Rozmowy branżowe Napisz o wydarzeniu Dodaj firmę Academy of Pool Experts Newsletter
Artykuły - rozwiązania dla obiektówwięcej artykułów


Ostatnie komentarze:
 • 2022-05-18 08:17:57 - Bartek
  No i wszystko jasne :-)
 • 2022-05-17 20:27:11 - Łukasz
  Okazało się że czujnik jest uszkodzony i PH jest ok.7.5 także pytanie nieaktualne..
 • 2022-05-16 08:08:40 - Łukasz
  Mam basen ogrodowy 35m3, z filtrem piaskowym i ozonatorem. W zasadzie od początku ozonowania mam problem ze zbyt niskim ph, przez chwilę było ok, ale ostatnio znow spadło i to [...]

 • Dodaj komentarz
  0
  2017-01-10
  Nowy system wdrażania Programu rozwoju regionalnej infrastruktury sportowej
  Z myślą o samorządach i w odpowiedzi na liczne głosy ze strony władz lokalnych Ministerstwo Sportu i Turystyki postanowiło zmienić funkcjonujący obecnie system w ramach Programu rozwoju regionalnej infrastruktury sportowej i zastąpić go programami wdrażanymi na poziomie Ministerstwa. W ramach tych działań funkcjonować będą programy: szkolny, modernizacji, lekkoatletyczny oraz ponadlokalny o budżecie na łączną kwotę 291 440 000 zł.

  Oprócz tego, ministerstwo realizuje program inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu. W 2017 roku, na wszystkie inwestycje sportowe  zaplanowano 443 340 000 zł.

  Jak twierdzi ministerstwo, głównym powodem decyzji o rezygnacji z funkcjonującego do tej pory sytemu dofinansowania programu regionalnego była nadmierna biurokracja, brak przejrzystości w doborze inwestycji na poziomie urzędów marszałkowskich, brak stosowania się przez urzędy marszałkowskie do wytycznych ministerstwa a także zupełnie zbędne dublowanie się procesów ubiegania się o środki.

  Do tej pory wnioskodawcy najpierw składali dokumentację do urzędów marszałkowskich, a następnie po kilku miesiącach, ponownie do ministerstwa. Zdarzało się, że niestosowanie się urzędów marszałkowskich do zaleceń ministerstwa skutkowało odrzuceniem wniosku danego samorządu lokalnego. Składanie wniosków bezpośrednio do ministerstwa znacznie ułatwi i skróci czas oczekiwania na decyzję o dofinansowaniu.

  Zdarzały się przypadki, że beneficjenci otrzymywali niższe dofinansowanie lub nie otrzymywali go wcale. Na przykład: pierwsza w gminie pełnowymiarowa sala gimnastyczna  mogła liczyć na dofinansowanie z ministerstwa do 70 %, że urzędy marszałkowskie przyznawały mniejsze dotacje. Zdarzało się także, że zamiast inwestować w infrastrukturę sportową konkretnej gminy, urzędy marszałkowskie wolały oddać pieniądze do ministerstwa. W ten sposób ograniczały możliwości inwestycyjne w swoich regionach.

  Należy podkreślić, że urzędy marszałkowskie nie współfinansowały z własnych środków projektów, a jedynie rozdzielały fundusze z ministerstwa, pełniły tym samym rolę pośrednika, dysponentem środków zawsze był Minister Sportu i Turystyki.

  Od teraz środki przyznawane będą bez podziału na województwa. Równe szanse aplikowania zostaną zapewnione wszystkim wnioskującym.

  Nie oznacza to jednak, że działania te kończą współpracę z urzędami marszałkowskimi. Ministerstwo Sportu i Turystyki jest otwarte na sugestie i opinie dotyczące potrzeb inwestycyjnych w województwach.

  Dzięki tym zmianom MSiT chce ograniczyć biurokrację i umożliwić bezpośrednią możliwość pozyskiwania środków z ministerstwa, a nie jak do tej pory gdy pośrednikami były urzędy marszałkowskie. Ma to sprawić, że ubieganie się o środki na infrastrukturę sportową z resortu stanie się prostsze i szybsze.
  Źródło: Ministerstwo Sportu i Turystyki
  
  Komentarze
  
  zamknij

  Przeczytaj także

  Powstaną letnie baseny w Parku Zdrojowym w Połczynie-Zdroju
  Na początku kadencji Burmistrz Połczyna-Zdroju Sebastian Witek zwizytował nieczynny od lat basen miejski zastanawiając się, jak przywrócić go do funkcjonowania. Dziś są dobre wieści: udało się pozyskać środki na [...]
  Partnerzy  Copyrigth Basenprof © 2012-2022. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.