Wodne tory przeszkód - co warto wiedzieć (cz. 1)
Napisz o swoim obiekcie Napisz o wydarzeniu Dodaj firmę Zapisz się na newsletter Rozmawiaj na forum
Artykuływięcej artykułów
Ostatnie posty na forum:

windy dla niepełnosprawnych - wysłana przez alicja90
Cytat: malwina w 25 Maj 2018, 12:01:09formalnościami zwykle się nie zajmują, ale na pewno udzielają koniecznych informacji, jeśl...
вакансии очистные сооружения - wysłana przez TVPElDetry
Завод емкостного оборудования ТВП делает резервуары для очистных сооружений на собственной индустриальной базе в Нашей страны. Р...
Okna basenowe - wysłana przez Aqua Technology
Dzień dobry, Oferujemy kompleksowe wykonanie i montaż podwodnych okien basenowych, przezroczystych ścian, dna basenu. Realizacje...
odkurzacz basenowy - wypożyczenie - wysłana przez Patryk
Szczerze mówiąc nie spotkałem się. Ale warto poszukać dystrybutorów, w tym okresie mają często jakieś promocje.
Okładzina - wodny plac zabaw - wysłana przez Adam
Ciekawe rozwiązanie na firma Polifun Garden z Katowic, ale cen nie znam. Pozdrowienia
Ostatnie komentarze:
 • 2018-08-18 16:24:45 - Wojtas65
  Witam. Wyjechałem tydzień temu na urlop. zrobiłem wszystkie pomiary tak jak być powinno. wczoraj wróciłem i zrobiłem pomiary. Ph ma kolor na mierniku biały i nie wiem czy [...]
 • 2018-08-18 13:47:24 - Elach
  Wykonałam w basenie ogrodowym chlor szok, woda zrobiła się lekko mleczna. Co to oznacza i jak przywrócić klarowność wody?
 • 2018-08-04 12:53:08 - Ola
  Również przesadziłam z uloscią chloru w basenie ogrodowym. Badanie tabletką DPD1 pokazuje, że chloru jest prawie 3 mg/l !!! Dziwne to jest bo woda nawet lekko nie śmierdzi [...]

 • Andrzej Olesiński - Swimstone Sp. z o.o.
  Dodaj komentarz
  0
  2017-09-21
  Wodne tory przeszkód - co warto wiedzieć (cz. 1)
  Rozmowa z prezesem wyłącznego przedstawiciela marki Aquaglide na terenie Polski, Panem Andrzejem Olesińskim z firmy Swimstone Sp. z o.o.


  Portal Basenprof: Wodne tory przeszkód, parki wodne, Aquaparki, wodne place zabaw, czy może dmuchańce? Jak nazywać produkty z oferty marki Aquaglide?


  Andrzej Olesiński: Po paru latach pracy z tym produktem nadal mam wątpliwości co do tego która nazwa jest tą najbardziej chwytliwą, bo prawidłowa nazwa jeśli idzie o wody otwarte to na pewno „Aquaparki” lub „Wodne Parki”. Niestety te nazwy – jak łatwo się domyślić – kojarzą się z obiektami basenowymi. Jeśli chodzi o zestawy sprzedawane lub wynajmowane na pływalnie to w większości są to kombinacje modułów biegnące w linii prostej, stąd sprawa jest prostsza i nazywamy je wodnymi torami przeszkód. Najczęściej jednak pada potoczna nazwa „dmuchańce”.


  Jakie są najczęstsze pytania zadawane przez włodarzy obiektów którzy zastanawiają się nad wypożyczeniem bądź zakupem wodnego toru przeszkód?


  Najczęściej klienci decydują się na wypożyczenie przed zakupem. Jest parę firm które wypożyczają wodne tory, ale tylko my jako wyłączny dystrybutor możemy zaproponować duży wybór i – co najistotniejsze – upust w przypadku zakupu wodnego toru Aquaglide dla klientów którzy właśnie u nas wypożyczyli jeden z torów. Najczęstsze pytania dotyczą (i to bardzo dobrze!) kwestii bezpieczeństwa i udostępnienia certyfikatów, potrzebnego miejsca, montażu. Na te pytania odpowiadamy pokrótce na naszej stronie dedykowanej wypożyczaniu: http://swimstone.pl/wypozyczenie-wodnego-toru-przeszkod-aquaglide/ .

  Dodam jeszcze, ponieważ to pytanie też dość często się pojawia, że elementy pompowane są jednokrotnie, a następnie montowane. Nie dopompowuje ich się stale, jak w przypadku ich odpowiedników używanych na lądzie. Tor zaczepiamy do kotew do których mocowane są liny torowe, wszystko zajmuje jednej osobie ok. 1 – 1,5h od wejścia na halę basenu. Wszystkie elementy montujemy z reguły po zamknięciu obiektu. Montaż jak i demontaż w większej części odbywa się na plaży basenu. Jeśli montażystów jest dwóch to zarówno montaż jak i demontaż mogą potrwać mniej niż godzinę.


  Ile to wszystko kosztuje?


  Wynajem – to zależy od terminu. Zdarzało się wypożyczać na 1 dzień jak i na 1 miesiąc. Na pewno jesteśmy bardzo elastyczni cenowo poza feriami i wakacjami, np. na Mikołajki, Andrzejki, majówki, czerwcówki, itd. Dobrym pomysłem jest też uczczenie urodzin basenu z wodnym torem przeszkód. Wystarczy parę plakatów i post na facebooku, a na pewno zainteresowanie będzie spore. Może zabrzmi to tanio, ale możemy to zagwarantować! W kwestii ceny najlepiej kontaktować się bezpośredni ze mną, bo jak wspomniałem zależy ona od kilku czynników.


  Jakie są korzyści dla obiektu, który zdecyduje się na wodny tor?


  Wiele pozytywów – przede wszystkim większa frekwencja na basenie. Co więcej, zaobserwowaliśmy, że to zainteresowanie wzrasta z każdym kolejnym wypożyczeniem. Występuje tu także element propagowania aktywnego trybu życia wśród całych rodzin – wyciągamy mieszkańców w centrów handlowych, bo obiekt zapewnia im wiele więcej atrakcji. To także możliwość dodatkowego przychodu – większa frekwencja równa się większej sprzedaży biletów wejściowych na basen. Warto przy tym pamiętać, że to okazja do przyciągnięcia także nowych klientów.


  Stali użytkownicy pływalni mają swoje przyzwyczajenia i (wprawdzie mały odsetek, ale jednak) nie są zadowoleni, że tor przeszkód zajmuje miejsce przeznaczone do pływania.


  Żeby to w jakiś sposób zobrazować powiem tak: dla niektórych pokonanie równoważni o nazwie Foxtrot jest sporym wyzwaniem, bardzo często większym dla rodzica niż dla jego dziecka uczęszczającego do przedszkola. Ten element rywalizacji, wpadanie do wody, wywracanie się jest widocznie dużą atrakcją dla czekających na swoją kolej, bo swoim śmiechem zagłuszają tych parę osób narzekających na to, że nie mogą pływać tego dnia na swoim ulubionym torze.

  wyłączny dystrybutor Aquaglide:
  e-mail: biuro@swimstone.pl
  tel.: 607-136-612
  http://swimstone.pl
  Autor: DiS - portal Basenprof
  Przeczytaj także:
  „Piankowe zabawki to korzystna inwestycja dla pływalni”
  - www.basenprof.pl/artykuly/1050/piankowe_zabawki_to_korzystna_inwestycja_dla_plywalni.html

  „Malmsten nadal Oficjalnym Dostawcą FINA” - www.basenprof.pl/artykuly/867/malmsten_nadal_oficjalnym_dostawca_fina.html
  
  Komentarze
  
  zamknij

  Przeczytaj także

  Modernizacja zjeżdżalni - konieczność czy fanaberia?
  Zjeżdżalnia wodna to nieodłączny element obiektu basenowego, który ma za zadanie zwiększyć popularność konkretnego miejsca oraz dostarczyć większej porcji rozrywki osobom je odwiedzającym. Stanowi atrakcję, która przyciąga swoim [...]
  
  Partnerzy  Copyrigth Basenprof © 2012-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.