Rozmowy branżowe Konferencje Academy of Pool Experts Dodaj firmę Newsletter TV Basenprof
Artykuły - rozwiązania dla obiektówwięcej artykułów


Przemyslowy robot sprzatajacy RA660NaviXL - foto www.polor.pl

2023-12-13
Jakie korzyści dają nowoczesne technologie w maszynach czyszczących?
Nowe technologie rewolucjonizują sferę utrzymania czystości. Profesjonalne roboty sprzątające nie tylko automatyzują i ułatwiają realizację procesów sprzątających. W czasach ogromnej rotacji pracowników działów czystości, autonomiczne maszyny czyszczące pomagają częściowo uniezależnić się od czynnika ludzkiego, stabilizują wydajność oraz efektywność kosztową usług sprzątania.


Technologia zmienia sektor czystości

Na przestrzeni ostatnich lat technologia w ogromnym stopniu wpływa na rozwój sektora utrzymania czystości. Zmiany obserwujemy w szczególnie w następujących obszarach:
  • Autonomiczne sprzątanie – dynamicznie wzrasta zainteresowanie przemysłowymi robotami sprzątającymi, które potrafią samodzielnie poruszać się po pomieszczeniu i zbierać zanieczyszczenia. Urządzenia te mogą być sterowane za pomocą aplikacji na smartfonie lub asystenta głosowego. Roboty sprzątające, która w początkowych latach swojego istnienia znajdowały zastosowanie głównie w środowisku gospodarstw domowych, świetnie sprawdzają się obecnie w różnych sektorach gospodarki.  Świetnym przykładem są branże logistyka, baseny czy hotelarstwo, gdzie wymagany jest niezmiennie wysoki poziom czystości i higieny
  • Oprogramowanie i aplikacje – to narzędzia, które pomagają w zarządzaniu procesami sprzątania, monitorowaniu stanu urządzeń, analizowaniu danych i optymalizowaniu kosztów. Oprogramowanie i aplikacje mogą być oparte o sztuczną inteligencję, uczenie maszynowe lub chmurę obliczeniową. Stanowią integralną część i filar autonomicznego robota sprzątającego
  • Obsługa i konserwacja – nowoczesne maszyny sprzątające  są wyposażone w intuicyjne panele sterowania, systemy diagnostyczne i zdalne zarządzanie.  Urządzenia mają stosunkowo prostą budowę i wymagają niewielkiej ilości części zamiennych, co ułatwia ich naprawę i serwisowanie.
  • Zrównoważony rozwój – to obszar, która polega na ograniczaniu negatywnego wpływu działalności sprzątającej na środowisko i zdrowie ludzi. Zrównoważony rozwój obejmuje takie aspekty jak: zmniejszenie ilości odpadów z tworzyw sztucznych, zwiększenie ponownego wykorzystania produktów, położenie nacisku na trwałość produktów, wykorzystanie ekologicznych środków czyszczących oraz oszczędność wody i energii. Znakomitym przykładem uwzględnienia zrównoważonego rozwoju w technologii sprzątania jest bateria NX300 Numatic a także kompaktowa szorowarka NUC244NX.

Nowoczesność również w urządzeniach manualnych

Maszyny sprzątające dystrybucji firmy POLOR Sp. z o.o. oferują rozwiązania technologiczne w pełni odpowiadające wyzwaniom z powyższych obszarów:
  • Potężny robot sprzątający RA660 Navi XL Cleanfix – to zaawansowany robot do czyszczenia dużych powierzchni, który wyposażony jest w system nawigacji laserowej, czujniki przeszkód i kamerę. Urządzenie potrafi samodzielnie zaplanować trasę sprzątania, omijać przeszkody i wracać do stacji dokującej. Robot ten jest idealny do czyszczenia hal produkcyjnych, magazynów, centrów handlowych czy lotnisk.
  • Roboty odkurzające WHIZ Softbank Robotics i Zaco X1000 – to inteligentne roboty do odkurzania dywanów i podłóg twardych, które wykorzystują sztuczną inteligencję i uczenie maszynowe do optymalizacji procesu sprzątania. Maszyny potrafią dostosować się swoje trasy sprzątania do kształtu i wielkości pomieszczenia, wykrywać zabrudzenia i automatycznie zmieniać moc ssania. Roboty  idealne nadają się do czyszczenia biur, hoteli, restauracji czy kin.
  • Kompaktowa szorowarka NUC244NX Numatic – to nowoczesna i wydajna maszyna do mycia oraz suszenia podłóg. Szorowarka charakteryzuje się niskim poziomem hałasu, łatwym sterowaniem, ergonomicznym kształtem oraz oszczędną zużyciem wody i energii.   Urządzenie  jest dedykowane  do czyszczenia małych i średnich powierzchni, takich jak sklepy, biura, szkoły czy hotele. Zasilana jest baterią litowo-jonową NX300, uniwersalną dla całej rodziny urządzeń serii NX.


Na zdjęciu: Prezentacja robota odkurzającego Whiz dedykowanego do branży hotelarskiej

Maszyny czyszczące oparte na nowoczesnych technologiach to inwestycja, która zwraca się w dłuższej perspektywie. Dzięki nim można zaoszczędzić czas, pieniądze i energię, a także cieszyć się lepszym komfortem pracy.

Zachęcamy Państwa do kontaktu ze specjalistami firmy POLOR, którzy wyczerpująco odpowiedzą na pytania i pomogą dobrać odpowiednie urządzenia dla konkretnego obiektu.

Kontakt:
Lech Szelemet
e-mail: l.szelemet@polor.com.pl
tel. +48 510 139 667

Piotr Soboń
e-mail: p.sobon@polor.com.pl
tel. +48 501 449 590

Cała oferta dostępna na: www.polor.pl


Obejrzyj prezentację robotów i maszyn czyszczących POLOR:
Materiały: www.polor.pl

zamknij

Przeczytaj także

NoPhos - skuteczne usuwanie fosforanów
Gotowy do użycia silnie skoncentrowany płyn do usuwania fosforanów z wody basenowej. NoPhos szybko i skutecznie usuwa fosforany, które są wprowadzane do wody przez deszcz, części roślin lub [...]

Konferencja Hotel Spa Baseny i Saunaria


Academy od Pool Experts


Agencja Rozwoju Infrastruktury BasenowejCopyrigth Basenprof © 2012-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.