Rozmowy branżowe Napisz o wydarzeniu Dodaj firmę Academy of Pool Experts Newsletter
Artykuły - rozwiązania dla obiektówwięcej artykułów


Ostatnie komentarze:
 • 2022-08-01 15:02:45 - szczupły
  czego brakuje,żeby zacząć budowe boiska treningowego ks borek
 • 2022-07-28 13:49:00 - mag
  Dobra akcja - ludzie zbyt mało wiedzą o prawidłowym korzystaniu z wodnej rekreacji. Wchodząc na basen, czy plażę zupełnie wyłączają myślenie.
 • 2022-06-12 17:57:20 - stary zawiedziony kibic
  Pamiętam borek w trzeciej lidze trenerów mieczysława kolasę , adama wapięnnika ,władysława zaworę to były czasy . ŁZA SIĘ W OKU KRĘCI. Chciałbym doczekać takich [...]

 • Zajęcia z nauki pływania w H2Ostróg
  Dodaj komentarz
  0
  2015-01-28
  H2Ostróg wciąż zaskakuje frekwencją
  Raciborski aquapark H2Ostróg otwarto osiem miesięcy temu i jak dotąd jest jednym z najlepiej funkcjonujących parków wodnych w kraju. Od początku cieszy się dużym zainteresowaniem nie tylko Raciborzan, ale i mieszkańców miast ościennych oraz Czechów. Atrakcyjny obiekt ma dużą szansę doczekać się rozbudowy o część letnią.


  Doświadczenia wielu samorządów pokazują, że aquaparki należą do obiektów, które nie tylko nie przynoszą zysku, ale wręcz trzeba do nich dokładać z miejskiego budżetu. Inaczej jest w przypadku raciborskiego aquaparku H2Ostróg. Już po pierwszym miesiącu funkcjonowania osiągnął zaskakujące wyniki frekwencji, jak i finansowe. W pozostałym okresie nie było inaczej, miesięcznie z pływalni korzystało ponad 20 tys. osób. Rekordowym miesiącem był sierpień, mimo pięknej letniej pogody krytą pływalnię odwiedziło 30908 użytkowników. Natomiast najgorętszym dniem w H2Ostróg był 8 czerwiec, wtedy odnotowano 1405 wejść. - Od maja do grudnia 2014 roku zanotowaliśmy blisko 200 tys. odwiedzających. Jesteśmy mile zaskoczeni frekwencją, która utrzymuje się na wysokim poziomie. Staramy się, na bieżąco doposażać obiekt w nowe atrakcje i zabawki wodne. Organizujemy zajęcia dla dzieci i młodzieży, po to, aby każdy znalazł tutaj coś dla siebie i chciał do nas wracać – podkreśla Krzysztof Borkowski, zarządca aquaparku H2Ostróg w Raciborzu.

  Z wyników, jakie osiągnęła w ciągu pierwszego półrocza miejska pływalnia zadowolony jest również prezydent miasta Mirosław Lenk. - Basen zarabia na siebie, co nas ogromie cieszy. Korzystają z niego nie tylko raciborzanie, ale dużo osób z miast ościennych, a także Czesi. Chociaż nasi południowi sąsiedzi mają sporo podobnych obiektów u siebie, chętnie przyjeżdżają do nas, bo mamy atrakcyjniejsze ceny biletów - mówi Mirosław Lenk, dodając że w dalszej perspektywie myśli o rozbudowie pływalni o cześć zewnętrzną. - Mimo że w ostatnim czasie w mediach pojawiło się wiele informacji o tym, że zrezygnowaliśmy z rozbudowy basenu, pragnę podkreślić, że taka decyzja nie zapadła. Wspólnie z radnymi postanowiliśmy, aby odłożyć te plany do jesieni. Dlaczego? Po to, aby zobaczyć jaka będzie frekwencja tego lata i czy rzeczywiście potrzeba rozbudowy pływalni na zewnątrz jest na tyle pilna. Na pewno wrócimy do tematu, ale na chwilę obecną mamy niezamknięty roczny cykl funkcjonowania aquaparku- wyjaśnia prezydent Raciborza.

  Mirosław Lenk przypomina również, że koncepcja rozbudowy aquaparku o część letnią powstała już na etapie dokumentacji i decyzji o budowie obiektu, a nie, jak mu się ostatnio zarzuca podczas kampanii wyborczej. - Rozważaliśmy taką ewentualność, jednak po analizie wstępnego kosztorysu okazało się, że budowa aquaparku z funkcją otwartą będzie o wiele kosztowniejsza niż zamkniętej pływalni - przypomina włodarz.

  Na chwilę obecną H2Ostróg cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Dzienna liczba odwiedzin, mimo że z rana uczniowie raciborskich szkół uczą się tam pływać, nie zmalała. Zbliżające się zimowe ferie też zapowiadają się bardzo pracowicie dla personelu obiektu. Oprócz indywidualnych wejść, z oferty aquaparku będą korzystały grupy zorganizowane z całego powiatu raciborskiego i sąsiednich miast.
  Autor: Aleksandra Dik
  Przeczytaj także: „Rezygnacja z rozbudowy H2Ostróg” - www.basenprof.pl/aktualnosci/533/rezygnacja_z_rozbudowy_h2ostrog.html
  
  Komentarze
  
  zamknij

  Przeczytaj także

  ZAMKNIĘTE - Jakie zadania zaplanować dla kierownictwa, marketingu, księgowości, kas?
  Zapraszamy do przeczytania kolejnego artykułu z cyklu propozycji na efektywne zaplanowanie pracy w obiektach. ZAMKNIĘTE – taki napis widzimy na drzwiach obiektów wszystkich naszych klientów. Na [...]
  Partnerzy  Copyrigth Basenprof © 2012-2022. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.