Rozmowy branżowe Konferencje Academy of Pool Experts Dodaj firmę Newsletter TV Basenprof
Artykuły - rozwiązania dla obiektówwięcej artykułów


2014-04-22
Radość bez adrenaliny?
W poszukiwaniu sposobów urozmaicenia oferty naszych basenów zwykle rozglądamy się za wprowadzanymi w różnych miejscach świata nowinkami. Nic dziwnego - egzotyczne produkty zawsze budzą emocje. Często jednak w tych poszukiwaniach zapędzamy się tak daleko, że umykają nam zalety rozwiązań - wydawałoby się - dobrze znanych. Przykładem takiego produktu jest zjeżdżalnia rodzinna.


Bogactwo doznań
Przy projektowaniu wodnych atrakcji niewątpliwie słuszny trend stanowi poszukiwanie kumulacji doznań indywidualnego użytkownika. Im bardziej ekscytujący i różnorodny przejazd, tym lepiej. Jednak nie wszyscy poszukują tego typu "adrenalinowych" przeżyć. To ci, dla których ważniejsza jest możliwość wspólnej zabawy czy aktywnego relaksu w gronie rodziny i przyjaciół. Ci, którzy są skłonni zrezygnować z indywidualnych szaleństw na rzecz nieco spokojniejszych, ale budujących relacje form rozrywki. Bo "rodzinnie" wcale nie oznacza "nudno".


Razem raźniej
Zjeżdżalnie rodzinne oferowane przez Pol-Glass mają szerokość od 2,2 do 4 m. Ich rekomendowana długość mieści się w przedziale od 10 do 25 m, a spadek, który może być różny na różnych odcinkach, w przedziale 15-25%. Ich największą zaletą jest to, że równocześnie może na niej zjeżdżać kilka osób. Zwykle rozumiemy przez to rodziców z dziećmi i nic dziwnego. Część maluchów, nawet z rodzicami, boi się zjazdu zamkniętą zjeżdżalnią rurową. Natomiast otwarta przestrzeń zjeżdżalni rodzinnej i duża szerokość ślizgu pozwalają im poczuć się bezpiecznie. Rodzice starszych dzieci, które za wszelką cenę chcą spróbować samodzielnych zjazdów z pewnością docenią dobrą widoczność całej płaszczyzny zjazdu i komfort psychiczny, jaki to zapewnia. Z kolei starsze dzieci i młodzież, które już nie tęsknią za towarzystwem rodziców, znajdą tu idealną przestrzeń do wspólnych zabaw z rówieśnikami.


Możliwości
Wyścigi na zjeżdżalniach rodzinnych to coś zupełnie innego niż bicie rekordów przejazdu zjeżdżalnią rurową. W towarzystwie czas płynie dużo szybciej, niezależnie od tego, czy ścigają się rodzice z dziećmi, czy paczka znajomych. Duża szerokość ślizgu sprawia, że nie tworzą się tutaj uciążliwe kolejki, a zjazdy odbywają się na bieżąco. Z takich zjeżdżalni korzystają też osoby, które bałyby się skorzystać ze ślizgów rurowych uważając je za zbyt niebezpieczne. Fakt spełniania przez nie najostrzejszych norm nie ma tu znaczenia. Liczy się poczucie bezpieczeństwa, a to poczucie zjeżdżalnia rodzinna zapewnia w maksymalnym zakresie. Wreszcie warto zwrócić uwagę na możliwości jakie daje dobra widoczność całej płaszczyzny zjazdu dla wszystkich obecnych na obiekcie. Taka zjeżdżalnia to idealny centralny punkt przy organizacji imprez tematycznych, różnego rodzaju konkursów czy akcji promocyjnych na basenie.
Autor: Dominika Krzyżowska, Kierownik Działu Sprzedaży w firmie Pol-Glass s.j.

zamknij

Przeczytaj także

iSAVER+ nowość na polskim rynku!
Idealny dla basenów hotelowych Przy projektowaniu basenów stosowane są przeważnie wytyczne zawarte w niemieckiej normie DIN 19643. Zaleca ona, aby w basenach publicznych prędkość filtracji wynosiła [...]
PartnerzyCopyrigth Basenprof © 2012-2023. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.