Rozmowy branżowe Konferencje Academy of Pool Experts Dodaj firmę Newsletter TV Basenprof
Artykuły - rozwiązania dla obiektówwięcej artykułów


Model Hawthorne 2-osobowy

2014-04-08
Sauny Infrared - polecane dla obiektów basenowych
Kabina cieplna Infrared (IR) często mylona jest z tradycyjną sauną. Łączy je oddziaływanie ciepłem, które regeneruje i oczyszcza organizm, ale na tym podobieństwa się kończą. Działanie sauny na organizm można określić jako pro-zdrowotne, zaś działanie kabiny Infrared - jako lecznicze, z szerokim zastosowaniem w rehabilitacji.

Ta zasadnicza różnica spowodowana jest innym źródłem ciepła - kabiny Infrared wykorzystują energię podczerwieni, która ogrzewa bezpośrednio ciało, a nie jak w przypadku saun tradycyjnych- powietrze w pomieszczeniu.

Dzięki temu kąpiele w kabinach Infrared nie wymagają wysokich temperatur- wystarczy 30-60 °C. Taki zakres ciepła jest bezpieczny dla układu sercowo-naczyniowego, co sprawia, że kąpiele te są dobre niemal dla każdego, niezależnie od wieku czy kondycji zdrowotnej. Dlatego to świetna propozycja również dla tych, którzy chcą skorzystać z uroków sauny, ale nie mogą tego zrobić z powodów zdrowotnych.

W kabinie IR nie występuje uciążliwe zjawisko gorącego powietrza, typowe dla saun; ponadto jest znacznie łatwiejsza w obsłudze - nagrzewa się o wiele szybciej a wejść do niej można nawet na kilka minut w ubraniu - np. na rozgrzewkę przed treningiem.

Tak przyjazna temperatura sprawia też, że kąpiel nie jest wyczerpująca dla organizmu i jest prawdziwą przyjemnością - jak wygrzewanie się w słońcu na tropikalnej plaży.

Kabiny infrared nie potrzebują wiele miejsca i są łatwe zarówno w montażu jak i w obsłudze. Kabina IR może być zamontowana praktycznie w każdym miejscu. Wystarczy niewielka przestrzeń, by postawić tam kabinę i podpiąć jednym kablem do prądu. Co charakterystyczne, koszt seansu w kabinie Infrared jest bez porównania niższy niż w saunach tradycyjnych.

Szeroki wybór modeli pozwala zaprojektować kabinę wedle indywidualnych potrzeb: może to być duża 5-6 osobowa luksusowo wyposażona kabina, jak i mała 1-2 osobowa kabina w wygospodarowanym na ten cel niewielkim kawałku powierzchni obiektu.


Dlaczego sauny Infrared to dobra metoda na przyciągniecie nowych klientów?

Ponieważ w naszych warunkach klimatycznych, gdy przez większośc roku za oknami chłód, wiatr i deszcz, nie ma nic przyjemniejszego jak usiąść w saunie i poddać się leczniczej i relaksacyjnej terapii ciepłem.

Ciepło promieniowania podczerwonego głęboko wnika w ciało i dzięki zwiększonemu przepływowi krwi rozprzestrzenia się szybko na cały organizm. W efekcie temperatura ciała podnosi się, czego następstwem jest zdrowy odruch: pocenie się - i to już przy stosunkowo niskiej temperaturze. Zalety regularnych kuracji wygrzewania i pocenia się są od lat bezsporne.

Przy zwiększonej wilgotności powietrza i chłodach jesiennych wieczorów , po uprawianiu sportu oraz przy różnych dolegliwościach, nasze ciało i duch domagają się ciepła. Jest ono niezbędne do szybszej regeneracji komórek, prawidłowej przemiany materii oraz skutecznego działania systemu odpornościowego.

Przyjemny klimat panujący w przestrzeni kabin cieplnych poprawia samopoczucie, a dobroczynne promienie podczerwone usprawniają nie tylko przemianę materii, ale i system immunologiczny oraz pracę układu krwionośnego. Zadowoleni klienci informują o dobrych efektach zdrowotnych przy leczeniu kontuzji, w walce z nadwagą, chorobami reumatycznymi, zakłóceniami krążenia, jak również przy wielu innych przypadłościach.

Dodatkowo kabiny można wyposażyć w szereg nowoczesnych i efektownych rozwiazań, takich jak np. sprzęt nagłaśniający i multimedialne oświetlenie. Dzięki temu uzyskujemy dodatkowe właściwości relaksacyjne, takie jak muzykoteriapia i koloroterapia, a także aromaterapia.


Na rynku istnieje dość spory wybór modeli saun na podczerwień. Do popularnych i dobrych jakościowo należą:

Modele serii Daily Sun

Daily Sun to marka stworzona przez największego producenta - PLH z siedzibą w Kalifornii, USA specjalnie na użytek wymagającego rynku Europy Zachodniej. Firma ta już od 30 lat jest prekursorem rozwiązań Infrared i do tej pory pozostaje liderem branży w zakresie jakości i doboru komponentów. Jej dewizą jest wiara w to, że jakość produktu pochodzi od jakości materiału z jakiego jest zrobiony.

Modele Daily Sun dają pewność, że zastosowane rozwiązania są bezpieczne i sprawdzone. Potwierdza to 10-letnia gwarancja na elementy grzejne (opatentowane i produkowane wyłącznie w USA - promienniki typu M z Incoloy, osiągające średnią temperaturę 249,38 st. C, przez co się nie przegrzewają i pozwalają bardzo precyzyjnie "nie schodzić" z promieniowaniem Infrared poniżej pułapu 5,6 mikronów).

Modele Daily Sun to kabiny wyłącznie z prawdziwego jasnego i specjalnie przebieranego cedru kanadyjskiego, selekcjonowanego ze środkowej części pnia. Drewno to dobierane jest pod kątem jednorodności, w celu uzyskania jak najlepszej jakości i wyglądu.

Dostępne w Polsce modele mają różne wielkości - od kabin jednoosobowych do użytku prywatnego, do 5-osobowych, które można wykorzystywać w obiektach publicznych.

Modele serii SAF

Nie wszyscy mogą sobie pozwolić lub potrzebują rozwiązań tak wysokiej klasy jak Daily Sun. Dla tych, którzy szukają dobrych, sprawdzonych urządzeń w atrakcyjnej cenie, dostępnych jest kilka innych urządzeń proponowanych na europejskim rynku. Dwuosobowe kabiny Infrared serii SAF są wykonane z hemlocka (bezsęczna jodła kanadyjska), wyposażone standardowo w zestaw nagłaśniający oraz system koloroterapii LED. Zaletą kabin, jest nie tylko niższa cena, ale także często bardzo bogate wyposażenie standardowe - np. koloroterapia i systemy audio. Kabiny te opierają się na sprawdzonych komponentach i są robione przez dalekowschodnie fabryki przynajmniej od kilku lat zajmujące się produkcją Infrared, nie ma więc przy nich ryzyka tak typowych dla modeli ekonomicznych niedoróbek. Kabiny standardowo wykonane są z jodły bezsęcznej, dostępne są także wersje z drewna cedrowego. Standardowa wielkość to kabiny jedno i dwuosobowe oraz na 5-6 osób.


Podsumowując:

Niewątpliwie kabiny Infrared mogą przyczynić się do zwiększenia liczby klientów pływalni. Co istotne, głównymi argumentami dla zarządców obiektów jest łatwość i szybkość montażu, małe wymagania gabarytowe powierzchni oraz mniejsze koszty seansów, niż przy wielu modelach saun tradycyjnych.
Materiały: www.techwater.eu

zamknij

Przeczytaj także

Remont na Jarosławskiej pływalni
Jarosławska pływalnia jest w trakcie remontu. Zakończenie prac zaplanowano na koniec roku. Na Krytej pływalni w Jarosławiu przy ul. Sikorskiego trwa termomodernizacja. Prace mają potrwać do końca bieżącego roku. [...]

Konferencja Hotel Spa Baseny i Saunaria


Academy od Pool Experts


Agencja Rozwoju Infrastruktury BasenowejCopyrigth Basenprof © 2012-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.