Rozmowy branżowe Konferencje Academy of Pool Experts Dodaj firmę Newsletter TV Basenprof

Aktualnościwięcej aktualności2016-02-29
Terminy zimowych ferii w roku szkolnym 2016/17
Znamy już terminy zimowej przerwy w szkołach w przyszłym roku.

Blisko pięć milionów uczniów odpoczywało od szkoły w trakcie ferii zimowych. Po dwutygodniowej przerwie w nauce jako ostatni do szkół wrócili uczniowie z województw: lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego i śląskiego. W przyszłym roku to oni jako pierwsi udadzą się na zimowy wypoczynek.

Jak informuje MEN, wybór rodzaju wypoczynku był w tym roku bogaty. Ponad siedem tysięcy organizatorów przygotowało różne formy wypoczynku, z których skorzystało w sumie 294 tys. uczniów.

Po dwutygodniowej przerwie w nauce jako ostatni do szkół wrócą uczniowie z województw: lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego i śląskiego.

Od 18 stycznia do 31 stycznia, ferie mieli uczniowie z województw: kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, wielkopolskiego. W drugiej turze, trwającej od 25 stycznia do 7 lutego, z przerwy w nauce korzystali uczniowie z województwa podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. Natomiast od 1 do 14 lutego odpoczywały dzieci i młodzież z województw: dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i zachodniopomorskiego.

W tym roku, w czterech turach, ferie zimowe miało niespełna 5 mln uczniów z ponad 28 tys. szkół.

Resort edukacji zaznacza, że zgodnie z przyjętą zasadą, terminy ferii zimowych w kolejnych latach zmieniają się cyklicznie. Jeśli w jednym roku w określonej grupie województw ferie trwały w drugiej połowie stycznia, wówczas w następnym roku termin ferii w tej grupie województw przypadnie na pierwszą połowę lutego. Podziału na województwa dokonano biorąc pod uwagę liczbę uczniów.

W kolejnym roku szkolnym – 2016/2017 – ferie zimowe odbędą się w następujących terminach:
• 16 – 29 stycznia 2017 r. – województwa: lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie.
• 23 stycznia – 5 lutego 2017 r. – województwa: podlaskie, warmińsko-mazurskie.
• 30 stycznia – 12 lutego 2017 r. – województwa: kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie.
• 13–26 lutego 2017 r. – województwa: dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie.
Źródło: MEN, PAP

zamknij

Przeczytaj także

Warto modernizować
Jak przebiega proces modernizacji basenu, na co zwrócić uwagę i jakie materiały warto wykorzystać? Baseny miejskie, hotelowe, Aquaparki – niezależnie od rodzaju, modernizacja konkretnego basenu wymaga indywidualnego [...]

zamknij

Polecamy firmy


Konferencja Hotel Spa Baseny i Saunaria


Academy od Pool Experts


Agencja Rozwoju Infrastruktury BasenowejCopyrigth Basenprof © 2012-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.