Rozmowy branżowe Napisz o wydarzeniu Dodaj firmę Academy of Pool Experts Newsletter
Artykuły - rozwiązania dla obiektówwięcej artykułów


Ostatnie komentarze:
 • 2022-05-18 08:17:57 - Bartek
  No i wszystko jasne :-)
 • 2022-05-17 20:27:11 - Łukasz
  Okazało się że czujnik jest uszkodzony i PH jest ok.7.5 także pytanie nieaktualne..
 • 2022-05-16 08:08:40 - Łukasz
  Mam basen ogrodowy 35m3, z filtrem piaskowym i ozonatorem. W zasadzie od początku ozonowania mam problem ze zbyt niskim ph, przez chwilę było ok, ale ostatnio znow spadło i to [...]

 • Oborniki po modernizacji
  Dodaj komentarz
  0
  2015-03-12
  Modernizacja zjeżdżalni – sposób na poprawę bilansu ekonomicznego

  Oferta obiektu basenowego z reguły skupia się na dwóch kluczowych elementach: basenie sportowym oraz atrakcjach dla dzieci. W szerokiej gamie dostępnych na rynku atrakcji basenowych królują zjeżdżalnie wodne, ze względu na największą atrakcyjność, przepustowość i dopasowanie do wielu grup wiekowych. Mając na uwadze fakt, że zjeżdżalnie wodne są najbardziej pożądaną przez dzieci rozrywką na basenie, warto bliżej przyjrzeć się jej kondycji technicznej. Odpowiednio dbając o wygląd zewnętrznej i wewnętrznej powierzchni zjeżdżalni, promujemy schludną, komfortową i przyciągającą klientów atrakcję, którzy odwdzięczają się lojalnością, częstymi odwiedzinami i dobrą opinią.

  Jednak co zrobić w przypadku, gdy zjeżdżalnia, choć należycie pielęgnowana, ma już swoje lata i wyglądem nie zachęca do użytku? Gdy uzupełnianie klejem uszczelniającym to zabieg, który nie ratuje komfortu zjazdu? Gdy zjeżdżalnia jest po części zewnętrzna i straty ciepła podnoszą koszty eksploatacyjne niezmiennie co miesiąc? Odpowiedź jest jedna - zwrócić się o audyt i ocenę techniczną zjeżdżalni. Wyprodukowanie nowej zjeżdżalni to najłatwiejsza część projektu modernizacyjnego na obiekcie basenowym.

  Rozważając możliwości naprawy bądź kompleksowej modernizacji zjeżdżalni warto monitorować Regionalne Programy dotacji z Funduszu Unii Europejskiej lub inne źródła finansowania, które wspomagają w inwestycjach na rzecz poprawy ochrony środowiska. W przypadku zjeżdżalni zwróćmy uwagę na tak kosztowny aspekt, jak straty ciepła na zjeżdżalni. Rozwiązanie jest jedno, zjeżdżalnię należy ocieplić, co w perspektywie roku przyniesie oszczędności na energii cieplnej a także większy komfort korzystania z atrakcji.

  Nowa zjeżdżalnia, błyszczący laminat, odświeżona konstrukcja wsporcza to tylko część tak zwanego liftngu, który może znacznie wzmocnić wizerunek obiektu basenowego w regionie. Aktualnie każda nowa zjeżdżalnia potrzebuje czegoś oryginalnego, a tym czymś są różnorodne atrakcje świetlne i dźwiękowe.

  Decydując się na zjeżdżalnię ocieploną posiadamy już bazę i „skorupę” – zewnętrzną powłokę z laminatu – dzięki czemu dołączenie do niej atrakcji świetlnych typu LED na kilku fragmentach zjeżdżalni stworzy zjeżdżalnię multimedialną, czyli niepowtarzalną, zaskakującą i uwielbianą przez dzieci.

  Zakres projektu modernizacji obejmuje:
  • audyt i ocenę techniczną zjeżdżalni
  • określenie zakresu modernizacji
  • demontaż istniejącej zjeżdżalni
  • montaż nowej zjeżdżalni i ewentualne prace dodatkowe
  • uruchomienie atrakcji
  • przeszkolenie pracowników technicznych w zakresie pielęgnacji atrakcji

  Autor: Dominika Mazur - Firma Mazur Sp. z o.o. Sp.k.
  Materiały: www.firmamazur.pl
  
  Komentarze
  
  zamknij

  Przeczytaj także

  Sauna a koronawirus
  Saunowanie staje się w Polsce coraz bardziej popularne. Przyczynia się do tego zarówno coraz lepsza i nowocześniejsza basa saunowa, jak i popularyzacja tej dyscypliny poprzez atrakcyjne rytuały, czy różnego typu eventy [...]
  Partnerzy  Copyrigth Basenprof © 2012-2022. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.