Rozmowy branżowe Konferencje Academy of Pool Experts Dodaj firmę Newsletter TV Basenprof

Aktualnościwięcej aktualności


Nowa pływalnia w Nowej Hucie - foto Bogusław Świerzowski krakow.pl

2016-04-13
Nowy basen w Nowej Hucie wkrótce otwarty
W Zespole Szkół Ogólnokształcących Sportowych nr 1 na os. Handlowym 4 uruchomiono testowo najnowocześniejszy w województwie kryty basen. Z obiektu będą mogli korzystać uczniowie ZSOS nr 1 oraz szkół i przedszkoli a także mieszkańcy Krakowa. To pierwsza w Małopolsce pływalnia z ruchomym dnem.

- To najnowocześniejszy w naszym regionie basen, z którego będziemy mogli korzystać wszyscy, zarówno dzieci, uczniowie, jak i mieszkańcy Krakowa. Jest to kolejna inwestycja wspierająca aktywność fizyczną mieszkańców oraz infrastrukturę sportową miasta - rozpoczęła inaugurację rozruchu eksploatacyjnego pływali Katarzyna Król - Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa ds. Edukacji i Sportu.

Podczas budowy pływalni zastosowano nowatorskie rozwiązanie ruchomego dna, które do tej pory nie pojawiło się w żadnym innym małopolskim obiekcie. Hala basenu sportowego wyposażona jest w sześciotorową nieckę o wymiarach 25m na 16 m. Głębokość basenu sięga od 110 do 180 cm wraz z dnem ruchomym (na połowie niecki, regulowana głębokość 0-120 cm). Regulacja głębokości lustra wody pozwoli na korzystanie z basenu także najmłodszym. Obiekt wyposażony jest w specjalną windę ułatwiającą dostęp niepełnosprawnym do wody. Hala została zaprojektowana w ten sposób, że jedynym rodzajem ogrzewania jest ogrzewanie powietrzne. Zrezygnowano z podgrzewania plaży przy basenie, by ograniczyć liczbę bakterii i drobnoustrojów w strefie podgrzewanych posadzek. Oprócz 6-torowego basenu użytkownicy mają do dyspozycji saunę fińską, jacuzzi oraz pomieszczenie do rehabilitacji i fizjoterapii. Operatorem basenu jest Zespół Szkół Ogólnokształcących Sportowych nr 1 w Krakowie, os. Handlowe 4.

Przypomnijmy, że jest to jedna z inwestycji realizujących umowę społeczną zawartą pomiędzy Gminą Miejską Kraków a Dzielnicą XVIII Nowa Huta jako kompensata za realizację Zakładu Termicznego Przekształcania Odpadów. Łączna wartość nakładów na realizację inwestycji wyniosła 12 133 756,03 zł brutto (w tym dokumentacja projektowa). Dofinansowanie: 2 706 300,00 zł z Ministerstwa Sportu i Turystyki - z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Wojewódzkiego Wieloletniego Programu Rozwoju Bazy Sportowej.

Pływalnia w liczbach:


Dane liczbowe:

•  powierzchnia użytkowa 899,99 m²
•  powierzchnia całkowita 1 362,06 m²
•  powierzchnia zabudowy basenu 1 157,00 m2
•  kubatura 6 520,00 m3

Obiekt pływalni składa się z następujących zasadniczych części funkcjonalnych:

•  główny hol wejściowy wraz z funkcjami strefy wejściowej (szatnia odzieży wierzchniej, kasy,toalety ogólnodostępne, sklepik, pomieszczenia obsługi);
•  blok szatniowo-sanitarny hali basenu;
•  pomieszczenia ratowników;
•  hala basenu;
•  pomieszczenia sauny;
•  gabinet rehabilitacji z pomieszczeniem obsługi.

Pływalnia zostanie otwarta najprawdopodobniej pod koniec kwietnia br.
Materiały: UM Krakowa

zamknij

Przeczytaj także

Ekonomiczne pompy basenowe z technologią inwerterową
INVERPRO serii IP to w pełni inwerterowa pompa obiegowa do basenów publicznych, hotelowych, oraz basenów prywatnych dostępna w trzech modelach: Model IP20 z silnikiem o mocy 0,75 kW, (19,5 [...]

zamknij

Polecamy firmy


Konferencja Hotel Spa Baseny i Saunaria


Academy od Pool Experts


Agencja Rozwoju Infrastruktury BasenowejCopyrigth Basenprof © 2012-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.