Rozmowy branżowe Napisz o wydarzeniu Dodaj firmę TV Basenprof Newsletter Rozmawiaj na forum
Artykuły - rozwiązania dla obiektówwięcej artykułówOstatnie posty na forum:

Jaka jest godzinowa dawka, gdy do dezynfekcji wody basenowej stosuje się ozon? - wysłana przez Jessesun
Ozon, który można wykorzystać do dezynfekcji wody w basenie, zastępuje teraz pod wieloma względami CLO2, CL2 i UV.Jest zielonym ...
Dystrybutor - wysłana przez Serwis
Witam Poszukuję dystrybutora firmy EMEC oraz Bayrol do stałej współpracy . Pozdrawiam
Ostatnie komentarze:
 • 2021-10-11 12:25:54 - adam
  Witam czy na pływalni w strefie saun obowiązują limity osób, jaki jest limit osób na zawodach pływackich organizowanych przez pływalnie z pkd 93.11.Z
 • 2021-10-11 10:54:53 - Zatroskana mama
  Czekaliśmy dwa lata z utęsknieniem na otwarcie nowego, na europejskim poziomie obiektu rekreacyjnego w naszym mieście! I o grozo! W Niemczech płaciłam 6 euro od osoby [...]
 • 2021-09-21 09:25:48 - Iwona Michniewicz
  Odpowiadając na powyższe pytanie, należy wyjść od tego, czy dany Hotel (bo o takim obiekcie z basenem jest mowa w artykule), winien być kwalifikowany jako definicyjna [...]

 • Dodaj komentarz
  6
  2013-11-14
  "Korki" do zjeżdżalni wodnych zapobiegają utracie ciepła na obiekcie
  Wrażenie komfortu cieplnego jest jednym z najważniejszych czynników wpływających na atrakcyjność obiektu basenowego. O poczuciu komfortu użytkowników decyduje temperatura, wilgotność względna i prędkość ruchu powietrza w strefie przebywania ludzi.

  Zasadnicze znaczenie dla osób korzystających z kąpieli oraz wszelkich atrakcji wodnych ma klimat panujący w hali basenu. Dlatego ważnym zadaniem zarządzającego obiektem jest utrzymywanie temperatury powietrza w hali basenu powyżej 28oC.
  Głównymi źródłami emitującymi wilgoć do powietrza w hali basenu, a tym samym obniżającymi temperaturę powietrza są: niecka wypełniona wodą, mokra posadzka, mokre ciała klientów oraz atrakcje wodne. Na tych ostatnich, a dokładnie na zjeżdżalniach wodnych należy skupić szczególną uwagę.

  W większości obiektów dużym powodzeniem cieszą się zjeżdżalnie rurowe, które tylko swój początek i koniec mają wewnątrz hali basenowej, a pozostała ich część znajduje się na zewnątrz i właśnie ta część generuje największy ubytek ciepła z obiektu.
  Najlepszym rozwiązaniem byłaby termoizolacja ślizgu, co zapewniłoby jego użytkowanie przez cały rok, jednak przy nieocieplonych rurach i temperaturach minusowych zjeżdżalnie te zostają wyłączone z użytku. Tutaj właśnie nasuwa się pytanie: co teraz? Jak zabezpieczyć obiekt przed niepotrzebną utratą ciepła i dodatkowymi kosztami związanymi z dogrzewaniem obiektu?

  W tym miejscu z pomocą przychodzą nam powszechnie znane pneumatyczne "korki" do zjeżdżalni. Są to dmuchane elementy, które dopasowane do średnicy ślizgu, szczelnie zatykają ujście rury. Dzięki nim unikamy niepotrzebnych strat energetycznych i zmniejszamy koszty utrzymania. Pod względem ekonomicznym jest to idealne rozwiązanie niewymagające dużego nakładu środków, a dające naprawdę świetne, sprawdzone fachowo efekty.

  Do wyboru mamy dwa rodzaje "korków":
  1. z dystansami - płaskie i dodatkowo wzmacniane
  2. bez dystansów - wypukłe.
  Produkty te wykonane są z materiału gazoszczelnego, pięciowarstwowego, dodatkowo zbrojonego o gramaturze 1100gr/m2. Wyposażone są w zawór pontonowy oraz rączki. Istnieje możliwość wykonania korka według projektu klienta oraz estetycznego dopasowania do kolorystyki zjeżdżalni. Obecnie proponujemy Państwu korki w czterech kolorach: czerwony, granatowy, niebieski i szary, jednak w najbliższych planach jest poszerzenie palety kolorystycznej dla maksymalnej satysfakcji klienta.

  Setki sprzedanych "korków", a także coraz to nowe zamówienia przed zbliżającym się sezonem zimowym dowodzą o sprawdzalności tego rozwiązania oraz świadczą o dużym zadowoleniu klientów.
  Autor: Karolina Woźnicka, Specjalista ds. Sprzedaży, Pol - Glass Sp. j.
  
  Komentarze
  Krakus
  2013-11-26 11:44:12
  To jest naprawdę rewelacyjna sprawa, szybki montaż i spora oszczędność na cieple - polecam
  Odpowiedz
  Wodnik
  2013-11-28 09:05:13
  Jaki jest koszt ?
  Odpowiedz
  Konrad
  2014-01-23 14:11:27
  Jest tylko 1 mały problem. Przy minusowych temperaturach załozenie korka powoduje "schłodzenie temperatury powietrza wewnatrz zjeżdżalni oraz samej zjeżdzalni" Właczenie wody (która najcześciej ma temp. "basenową" 28 stopni celcjusza - powoduje pekanie żelkotu i łączników zjeżdzalni (także mikropekniecia. co w dalszym etapie powoduje konieczność naprawy slizgu , która jest duzo bardziej kosztowna niz utraty ciepła!!!!
  Odpowiedz
  Krzysztof
  2014-01-23 14:26:19
  a czy korki n ie mają zastosowania wyłącznie w przypadku wyłączenia zjeżdżalni z użytkowania na zimę? myślałem, że stosuje się je tylko wtedy, a więc i wody tam w tym czasie nie ma, ale mogę się mylić...
  Odpowiedz
  Konrad
  2014-11-07 14:15:14
  Masz rację, w przypadku zamkniecia ślizgu na cały okres zimy (lub precyzyjniej okres niskich temperatur) ale w tym wypadku pozbawiasz obiekt, na dłuższy okres czasu całkiem niezlej atrakcji. Natomiast wykorzystanie korka TYLKO w porach zamkniecia obiektu powoduje albo konieczność nagrzania rury stopniowo podnosząc temperaturę albo narażasz sie na uszczodzenie ślizgu. Także rozumiem Twoją opinię ale nie zmienia to także mojej
  Odpowiedz
  Krzysztof
  2014-11-14 09:32:56
  OK Konrad, w przypadku korkowania ślizgu tylko na czas zamykania obiektu może i rzeczywiście do tego doprowadzić. Miałeś może takie doświadczenia?
  Odpowiedz
  
  zamknij

  Przeczytaj także

  Suszarki, które sprawdzą się na każdym basenie
  Szybko, bezpiecznie i skutecznie – tak powinny działać suszarki do włosów i rąk, z którymi mamy do czynienia na pływalniach. Muszą wysuszyć włosy po wyjściu z wody i ręce po opuszczeniu toalety. W ofercie [...]
  
  Partnerzy  Copyrigth Basenprof © 2012-2021. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.