Rozmowy branżowe Konferencje Academy of Pool Experts Dodaj firmę Newsletter TV Basenprof

Aktualnościwięcej aktualności


Foto - Ministerstwo Sportu i Turystyki

2016-04-12
„Bezpieczna Woda” szkoli dzieci
Ryzyko utonięcia w Polsce jest dwukrotnie wyższe niż średnio we wszystkich krajach UE - wynika z analizy Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego - Państwowego Zakładu Higieny. Każdego roku statystyki policji mówią o wzroście liczby utonięć często z udziałem dzieci i młodzieży. Liczba śmiertelnych wypadków nad wodą wzrasta szczególnie w okresie letnim. Od 11 do 14 kwietnia, Targi Kielce i Stowarzyszenie Świętokrzyskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe przeszkolą blisko 2 300 dzieci ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z województwa świętokrzyskiego. Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka objął wydarzenie patronatem honorowym.

Projekt „Bezpieczna woda” stawia na edukację dzieci i młodzieży. Niezabezpieczone akweny wodne, nieodpowiedzialna zabawa w trakcie wakacyjnego wypoczynku nad wodą, brawura i lekkomyślność są częstymi przyczynami wypadków z udziałem dzieci. Ratownicy ze Stowarzyszenia podczas części teoretycznej przedstawią jakie niebezpieczeństwa czyhają nad wodą i jak mogą skończyć się nieprzemyślane zachowania. Ponadto nauczą młodych mieszkańców świętokrzyskiego jak sobie radzić w momencie zagrożenia życia. Głównym punktem części praktycznej będzie resuscytacja krążeniowo oddechowa.

Na Targach Kielce już po raz trzeci odbywa się wielkie szkolenie z zasad udzielania pierwszej pomocy i bezpiecznego wypoczynku nad wodą. W pierwszej edycji udział wzięło 455 uczniów. Organizatorzy planują coroczną realizację projektów: „Bezpieczna woda” (w miesiącach: kwiecień-maj) i „Bezpieczny lód” (w miesiącach: listopad-grudzień). Podjęta inicjatywa, ma na celu edukację i aktywizację dzieci i młodzieży w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz właściwego korzystania ze środków ratunkowych.

Projekt odbywa się w Centrum Kongresowym Targów Kielce w dniach 11 - 14 kwietnia br.
Materiały: MSiT

zamknij

Przeczytaj także

Co jest wartościową korzyścią dodaną w Waszym obiekcie?
Suitmate - urządzenie do suszenia strojów kąpielowych i nie tylko, które w innowacyjny sposób usuwa 95% wilgoci z mokrego stroju kąpielowego zaledwie w 8 sekund bez użycia ciepłego powietrza, dzięki czemu jest [...]

zamknij

Polecamy firmy


Konferencja Hotel Spa Baseny i Saunaria


Academy od Pool Experts


Agencja Rozwoju Infrastruktury BasenowejCopyrigth Basenprof © 2012-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.