Rozmowy branżowe Napisz o wydarzeniu Dodaj firmę Academy of Pool Experts Newsletter
Artykuły - rozwiązania dla obiektówwięcej artykułów


Ostatnie komentarze:
 • 2022-09-27 09:58:58 - LouisLoank
  Hola to all. We are excited we heard the guidance here. I’ve been poking around for this info for years and I will be sure to tell my sisters to swing by. The other day [...]
 • 2022-09-26 10:21:41 - Bożena
  Czy zatem obiekt hotelowy posiadający nieckę basenową 16m długości i najwyższą głębokość 110m będzie wymagał zatrudnienia ratownika ?
 • 2022-09-25 02:10:23 - Rexonattavempolime
  [url=]http://loveplanet.gq/[/url]

 • Dodaj komentarz
  3
  2014-04-22
  Radość bez adrenaliny?
  W poszukiwaniu sposobów urozmaicenia oferty naszych basenów zwykle rozglądamy się za wprowadzanymi w różnych miejscach świata nowinkami. Nic dziwnego - egzotyczne produkty zawsze budzą emocje. Często jednak w tych poszukiwaniach zapędzamy się tak daleko, że umykają nam zalety rozwiązań - wydawałoby się - dobrze znanych. Przykładem takiego produktu jest zjeżdżalnia rodzinna.


  Bogactwo doznań
  Przy projektowaniu wodnych atrakcji niewątpliwie słuszny trend stanowi poszukiwanie kumulacji doznań indywidualnego użytkownika. Im bardziej ekscytujący i różnorodny przejazd, tym lepiej. Jednak nie wszyscy poszukują tego typu "adrenalinowych" przeżyć. To ci, dla których ważniejsza jest możliwość wspólnej zabawy czy aktywnego relaksu w gronie rodziny i przyjaciół. Ci, którzy są skłonni zrezygnować z indywidualnych szaleństw na rzecz nieco spokojniejszych, ale budujących relacje form rozrywki. Bo "rodzinnie" wcale nie oznacza "nudno".


  Razem raźniej
  Zjeżdżalnie rodzinne oferowane przez Pol-Glass mają szerokość od 2,2 do 4 m. Ich rekomendowana długość mieści się w przedziale od 10 do 25 m, a spadek, który może być różny na różnych odcinkach, w przedziale 15-25%. Ich największą zaletą jest to, że równocześnie może na niej zjeżdżać kilka osób. Zwykle rozumiemy przez to rodziców z dziećmi i nic dziwnego. Część maluchów, nawet z rodzicami, boi się zjazdu zamkniętą zjeżdżalnią rurową. Natomiast otwarta przestrzeń zjeżdżalni rodzinnej i duża szerokość ślizgu pozwalają im poczuć się bezpiecznie. Rodzice starszych dzieci, które za wszelką cenę chcą spróbować samodzielnych zjazdów z pewnością docenią dobrą widoczność całej płaszczyzny zjazdu i komfort psychiczny, jaki to zapewnia. Z kolei starsze dzieci i młodzież, które już nie tęsknią za towarzystwem rodziców, znajdą tu idealną przestrzeń do wspólnych zabaw z rówieśnikami.


  Możliwości
  Wyścigi na zjeżdżalniach rodzinnych to coś zupełnie innego niż bicie rekordów przejazdu zjeżdżalnią rurową. W towarzystwie czas płynie dużo szybciej, niezależnie od tego, czy ścigają się rodzice z dziećmi, czy paczka znajomych. Duża szerokość ślizgu sprawia, że nie tworzą się tutaj uciążliwe kolejki, a zjazdy odbywają się na bieżąco. Z takich zjeżdżalni korzystają też osoby, które bałyby się skorzystać ze ślizgów rurowych uważając je za zbyt niebezpieczne. Fakt spełniania przez nie najostrzejszych norm nie ma tu znaczenia. Liczy się poczucie bezpieczeństwa, a to poczucie zjeżdżalnia rodzinna zapewnia w maksymalnym zakresie. Wreszcie warto zwrócić uwagę na możliwości jakie daje dobra widoczność całej płaszczyzny zjazdu dla wszystkich obecnych na obiekcie. Taka zjeżdżalnia to idealny centralny punkt przy organizacji imprez tematycznych, różnego rodzaju konkursów czy akcji promocyjnych na basenie.
  Autor: Dominika Krzyżowska, Kierownik Działu Sprzedaży w firmie Pol-Glass s.j.
  
  Komentarze
  Sylwia
  2014-05-05 10:56:12
  Tego typu zjeżdżalnie sprawdzają się chyba tylko w przypadku basenow odkrytych? Czy w zadaszonych obiektach gdzieś takie Państwo robiliście?
  Odpowiedz
  BASENPROF
  2014-05-07 14:47:56
  Pani Sylwio, zapraszamy do przeczytania artykułu firmy Pol-Glass nt. szerokich zjeżdżalni wewnętrznych, który właśnie zamieściliśmy. Tam znajdzie Pani odpowiedź na swoje pytanie. Pozdrawiamy
  Odpowiedz
  Maria
  2014-05-08 10:46:10
  Pani Sylwio, proszę o kontakt z nami lub podanie namiarów na siebie, a będziemy w stanie Pani przesłać przykładowe realizacje na obiektach zadaszonych i pomóc w doborze odpowiednich zjeżdżalni dla Pani.
  Odpowiedz
  
  zamknij

  Przeczytaj także

  Przypominamy procedury dla stref Wellness
  W związku z wątpliwościami dotyczącymi wytycznych dla stref Wellness w zakresie wykonywania zabiegów, informujemy, że obowiązują zapisy GIS z dn. 4 kwietnia 2020r. Wytyczne dla stref Wellness - gabinety [...]
  Partnerzy  Copyrigth Basenprof © 2012-2022. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.