Rozmowy branżowe Napisz o wydarzeniu Dodaj firmę Academy of Pool Experts Newsletter
Artykuły - rozwiązania dla obiektówwięcej artykułów


Ostatnie komentarze:
 • 2022-05-18 08:17:57 - Bartek
  No i wszystko jasne :-)
 • 2022-05-17 20:27:11 - Łukasz
  Okazało się że czujnik jest uszkodzony i PH jest ok.7.5 także pytanie nieaktualne..
 • 2022-05-16 08:08:40 - Łukasz
  Mam basen ogrodowy 35m3, z filtrem piaskowym i ozonatorem. W zasadzie od początku ozonowania mam problem ze zbyt niskim ph, przez chwilę było ok, ale ostatnio znow spadło i to [...]

 • Dodaj komentarz
  7
  2014-05-21
  Kärcher do utrzymania czystości na basenach, w saunach i SPA
  Odpowiedzialne zarządzanie kwestiami higieny jest standardem w obiektach basenowych, saunach oraz SPA. Pozwala ono zapewnić sukces w branży, gdyż jest gwarancją zadowolenia gości i właściwych warunków pracy zatrudnionych. Świadome kosztów zaniechań w tej dziedzinie kierownictwo, inwestuje w odpowiednią technologię i urządzenia czyszczące, które zapewniają czystość i higienę na odpowiednim poziomie oraz oszczędności.

  Kärcher w swoim portfolio produktowym posiada urządzenia oraz instalacje, które pozwolą utrzymać czystość na wysokim poziomie w tego typu obiektach. Przykładem efektywnego zastosowania urządzeń i instalacji Kärcher jest Park Wodny w Rudzie Śląskiej oraz Terma Bania w Białce Tatrzańskiej.


  Centralna instalacja wysokociśnieniowa

  Cała technologia opiera się na instalacji, w której dostępna jest woda o stałych parametrach ciśnienia, wydatku i temperatury we wszystkich punktach przyłączeniowych na obiekcie. Centralne urządzenie ciśnieniowe nie wymaga takich czynności jak każdorazowe podłączanie, przeciąganie węży, napełnianie zbiorników środkami czyszczącymi i paliwem. Pominięcie tych czynności niesie ze sobą duże oszczędności czasowe i finansowe. Również przemieszczanie urządzenia do różnych miejsc zastosowania nie jest już konieczne dzięki zainstalowaniu kilku punktów poboru mediów w często uczęszczanych miejscach.

  Funkcje urządzenia są dostępne dla użytkownika poprzez panel obsługowy w każdym punkcie przyłączeniowym, co wyklucza niefachową obsługę i nieprawidłowe ustawienia. Wyłącznik czasowy i układ zabezpieczający przed wyciekiem chronią urządzenie i użytkownika przed ewentualnymi zagrożeniami. Układ automatycznego zabezpieczenia rur przed pęknięciem zapobiega szkodom spowodowanym działaniem wody. Wysokociśnieniowe przewody rurowe mogą zaopatrywać kilka punktów poboru poprzez agregat wysokociśnieniowy.


  Instalacja wysokociśnieniowa składa się z:
  • centralnego urządzenia ciśnieniowego - jego zadaniem jest zabezpieczenie ciśnienia w sieci na poziomie 80 bar a wydatek wody na poziomie 1000 litrów w każdym punkcie przyłączeniowym. Parametry te są spełnione przy jednoczesnej pracy w wielu punktach instalacji. Całość układu jest przystosowana do pracy ciągłej. Poziom głośności nie przekracza 73 dB (A). Agregat jest przystosowany do pracy z wodą zasilającą o temp +85 C.
  • przewodów rurowych rozprowadzających wodę po obiekcie - zadaniem instalacji wykonanej z rur ze stali szlachetnej jest doprowadzenie wody o wymaganych parametrach we wszystkie punkty przyłączeniowe na obiekcie. Instalacja wyposażona jest w zawory wysokociśnieniowe pozwalające na zdalne uruchamianie punktów czyszczenia.
  • punktów odbioru - instalacja posiada miejsca, w których można podłączyć wyposażenie pozwalające na czyszczenie powierzchni twardych (podłóg, ścian). Każdy punkt przyłączeniowy zabezpieczony jest skrzynką, niepozwalającą na otwarcie przez nieupoważnione osoby. Skrzynki wykonane są ze stali nierdzewnej i oznakowane są za pomocą napisu zawierającego ostrzeżenie o zakazie obsługi przez nieupoważniony personel. Podłączanie węża odbywa się przy pomocy szybkozłącza. W skrzynce znajduje się włącznik pozwalający na szybkie uruchamianie oraz wyłączanie podłączanych końcówek roboczych.
  • wyposażenia punktów poboru czyli węży ciśnieniowych, pistoletów, lanc, dysz i końcówek pozwalających na wygodne i dokładne czyszczenie podłóg.  Wśród wyposażenia znaleźć można urządzenie do czyszczenia powierzchni płaskich FR lub FRV (z odsysaniem wody). Urządzenia te doskonale czyszczą poziome i pionowe wodoodporne po-wierzchnie płaskie nie rozpryskując przy tym wody. FR (FRV) znacznie zwiększa wydajność powierzchniową urządzeń wysokociśnieniowych i wzmacnia efekt czyszczenia.

  Idealnym rozwiązaniem jest również zastosowanie zestawu do pionowania, który rozprowadza pianę a ta następnie czyści i dezynfekuje powierzchnie poziome i pionowe. Piana dezynfekująca doskonale przylega do czyszczonej powierzchni, utrzymując się na niej przez długi czas, dzięki czemu skutecznie rozpuszcza nawet najbardziej uporczywe zabrudzenia. Podwójna lanca spryskująca z dyszą pianową i przełącznikiem na strumień wysokociśnieniowy do płukania jest bardzo prosta w użyciu.


  Inne urządzenia czyszczące

  Oprócz instalacji wysokociśnieniowej obiekt można wyposażyć również w inne urządzenia czyszczące np. szorowarkę B 60. Energooszczędne i przyjazne dla środowiska czyszczenie gwarantuje tryb eco!efficiency, w którym praca odbywa się ze zredukowaną mocą turbiny i niską prędkością obrotową szczotek. B 60 C-W dzięki niewielkim rozmiarom jest w stanie czyścić w narożnikach i wąskich miejscach. Po pracy zbiornik brudnej wody można komfortowo wyczyścić dzięki systemowi oczyszczania, wbudowanego w pokrywie. Szorowarkę można różnorodnie konfigurować, mianowicie system wymiennych głowic pozwala na wybór pomiędzy szczotkami walcowymi a szczotką tarczową oraz różnymi szerokościami roboczymi. W zależności od preferencji klienta dostępne są urządzenia zasilane sieciowo jak i bateryjnie, z trakcją jezdną lub bez.

  Doskonałym uzupełnieniem jest urządzenie do czyszczenia pomieszczeń sanitarnych w hotelach czy obiektach SPA, AP 100/50 M. Urządzenie to stanowi połączenie urządzenia wysokociśnieniowego z odkurzaczem. Pozwala na usunięcie wody pozostającej na powierzchni po czyszczeniu ciśnieniowym a tym samym na stosowanie urządzenia na posadzkach bez odpływu. Polecane do czyszczenia łazienek i umywalni, które powinny być dostępne od razu po przeprowadzeniu czyszczenia. Zbiornik wody o pojemności 100 l gwarantuje możliwość pracy przez 40 minut w miejscach pozbawionych dostępu do sieci wodociągowej. Dzięki wyjątkowo elastycznym i długi wężom (ssący o dł. 10 m, ciśnieniowy - o dł. 15 m), AP 100/50 M pozwala na wygodne i dokładne czyszczenie małych pomieszczeń. Urządzenie pracuje z ciśnieniem rzędu 50 bar, co pozwala na skuteczne usuwanie zabrudzeń ze wszystkich wodoodpornych podłóg twardych. Środki czyszczące i dezynfekujące nanoszone są pod niskim ciśnieniem (15 bar).
  Autor: Wiesław Tereszko - Kierownik sprzedaży Przemysł i Instytucje publiczne w Karcher Sp. z o.o.
  Materiały: www.karcher.pl
  
  Komentarze
  Jaro
  2014-05-22 09:14:42
  Ciekawy system. Jeśli dobrze zrozumiałem , w dużym uproszczeniu jest to rozwiązanie podobne do ręcznej myjni samochodowej? Jedno centralne urządzenie z rozprowadzeniem instalacji po halach basenowych. Przekonuje mnie centralnie przygotowany roztwór środków np. dezynfekcyjnych, w takim wypadku rzeczywiście pracownik nie popełni błędu podczas rozrabiania. Jeśli tak jest jak myślę, to bardzo bym chciał mieć coś takiego na swoim obiekcie, ale jak zwykle barierą będą pieniądze, bo księgowej wydaje się, że najefektywniejszym sposobem zachowania czystości na basenie jest pani sprzątająca z wężem w dłoni. Jaro
  Odpowiedz
  Wiesław
  2014-05-28 11:31:40
  System jest dostosowywany do potrzeb klienta. Trzeba mieć na uwadze, iż centralne przygotowywanie roztworu powoduje, iż pojawia się w całej instalacji, w kazdym punkcie przyłączeniowym. W przypadku obiektu, którego dotyczy film, zastosowano jako medium czyszczące wyłacznie gorącą wodę. Wiesław
  Odpowiedz
  Jola
  2014-05-23 07:22:56
  Super sprawa ! Ale ile to kosztuje? Czy ktoś, na tym portalu może odpowiedzieć ile kosztuje taka instalacja? Jola
  Odpowiedz
  Wiesław
  2014-05-28 11:35:41
  Cena uzależniona jest od bardzo wielu czynników. Głównymi są wielkość (długość) instalacji, ilość punktów przyłączeniowych oraz najważniejsze - ilu pracowników będzie pracować jednocześnie (należy zapewnić odpowiednie parametry czynnika myjącego w tych punktach).
  Odpowiedz
  Paweł
  2014-05-27 11:26:43
  Na pewno taki system pozwoli zaoszczędzić na wodzie troszkę pieniążków , zamiast lać z węża godzinę po plaży basenowej można znacznie skrócić czas takiej pracy. Fajnie mieć nowoczesne rozwiązania na swoim obiekcie, ale tak jak ktoś już tu napisał wszystko wiąże się z ceną. Bo żeby umyć swój samochód przed domem nie będziemy budowali myjni. Paweł W.
  Odpowiedz
  Wiesław
  2014-05-28 11:39:06
  Całkowicie się zgadzam z Pawłem, musi mieć to uzasadnienie ekonomiczne oprócz bezpieczeństwa i wygody. Zastosowanie urzadzenia ciśnieniowego (jakiejkolwiek myjki ciśnieniowej) pozwala zaoszczędzić ok 80% wody a co za tym idzie ścieków.
  Odpowiedz
  Magda
  2014-05-28 12:57:31
  Morze to nie na temat, ale widzę, ze pan Wiesław reprezentuje firmę karcher więc pragnę zapytać czy posiadacie państwo w swojej ofercie płyn do usuwania grafitii? Jeśli tak, to proszę o podanie symbolu do zamówienia. Z góry dziękuję Magda.
  Odpowiedz
  
  zamknij

  Przeczytaj także

  Spa be active - rozmowa z Ewą Nickiel z Resortu Gwiazda Morza
  Resort Spa & Sport Gwiazdą Morza to obiekt powstały w 2013r. we Władysławowie. W jego skład wchodzą wybudowane we wcześniejszych latach dwa budynki apart hotelowe. Obecnie resort przechodzi standaryzację na poziomie 4**** i w [...]
  Partnerzy  Copyrigth Basenprof © 2012-2022. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.