Napisz o swoim obiekcie Napisz o wydarzeniu Dodaj firmę Zapisz się na newsletter Rozmawiaj na forum
Artykuływięcej artykułówOstatnie posty na forum:

Artrovex - wysłana przez NormanMok
kelio sanario skausmas vaistai http://www.lt.1-fabrika.ru/sitemap.html kelio sД…nario artroz kelio sanario uzdegimas gydymas htt...
windy dla niepełnosprawnych - wysłana przez alicja90
Cytat: malwina w 25 Maj 2018, 12:01:09formalnościami zwykle się nie zajmują, ale na pewno udzielają koniecznych informacji, jeśl...
вакансии очистные сооружения - wysłana przez TVPElDetry
Завод емкостного оборудования ТВП делает резервуары для очистных сооружений на собственной индустриальной базе в Нашей страны. Р...
Okna basenowe - wysłana przez Aqua Technology
Dzień dobry, Oferujemy kompleksowe wykonanie i montaż podwodnych okien basenowych, przezroczystych ścian, dna basenu. Realizacje...
odkurzacz basenowy - wypożyczenie - wysłana przez Patryk
Szczerze mówiąc nie spotkałem się. Ale warto poszukać dystrybutorów, w tym okresie mają często jakieś promocje.
Ostatnie komentarze:
 • 2018-09-18 11:05:13 - Maks
  Rekiny w Redzie ;-) trochę z przymrużeniem oka w porównaniu do tych ze zdjęcia, ale naprawdę polecam Redę, jest w czym wybierać.
 • 2018-09-18 10:47:10 - łukasz
  ciekawe... a jak ustawiamy ten system? czy możemy samodzielnie, czy potrzebny jest pracownik zenkard? czyli mogę ustalić, że np. 5 wejście na basen 50% ceny i równocześnie [...]
 • 2018-09-13 09:21:49 - Mp
  Pływanie napewno prostuje kręgosłup jak się zapisalem do klubu plywackiego start gdansk to większość kolegów i kolezanek łącznie ze mną miało krzywy kręgosłup po [...]

 • System biometryczny TT Soft
  Dodaj komentarz
  3
  2018-04-09
  Śremska pływalnia prekursorem systemów biometrycznych w Polsce

  Śremski Sport jako jedyny obiekt w Polsce posiada zaawansowany technologiczne biometryczny ESOK. To zupełna nowość w naszym kraju.


  Co to jest system biometryczny?


  Najprościej mówiąc jest to kontrola dostępu oparta na technologii Mifare, która wykorzystuje czytniki dualne oraz skanery biometryczne analizujące naczynia krwionośne dłoni. Dzięki zastosowaniu biometrii mamy stuprocentową pewność w identyfikacji klienta, a tym samym wejście np. do siłowni czy na basen może odbywać się bez konieczności podchodzenia do kasy lub wydawania paska basenowego.

  Zastosowanie biometrii naczyń krwionośnych dłoni stanowi rozwiązanie niezwykle wygodne (brak paska transponderowego) i szczelne (brak możliwości np. wymieniania się paskami pomiędzy Klientami) ponieważ identyfikacja jest jednoznaczna.

  Istotnym jest, że system nie pobiera od użytkowników danych biometrycznych, tylko je odczytuje. Odczytane dane są zamieniane na ciąg znaków i wielokrotnie szyfrowane zarówno w czytnikach na drodze przesyłania danych do komputera, jak i podczas przechowywania w systemie. Nie da się ich więc odtworzyć i ponownie wykorzystać. To ważne z punktu widzenia wchodzących niedługo przepisów dotyczących RODO.


  Pierwszy w Polsce obiekt z systemem biometrycznym


  Pierwszym w kraju obiektem sportowym, który posiada biometryczny ESKO jest Śremski Sport Sp. z o.o. Spółka posiada bogatą bazę sportowo-rekreacyjną. Obiekt sportowy przy ulicy Staszica, w którym wdrożono system składa się z kilku kompleksów: pływalni z basenem sportowym, basenem do nauki pływania, brodzikiem i wieloma atrakcjami wodnymi, saunarium, pełnowymiarowej sali sportowej, kortów do squasha, siłowni, kręgielni a w sezonie zimowym krytego lodowiska.

  Śremski obiekt został wyposażony w 16 czytników dualnych w technologii RFID i biometrycznej, 3 bramki kołowrotkowe, 3 bramki obrotowe średniej wysokości i 1 bramkę uchylną. Dostarczone szafki depozytowe i ubraniowe wykonane z laminatu HPL wyposażone są w 12 sterowników z ekranami dotykowymi, na których każdy klient sam wybiera dostępną szafkę (wolny wybór).

  Obiekt podzielony został na 7 stref objętych kontrolą dostępu z wykorzystaniem czytników dualnych opartych na technologii Mifare oraz w skanery biometryczne oparte na analizie naczyń krwionośnych dłoni.

  Uzupełnieniem systemu ESOK jest zaawansowany system sprzedaży przez Internet, w pełni zintegrowany z systemem kasowym, gdzie dane ze sprzedaży internetowej i “lokalnej” spójnie się uzupełniają.  System biometryczny od strony użytkownika


  O tym, jak nowy system sprawdza się w obiektach Śremskiego Sportu rozmawiamy z jego prezesem, panem Danielem Cicharskim.


  Diana Sinkiewicz:
  Czym charakteryzuje się wdrożony w Państwa obiekcie system biometryczny?

  Daniel Cicharski:
  Klienci nie muszą używać żadnych dodatkowych gadżetów poza swoimi dłońmi aby wejść na nasz obiekt sportowy. Wszystko opiera się o biometrię – czyli układ krwionośny w dłoni człowieka. Na tej podstawie osoby są identyfikowane i mogą korzystać z naszych usług. Transpondery wydajemy obecnie wyłącznie małym dzieciom, ponieważ z ich dłoni dane się nie sczytują, osobom, które mają problemy z układem krwionośnym, bo wtedy także dane nie sczytują się prawidłowo i  osobom, które sobie tego zażyczą, bo nie chcą skorzystać z tej technologii, jednak są to przypadki odosobnione, występujące sporadycznie.

  Skąd pomysł na wdrożenie systemu biometrycznego w Państwa obiekcie?


  Dwa lata temu rozpoczęliśmy remont naszego basenu – wybuchł na nim pożar i był on w bardzo kiepskim stanie. Stan techniczny groził zawaleniem się niecki basenowej. Byliśmy więc zmuszeni dokonać radykalnej modernizacji obiektu. Spotkaliśmy się wtedy z firmą TT Soft z Rzeszowa, która nam zaproponowała nowatorski i jedyny w Polsce na ogólnodostępnym obiekcie publicznym system biometryczny. Jesteśmy więc prekursorami, jeżeli chodzi o obiekty sportowe w Polsce i muszę powiedzieć, że jesteśmy z tego powodu bardzo zadowoleni.


  System funkcjonuje od listopada – czyli już 4 m-ce. Jakie są Pana obserwacje – czy to z perspektywy czasu dobry wybór?


  To był bardzo dobry wybór i jedyny, jaki mógłby być – nie zamienilibyśmy go na żaden inny.


  Co wobec tego dało wprowadzenie tego systemu?


  Przede wszystkim mamy dokładne i szczegółowe dane statystyczne m.in. dotyczące natężenia ruchu, czy dynamiki wejść, które dają nam szeroki pogląd na to, co dzieje się w naszym obiekcie.

  System przyczynił się do rozładowania kolejek, bo klienci którzy mają wykupione karnety, nie przechodzą już przez bramkę wejściową przy kasie, tylko przez osobne wejście. Nie stoją w kolejkach, więc ruch tych osób został usprawniony całkowicie.

  Pozostałe osoby muszą wprawdzie podejść do kasy i przejść przez bramkę rozliczeniową, jednak jeśli chodzi o klientów z karnetami – jest to na pewno strzał w dziesiątkę. Ci klienci poza zakupem raz w miesiącu, czy raz na dwa miesiące gdy kupują karnet, nie mają w ogóle styczności z kasą, są więc obsługiwani bez ingerencji czynnika ludzkiego.

  Na pewno system biometryczny jest też korzystny ze względu na oszczędności, jakie generują się dzięki niekorzystaniu z tradycyjnych pasków. Transpondery się zużywają, gubią, i trzeba je co jakiś czas dla każdego obiektu dorabiać. W naszym przypadku nie ma takiej potrzeby, bo paski wykorzystywane są obecnie sporadycznie – jak wspomniałem wcześniej korzystają z nich tylko osoby, które albo nie mogą, albo nie chcą stosować tego systemu.

  Jakie są reakcje Państwa klientów?

  Bardzo chętnie korzysta z tego systemu młodzież. Osoby, które raz spróbowały także nie chcą już rozliczać się inaczej. W zasadzie obserwujemy bardzo pozytywne reakcje klientów. Jest niewielka grupa osób, które się tego systemu albo boją, albo ze znanych sobie przyczyn nie chcą z tej nowości korzystać, ale naprawdę są to sporadyczne przypadki. Oswojenie się z tym systemem - jak z każdą nowością wymaga czasu. Kiedyś obawiano się komputerów, czy telefonów komórkowych a teraz nie wyobrażamy sobie bez nich życia. Wszystko wymaga czasu i dotarcia do naszej świadomości, że technika idzie do przodu i musimy podążać w tym kierunku. A nasi klienci w zdecydowanej większości  to osoby, które są otwarte na nowe technologie.


  Informacje na temat biometrycznego ESOK:

  Grzegorz Tarnowski
  GSM: 692 294 923
  e-mail: grzegorz.tarnowski@ttsoft.pl
  www.ttsoft.pl
  Zobacz jak działa system biometryczny:
  Autor: Diana Sinkiewicz - portal Basenprof
  Przeczytaj także:
  „Editems - sposób na dodatkowy dochód obiektu”
  - www.basenprof.pl/artykuly/1425/editems_-_sposob_na_dodatkowy_dochod_obiektu.html
  
  Komentarze
  Daban
  2018-04-12 12:35:45
  No proszę, można? Można! Jak w Europie
  Odpowiedz
  Anka
  2018-04-13 09:07:18
  Nieźle. Szkoda, ze nie piszecie nic o kosztach, bo jestem ciekawa jakiego rzędu są to kwoty.
  Odpowiedz
  Portal Basenprof
  2018-04-13 09:33:23
  Pani Aniu, zachęcamy do skontaktowania się z p. Grzegorzem Tarnowskim z TT Soft (nr tel. 692 294 923) - na pewno udzieli Pani wszelkich informacji nt. systemu. Pozdrawiamy serdecznie
  Odpowiedz
  
  zamknij

  Przeczytaj także

  Alternatywne czyszczenie basenu - wymierne korzyści
  Czyszczenie ceramiki basenowej bez konieczności spuszczania wody to jedna z  usług, która pozwala kierownictwu kompleksów basenowych spać spokojniej. Szczególnie w sytuacji gdy ceramiczne niecki basenowe nie [...]
  
  Partnerzy  Copyrigth Basenprof © 2012-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.
  ★  ★  ★     ZenCard – system, który zrewolucjonizuje programy lojalnościowe     ★  ★  ★     Zostań ulubionym miejscem swoich klientów     ★  ★  ★     Spraw, by klienci częściej wracali do Twojego obiektu i zwiększaj obroty bez zbędnego wysiłku!     ★  ★  ★     Kliknij po szczegóły