Rozmowy branżowe Konferencje Academy of Pool Experts Dodaj firmę Newsletter TV Basenprof
Artykuły - rozwiązania dla obiektówwięcej artykułów2013-11-14
"Korki" do zjeżdżalni wodnych zapobiegają utracie ciepła na obiekcie
Wrażenie komfortu cieplnego jest jednym z najważniejszych czynników wpływających na atrakcyjność obiektu basenowego. O poczuciu komfortu użytkowników decyduje temperatura, wilgotność względna i prędkość ruchu powietrza w strefie przebywania ludzi.

Zasadnicze znaczenie dla osób korzystających z kąpieli oraz wszelkich atrakcji wodnych ma klimat panujący w hali basenu. Dlatego ważnym zadaniem zarządzającego obiektem jest utrzymywanie temperatury powietrza w hali basenu powyżej 28oC.
Głównymi źródłami emitującymi wilgoć do powietrza w hali basenu, a tym samym obniżającymi temperaturę powietrza są: niecka wypełniona wodą, mokra posadzka, mokre ciała klientów oraz atrakcje wodne. Na tych ostatnich, a dokładnie na zjeżdżalniach wodnych należy skupić szczególną uwagę.

W większości obiektów dużym powodzeniem cieszą się zjeżdżalnie rurowe, które tylko swój początek i koniec mają wewnątrz hali basenowej, a pozostała ich część znajduje się na zewnątrz i właśnie ta część generuje największy ubytek ciepła z obiektu.
Najlepszym rozwiązaniem byłaby termoizolacja ślizgu, co zapewniłoby jego użytkowanie przez cały rok, jednak przy nieocieplonych rurach i temperaturach minusowych zjeżdżalnie te zostają wyłączone z użytku. Tutaj właśnie nasuwa się pytanie: co teraz? Jak zabezpieczyć obiekt przed niepotrzebną utratą ciepła i dodatkowymi kosztami związanymi z dogrzewaniem obiektu?

W tym miejscu z pomocą przychodzą nam powszechnie znane pneumatyczne "korki" do zjeżdżalni. Są to dmuchane elementy, które dopasowane do średnicy ślizgu, szczelnie zatykają ujście rury. Dzięki nim unikamy niepotrzebnych strat energetycznych i zmniejszamy koszty utrzymania. Pod względem ekonomicznym jest to idealne rozwiązanie niewymagające dużego nakładu środków, a dające naprawdę świetne, sprawdzone fachowo efekty.

Do wyboru mamy dwa rodzaje "korków":
1. z dystansami - płaskie i dodatkowo wzmacniane
2. bez dystansów - wypukłe.
Produkty te wykonane są z materiału gazoszczelnego, pięciowarstwowego, dodatkowo zbrojonego o gramaturze 1100gr/m2. Wyposażone są w zawór pontonowy oraz rączki. Istnieje możliwość wykonania korka według projektu klienta oraz estetycznego dopasowania do kolorystyki zjeżdżalni. Obecnie proponujemy Państwu korki w czterech kolorach: czerwony, granatowy, niebieski i szary, jednak w najbliższych planach jest poszerzenie palety kolorystycznej dla maksymalnej satysfakcji klienta.

Setki sprzedanych "korków", a także coraz to nowe zamówienia przed zbliżającym się sezonem zimowym dowodzą o sprawdzalności tego rozwiązania oraz świadczą o dużym zadowoleniu klientów.
Autor: Karolina Woźnicka, Specjalista ds. Sprzedaży, Pol - Glass Sp. j.

zamknij

Przeczytaj także

Legionella - prawidłowe praktyki dla hoteli i stref Spa
Epidemia wywołana koronowirusem spowodowała paraliż turystycznej, rekreacyjnej i sportowej sfery życia znacznej części krajów naszego globu. W Europie powoli otwierają się baseny i parki wodne, a także hotelowe strefy Spa. [...]

Konferencja Hotel Spa Baseny i Saunaria


Academy od Pool Experts


Agencja Rozwoju Infrastruktury BasenowejCopyrigth Basenprof © 2012-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.