

zamknij

Polecamy firmy


Konferencja Hotel Spa Baseny i Saunaria


Academy od Pool Experts


Agencja Rozwoju Infrastruktury BasenowejCopyrigth Basenprof © 2012-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.