Rozmowy branżowe Konferencje Academy of Pool Experts Dodaj firmę Newsletter TV Basenprof
Artykuły - rozwiązania dla obiektówwięcej artykułów


Zamki MAXBAT- foto www.maxbat.pl

2018-01-22
Elektroniczne zamki szafkowe
Elektroniczne zamki szafkowe polecane są głównie do stosowania w szafkach przebieralni basenowych jako element kontroli dostępu. Dzielimy je na dwie podstawowe grupy:


Zamki przewodowe


Wykorzystywane jako podstawowy element wykonawczy w Elektronicznych Systemach Obsługi Klienta (ESOK). Zamek ten składa się z dwóch podstawowych części. W typowym zastosowaniu sworzeń montujemy na drzwiczkach szafki, natomiast korpus zamka wraz z przewodem montowany jest wewnątrz szafki. Montaż obu części powinien być na tyle precyzyjny aby sworzeń swobodnie wchodził w otwór zamka. Po zamknięciu drzwiczek zamek jest samoczynnie blokowany. Otwarcie następuje po podaniu odpowiedniego napięcia dla wersji NC lub podczas przerwy w zasilaniu dla NO.
 
 
Podstawowe parametry techniczne:
- napięcie: 12 lub 24 V
- pobór prądu: od 350 do 80 mA
- wykonanie: sygnalizacja otwarcia (nc,com,no), sprężyna jako odbojnik, dioda przeciwprzepięciowa
 
 

Zamki bateryjne

Szczególnie polecane jako autonomiczny zamek kontroli dostępu do szafek. Można je programować z poziomu zamka lub przy pomocy specjalnego czytnika i dedykowanego oprogramowania. Ich wielką zaletą jest prosty montaż oraz brak jakichkolwiek oprzewodowań zewnętrznych. Dzięki temu nadają się do większości systemów szafkowych zarówno nowych jak i tych istniejących.
 
 
Podstawowe parametry techniczne:
- system zbliżeniowy UNIQUE (125kHz) lub MIFARE (13,56MHz)
- transponder typy karta, zegarek lub brelok
- klawiatura kodowa
- zasilanie bateryjne (AA lub AAA) o żywotności ok. 12 mies.

Zamki w zależności od wersji mogą pracować w następujących trybach:
1/ ”standard 1” – przyłożenie uprawnionego transpondera lub podanie właściwego kodu powoduje otwarcie zamka natomiast zamknięcie następuje automatycznie po zatrzaśnięciu drzwiczek szafki
2/ ”standard 2” – zarówno otwarcie jak i zamknięcie następuję po przyłożeniu uprawnionego transpondera
3/ ”pierwsza wolna” – klient zajmuje pierwszą z brzegu otwartą szafkę poprzez przyłożenie do niej właściwego transpondera lub wpisanie własnego 4-cyfrowego kodu
4/ ”sejf” – tryb wykorzystywany przeważnie w hotelowych skrytkach, wymaga użycia 2 transponderów np.: klienta i obsługi.


DYSTRYBUTOR:

MAXBAT Sp.j., Jelenia Góra
www.maxbat.pl
info@maxbat.pl
tel. 75 764 81 53

zamknij

Przeczytaj także

Suszarki, które sprawdzą się na każdym basenie
Szybko, bezpiecznie i skutecznie – tak powinny działać suszarki do włosów i rąk, z którymi mamy do czynienia na pływalniach. Muszą wysuszyć włosy po wyjściu z wody i ręce po opuszczeniu toalety. W ofercie [...]

Konferencja Hotel Spa Baseny i Saunaria


Academy od Pool Experts


Agencja Rozwoju Infrastruktury BasenowejCopyrigth Basenprof © 2012-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.