Rozmowy branżowe Konferencje Academy of Pool Experts Dodaj firmę Newsletter TV Basenprof
Artykuły - rozwiązania dla obiektówwięcej artykułów
Oborniki po modernizacji

2015-03-12
Modernizacja zjeżdżalni – sposób na poprawę bilansu ekonomicznego

Oferta obiektu basenowego z reguły skupia się na dwóch kluczowych elementach: basenie sportowym oraz atrakcjach dla dzieci. W szerokiej gamie dostępnych na rynku atrakcji basenowych królują zjeżdżalnie wodne, ze względu na największą atrakcyjność, przepustowość i dopasowanie do wielu grup wiekowych. Mając na uwadze fakt, że zjeżdżalnie wodne są najbardziej pożądaną przez dzieci rozrywką na basenie, warto bliżej przyjrzeć się jej kondycji technicznej. Odpowiednio dbając o wygląd zewnętrznej i wewnętrznej powierzchni zjeżdżalni, promujemy schludną, komfortową i przyciągającą klientów atrakcję, którzy odwdzięczają się lojalnością, częstymi odwiedzinami i dobrą opinią.

Jednak co zrobić w przypadku, gdy zjeżdżalnia, choć należycie pielęgnowana, ma już swoje lata i wyglądem nie zachęca do użytku? Gdy uzupełnianie klejem uszczelniającym to zabieg, który nie ratuje komfortu zjazdu? Gdy zjeżdżalnia jest po części zewnętrzna i straty ciepła podnoszą koszty eksploatacyjne niezmiennie co miesiąc? Odpowiedź jest jedna - zwrócić się o audyt i ocenę techniczną zjeżdżalni. Wyprodukowanie nowej zjeżdżalni to najłatwiejsza część projektu modernizacyjnego na obiekcie basenowym.

Rozważając możliwości naprawy bądź kompleksowej modernizacji zjeżdżalni warto monitorować Regionalne Programy dotacji z Funduszu Unii Europejskiej lub inne źródła finansowania, które wspomagają w inwestycjach na rzecz poprawy ochrony środowiska. W przypadku zjeżdżalni zwróćmy uwagę na tak kosztowny aspekt, jak straty ciepła na zjeżdżalni. Rozwiązanie jest jedno, zjeżdżalnię należy ocieplić, co w perspektywie roku przyniesie oszczędności na energii cieplnej a także większy komfort korzystania z atrakcji.

Nowa zjeżdżalnia, błyszczący laminat, odświeżona konstrukcja wsporcza to tylko część tak zwanego liftngu, który może znacznie wzmocnić wizerunek obiektu basenowego w regionie. Aktualnie każda nowa zjeżdżalnia potrzebuje czegoś oryginalnego, a tym czymś są różnorodne atrakcje świetlne i dźwiękowe.

Decydując się na zjeżdżalnię ocieploną posiadamy już bazę i „skorupę” – zewnętrzną powłokę z laminatu – dzięki czemu dołączenie do niej atrakcji świetlnych typu LED na kilku fragmentach zjeżdżalni stworzy zjeżdżalnię multimedialną, czyli niepowtarzalną, zaskakującą i uwielbianą przez dzieci.

Zakres projektu modernizacji obejmuje:
• audyt i ocenę techniczną zjeżdżalni
• określenie zakresu modernizacji
• demontaż istniejącej zjeżdżalni
• montaż nowej zjeżdżalni i ewentualne prace dodatkowe
• uruchomienie atrakcji
• przeszkolenie pracowników technicznych w zakresie pielęgnacji atrakcji

Autor: Dominika Mazur - Firma Mazur Sp. z o.o. Sp.k.
Materiały: www.firmamazur.pl

zamknij

Przeczytaj także

Przygotowanie niecek ze stali nierdzewnej do sezonu letniego
Zbliżające się wakacje to ostatni dzwonek na rozpoczęcie przygotowań do kolejnego sezonu użytkowania. Dobrze wykonany serwis pozwoli nam na bezpieczne i ekonomiczne funkcjonowanie obiektu przez cały sezon a klienci będą mogli [...]
PartnerzyCopyrigth Basenprof © 2012-2023. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.