Rozmowy branżowe Napisz o wydarzeniu Dodaj firmę Academy of Pool Experts Newsletter
Artykuły - rozwiązania dla obiektówwięcej artykułów


Ostatnie komentarze:
 • 2022-05-18 08:17:57 - Bartek
  No i wszystko jasne :-)
 • 2022-05-17 20:27:11 - Łukasz
  Okazało się że czujnik jest uszkodzony i PH jest ok.7.5 także pytanie nieaktualne..
 • 2022-05-16 08:08:40 - Łukasz
  Mam basen ogrodowy 35m3, z filtrem piaskowym i ozonatorem. W zasadzie od początku ozonowania mam problem ze zbyt niskim ph, przez chwilę było ok, ale ostatnio znow spadło i to [...]

 • Park Wodny Koszalin
  Dodaj komentarz
  0
  2016-07-26
  Park Wodny Koszalin podsumowuje rok
  Park Wodny Koszalin obchodzi pierwszy rok działalności. Pierwszy - dodajmy - i na pewno nie ostatni tak udany rok. Szybko stał się największą atrakcją rekreacyjną i sportową w regionie koszalińskim. Od uruchomienia Park Wodny odwiedziło ponad 330 tys. osób, średnio w ciągu miesiąca kompleks odwiedza blisko 28 tys. klientów.

  Wodne atrakcje, wydarzenia sportowe, edukacyjne i charytatywne, bogata oferta skierowana do osób w każdym wieku, promocja zdrowego stylu życia i wszelkie udogodnienia dla osób poszukujących aktywnego wypoczynku - tak w skrócie podsumować można pierwszy rok działalności Parku Wodnego. Oficjalne pierwsze urodziny odbędą się 31 lipca br., w niedzielę.

  Dla każdego coś... mokrego


  Uruchomiony 31 lipca 2015 r. - z udziałem mistrzyni olimpijskiej, Otylii Jędrzejczak - Park Wodny to najnowocześniejszy Aquapark na Pomorzu oraz jeden z najnowocześniejszych i największych w kraju.

  Park Wodny odwiedziło ponad 332 tys. osób. - Pierwszy rok oceniam pozytywnie - mówi Monika Tkaczyk, prezes Zarządu Obiektów Sportowych Sp. z o.o. w Koszalinie. - Użytkownicy korzystali ze wszystkich atrakcji i wydarzeń, które odbywały się w strefie rekreacji i strefie saun. Promocje, które wprowadziliśmy cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Z niezwykle korzystnej oferty karnetów skorzystało ponad 15 tys. osób, a pakietu Aqua Senior 55+ ponad 22 tys., natomiast biletów rodzinnych sprzedaliśmy blisko 25 tys.

  Osoby odwiedzające Aquapark mogą korzystać z jego bogatej oferty sportowej i rekreacyjnej. Strefa rekreacji to basen sportowy, z którego szerokich, wygodnych torów korzystają amatorzy sportów wodnych, ale przede wszystkim ta strefa to miejsce zabawy i rekreacji, którą tworzą basen dziecięcy, basen do nauki pływania, rwąca rzeka, leżanki wodne, misy jacuzzi, sztuczna fala, dwa baseniki z zabawkami i zjeżdżalniami dla najmłodszych, duże zjeżdżalnie dla starszych dzieci i dorosłych, baseny zewnętrzne, małpi gaj, czy bezpieczny plac zabaw z huśtawkami to tylko część atrakcji z których można w tej strefie korzystać.

  Oferta dla wszystkich


  Miłośnicy adrenaliny korzystają ze zjeżdżalni wodnych, których w Parku Wodnym jest aż sześć. Najdłuższa (Anakonda) mierzy 175 m długości. Zwolennicy relaksu i regeneracji natomiast chętnie odwiedzają strefę saun Aquaparku, to jedyne w swoim rodzaju miejsce, które pozwala na chwile wyciszenia i odprężenia.

  Różnorodność saun i łaźni parowych, grota solna, wypoczywalnia, bicze szkockie, grota lodowa, seanse zapachowe w saunach do rytuałów prowadzone przez sauna mistrzów, czy słoneczna łąka spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. A dla dbających o kondycję fizyczną są zajęcia fitness i siłownia w Centrum Rekreacji Forma.

  Park Wodny Koszalin to również imprezy eventowe, sportowe, czy charytatywne. Warto tutaj wymienić chociażby te, które zorganizowano w ostatnim czasie: Trzydniowa majówka, Dzień Dziecka, akcja promująca czytelnictwo książek ,,Jak nie czytam, jak czytam”, którą Park Wodny Koszalin przygotował wspólnie ze Szkołą Podstawową nr 21 w Koszalinie, Piknik charytatywny ,,Witajcie Wakacje” zorganizowany z lokalną Fundacją Zdążyć z Miłością. Warto tutaj wspomnieć, że 5% przychodu z biletów w tym dniu zostało przez Park Wodny Koszalin przekazane na wsparcie Fundacji, która pod swoją opieką ma nie tylko samotne matki z dziećmi, ale opiekuje się również osobami chorymi. Park Wodny włączył się również w święto miasta przygotowując maraton pływacki pod hasłem „750 metrów długości basenu na 750-lecie Koszalina”.

  Istotną częścią oferty są edukacyjne działania promujące bezpieczeństwo w wodzie, np. prezentacja pierwszej pomocy przedmedycznej oraz zajęcia propagujące zdrowy tryb życia, jak np. wspomniany już wcześniej bilet w specjalnej cenie dla osób po 55 roku życia, nauka pływania dla niemowląt, czy zajęcia dla kobiet w ciąży. Park Wodny to również oferta dla tych którzy szukają wodnej formy fitnessu. - W naszym aquaparku cyklicznie odbywają się zajęcia aqua fitnessu - hydrocycling i aqua zumba, które już od samego początku podbiły serca nie tylko damskiej części naszych użytkowników, chociaż w dalszym ciągu na zajęciach przeważają panie - mówi Monika Tkaczyk, prezes Zarządu Obiektów Sportowych Sp. z o.o. w Koszalinie.

  Najczystsza woda w kraju


  Park Wodny Koszalin jest również laureatem nagrody Naczelnej Organizacji Technicznej w Warszawie, która 24 maja br. wyróżniła obiekt nagrodą trzeciego stopnia w prestiżowym konkursie PZITB Budowa Roku 2015, w kategorii „Obiekty użyteczności publicznej”.

  Podczas Forum Infrastruktury Sportowej SPORT INVEST w ramach poznańskich Targów FIT EXPO Aquapark prezentowany był przez ekspertów portalu branżowego Basenprof jako przykład obiektu z najczystszą wodą w kraju. Wszystko to dzięki zastosowanemu systemowi filtracji DAISY. Park Wodny Koszalin to jedyny Aquapark w Polsce, który korzysta z zintegrowanego systemu Dryden Aqua (DAISY). Dzięki zastosowaniu szeregu filtrów wprowadzane zostało najniższe zużycie chloru. W rezultacie jest on praktycznie niewyczuwalny, a co za tym idzie bezpieczny dla alergików.

  - Za nami okres wielkich wyzwań i wytężonej pracy, zbierania doświadczeń i budowy jak najszerszej oferty usług. Spotkała się ona z pozytywnym odzewem zwolenników rekreacji wodnej. Liczymy, że debiut Parku Wodnego Koszalin w ocenie naszych użytkowników okazał się udany, teraz mamy nadzieję, że kolejny rok będzie jeszcze lepszy - dodaje Monika Tkaczyk.


  Park Wodny Koszalin
  to najnowocześniejszy Aquapark na Pomorzu, który do użytku został oddany 30 lipca 2015 r. Obiekt, wyposażony w szereg atrakcji wodnych, strefę saun, dwie siłownie, zewnętrzny plac zabaw i część gastronomiczną, mieści się w Koszalinie, przy ul. Rolnej 14. Administratorem obiektu jest Zarząd Obiektów Sportowych Sp. z o.o.

  W strefie rekreacyjnej Parku Wodnego znajduje się sześć basenów, z których dwa umiejscowione są na zewnątrz, a jeden czynny jest przez cały rok. Park posiada sześć zjeżdżalni, najdłuższa z nich, Anakonda, ma aż 176 m długości. W wewnętrznej strefie rekreacji znajdziemy m. in. baseny: sportowy, do nauki pływania, dla dzieci, a także rwącą rzekę, sztuczną falę i wiele innych atrakcji. W części rekreacyjnej można korzystać z leżanek basenowych, wodospadów rurowych, gejzerów powietrznych, jacuzzi, ściennych masażerów oraz zjeżdżalni wodnych. Strefa saun to szczególne miejsce w Aquaparku, bogata różnorodność saun i łaźni spełni oczekiwania najbardziej wymagających klientów.

  Inwestorem jest Miasto Koszalin. Budowa Parku Wodnego Koszalin dofinansowana została z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz Programu Regionalnego Narodowa Strategia Spójności.
  Autor: Magdalena Matusik
  
  Komentarze
  
  zamknij

  Przeczytaj także

  Skuteczne narzędzie do marketingu dla obiektów basenowych i hoteli
  Połowa września to czas, w którym większość zarządców obiektów basenowych jest już po okresie remontowym i wchodzi w kolejny – po sezonie wakacyjnym – etap jakim jest rok szkolny. Umowy ze [...]
  Partnerzy  Copyrigth Basenprof © 2012-2022. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.