Rozmowy branżowe Napisz o wydarzeniu Dodaj firmę Academy of Pool Experts Newsletter
Artykuły - rozwiązania dla obiektówwięcej artykułów


Ostatnie komentarze:
 • 2022-05-17 20:27:11 - Łukasz
  Okazało się że czujnik jest uszkodzony i PH jest ok.7.5 także pytanie nieaktualne..
 • 2022-05-16 08:08:40 - Łukasz
  Mam basen ogrodowy 35m3, z filtrem piaskowym i ozonatorem. W zasadzie od początku ozonowania mam problem ze zbyt niskim ph, przez chwilę było ok, ale ostatnio znow spadło i to [...]
 • 2022-04-27 00:21:04 - Zibi62
  Dziękuję wszystkim za cierpliwe wysłuchanie. Zapraszam do współpracy

 • Obudowa basenu AQUACOMET - foto www.interbad.de
  Dodaj komentarz
  0
  2014-10-29
  Interbad – relacja ze Stuttgartu

  Targi branżowe (baseny, sauny i spa) Interbad 2014 w Stuttgarcie dobiegły końca. Od 21 do 24 października impreza na trzech salach wystawowych gościła 450 wystawców oraz 15.000 zwiedzających z 64 krajów całego świata. Więcej niż jedna czwarta zagranicznych gości przybyła z Austrii i Szwajcarii, a dalsze 30 procent pochodziło z Europy Wschodniej. Skandynawowie liczyli 12 procent, natomiast z Rosji na targi przyjechało tylko dziewięć procent.

  Pozostając przy wyliczeniach statystycznych, jak informują organizatorzy: 65 procent tegorocznych gości to właściciele, zarządcy lub menedżerowie firm, obiektów sportowych i hotelowych. 92 procent zwiedzających to osoby bezpośrednio zaangażowane w podejmowanie decyzji zakupowych i przetargowych. Największą grupę zwiedzających stanowili operatorzy publicznych i prywatnych basenów oraz saun i spa. Kolejna grupa to przedsiębiorcy, architekci, projektanci i konsultanci.

  Stoiska wystawiennicze kusiły wysoką jakością i innowacyjnością proponowanych rozwiązań. Wśród szeregu ciekawych propozycji znalazły się innowacje w technologii sterowania do saun i basenów oferujące znaczące oszczędności zarówno dla dużych kompleksów basenowych, jak i domowych. Uwagą zwiedzających cieszyły się także rozwiązania pozwalające zaoszczędzić energię w saunach i strefach spa oraz wszelkie nowoczesne zastosowania w dziedzinie zdrowia. Nie zabrakło nowości w dziedzinie atrakcji basenowych – została np. zaprezentowana zjeżdżalnia z realistycznymi animacjami wewnątrz ślizgu.

  Podczas targów odbyło się szereg kongresów, prezentacji i prelekcji. W tym roku najbardziej obleganym spotkaniem była konferencja dotycząca tematyki uzdatniania wody w ramach sympozjum łaźni publicznych. Liczne uczestnictwo zanotowano też podczas ogólnych zagadnień na temat budowy basenów, saun i łaźni. Duże zainteresowanie wzbudziło sympozjum poruszające problematykę pracy personelu.

  Ważnym wydarzeniem było przyznanie nagród za innowacyjne rozwiązania dla branży Interbad Innovation Awards 2014. Odwiedzający targi przyznali ex aequo pierwszą nagrodę firmie Evoqua Water Technologies GmbH za podchloryn wapnia SafePrep XC oraz firmie Sopro Construction Chemicals GmbH za zaprawę Sopro TitecFuge® plus 2 -10 mm. Decydujące znaczenie dla wyboru miało zastosowanie w praktyce, poprawa stanu środowiska i energii oraz funkcjonalność produktów.

  Organizatorzy, bardzo zadowoleni z tegorocznej frekwencji (udział uczestników wzrósł aż o 30 procent w stosunku do poprzedniej edycji, która odbyła się w 2012r.) już zapraszają na kolejną edycję, która odbędzie się za dwa lata 27-30 września 2016 w Stuttgarcie.

  Autor: Diana Sinkiewicz – portal Basenprof
  
  Komentarze
  
  zamknij

  Przeczytaj także

  NoPhos - skuteczne usuwanie fosforanów
  Gotowy do użycia silnie skoncentrowany płyn do usuwania fosforanów z wody basenowej. NoPhos szybko i skutecznie usuwa fosforany, które są wprowadzane do wody przez deszcz, części roślin lub [...]
  Partnerzy  Copyrigth Basenprof © 2012-2022. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.