Rozmowy branżowe Konferencje Academy of Pool Experts Dodaj firmę Newsletter TV Basenprof
Artykuły - rozwiązania dla obiektówwięcej artykułów


Oborniki po modernizacji

2015-03-12
Modernizacja zjeżdżalni – sposób na poprawę bilansu ekonomicznego

Oferta obiektu basenowego z reguły skupia się na dwóch kluczowych elementach: basenie sportowym oraz atrakcjach dla dzieci. W szerokiej gamie dostępnych na rynku atrakcji basenowych królują zjeżdżalnie wodne, ze względu na największą atrakcyjność, przepustowość i dopasowanie do wielu grup wiekowych. Mając na uwadze fakt, że zjeżdżalnie wodne są najbardziej pożądaną przez dzieci rozrywką na basenie, warto bliżej przyjrzeć się jej kondycji technicznej. Odpowiednio dbając o wygląd zewnętrznej i wewnętrznej powierzchni zjeżdżalni, promujemy schludną, komfortową i przyciągającą klientów atrakcję, którzy odwdzięczają się lojalnością, częstymi odwiedzinami i dobrą opinią.

Jednak co zrobić w przypadku, gdy zjeżdżalnia, choć należycie pielęgnowana, ma już swoje lata i wyglądem nie zachęca do użytku? Gdy uzupełnianie klejem uszczelniającym to zabieg, który nie ratuje komfortu zjazdu? Gdy zjeżdżalnia jest po części zewnętrzna i straty ciepła podnoszą koszty eksploatacyjne niezmiennie co miesiąc? Odpowiedź jest jedna - zwrócić się o audyt i ocenę techniczną zjeżdżalni. Wyprodukowanie nowej zjeżdżalni to najłatwiejsza część projektu modernizacyjnego na obiekcie basenowym.

Rozważając możliwości naprawy bądź kompleksowej modernizacji zjeżdżalni warto monitorować Regionalne Programy dotacji z Funduszu Unii Europejskiej lub inne źródła finansowania, które wspomagają w inwestycjach na rzecz poprawy ochrony środowiska. W przypadku zjeżdżalni zwróćmy uwagę na tak kosztowny aspekt, jak straty ciepła na zjeżdżalni. Rozwiązanie jest jedno, zjeżdżalnię należy ocieplić, co w perspektywie roku przyniesie oszczędności na energii cieplnej a także większy komfort korzystania z atrakcji.

Nowa zjeżdżalnia, błyszczący laminat, odświeżona konstrukcja wsporcza to tylko część tak zwanego liftngu, który może znacznie wzmocnić wizerunek obiektu basenowego w regionie. Aktualnie każda nowa zjeżdżalnia potrzebuje czegoś oryginalnego, a tym czymś są różnorodne atrakcje świetlne i dźwiękowe.

Decydując się na zjeżdżalnię ocieploną posiadamy już bazę i „skorupę” – zewnętrzną powłokę z laminatu – dzięki czemu dołączenie do niej atrakcji świetlnych typu LED na kilku fragmentach zjeżdżalni stworzy zjeżdżalnię multimedialną, czyli niepowtarzalną, zaskakującą i uwielbianą przez dzieci.

Zakres projektu modernizacji obejmuje:
• audyt i ocenę techniczną zjeżdżalni
• określenie zakresu modernizacji
• demontaż istniejącej zjeżdżalni
• montaż nowej zjeżdżalni i ewentualne prace dodatkowe
• uruchomienie atrakcji
• przeszkolenie pracowników technicznych w zakresie pielęgnacji atrakcji

Autor: Dominika Mazur - Firma Mazur Sp. z o.o. Sp.k.
Materiały: www.firmamazur.pl

zamknij

Przeczytaj także

Mycie i dezynfekcja w jednym cyklu pracy!
W związku z powolnym lecz systematycznym odmrażaniem kolejnych dziedzin gospodarki i wprowadzanych nowych regulacji rośnie znaczenie utrzymania higieny i dezynfekcji tych miejsc, w których znajdują się większe lub mniejsze [...]

Konferencja Hotel Spa Baseny i Saunaria


Academy od Pool Experts


Agencja Rozwoju Infrastruktury BasenowejCopyrigth Basenprof © 2012-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.