Rozmowy branżowe Napisz o wydarzeniu Dodaj firmę Academy of Pool Experts Newsletter
Artykuły - rozwiązania dla obiektówwięcej artykułów


Ostatnie komentarze:
 • 2022-05-18 08:17:57 - Bartek
  No i wszystko jasne :-)
 • 2022-05-17 20:27:11 - Łukasz
  Okazało się że czujnik jest uszkodzony i PH jest ok.7.5 także pytanie nieaktualne..
 • 2022-05-16 08:08:40 - Łukasz
  Mam basen ogrodowy 35m3, z filtrem piaskowym i ozonatorem. W zasadzie od początku ozonowania mam problem ze zbyt niskim ph, przez chwilę było ok, ale ostatnio znow spadło i to [...]

 • Urządzenie wielofunkcyjne Kärcher
  Dodaj komentarz
  1
  2015-04-09
  Czyszczenie wysokociśnieniowe i odkurzanie w jednym

  Nowe urządzenie wielofunkcyjne AP 100/50 M firmy Kärcher to urządzenie wysokociśnieniowe oraz odkurzacz na mokro w jednym. Pozwala na usunięcie wody pozostającej na powierzchni po czyszczeniu ciśnieniowym a tym samym na stosowanie urządzenia na posadzkach bez odpływu. Polecane do czyszczenia łazienek i umywalni, które powinny być dostępne od razu po przeprowadzeniu czyszczenia. AP 100/50 M to urządzenie, które doskonale sprawdza się w hotelach i ośrodkach SPA, obiektach użyteczności publicznej, łaźniach przemysłowych, obiektach sportowych i wielu innych. Jest to maszyna niezbędna dla firm sprzątających administrujących tego typu obiektami.

  Ciśnienie w urządzeniu dla czyszczenia wysokociśnieniowego można ustawić na dwóch różnych poziomach. Środki czyszczące i dezynfekujące są nanoszone przy ciśnieniu 15 barów. Po odczekaniu czasu potrzebnego na reakcję, brud usuwany jest wodą o ciśnieniu 50 barów. Środek czyszczący dodawany jest do wody po przepłynięciu przez pompę: zapobiega to korozji pompy oraz rozwijaniu się bakterii w zbiorniku wody czystej. Zbiornik wody czystej jest napełniany przy pomocy wbudowanego węża z elastycznym złączem, które można podłączyć bezpośrednio do każdego rodzaju kranu.
  Brudną wodę można niemal całkowicie zebrać przy pomocy odkurzacza na mokro. Wykonana ze stali nierdzewnej rura ssąca jest niezwykle trwała i odporna na korozję.
  Bardzo długie, elastyczne węże (wąż ssący ma długość 10 m a wąż wysokociśnieniowy 15 m), pozwalają na wygodne i dokładne czyszczenie również niewielkich i ciasnych pomieszczeń – urządzenie można pozostawić na zewnątrz. Zbiornik wody o pojemności 100 l gwarantuje możliwość pracy przez 40 minut w miejscach pozbawionych dostępu do sieci wodociągowej.

  AP 100/50 M jest standardowo wyposażone w lancę i dyszę wysokociśnieniową. Na urządzeniu znajduje się miejsce do przechowywania butelek ze środkiem czyszczącym.
  Opcjonalnie z AP 100/50 M można stosować pianownicę. Co istotne dla np. większych obiektów - z urządzenia tego mogą korzystać dwie osoby jednocześnie.

  Autor: Kajetan Nowak, Specjalista ds. Instytucji Publicznych - Kärcher Sp. z o.o.
  Materiały: www.karcher.pl
  Przeczytaj także: „Kärcher do utrzymania czystości na basenach, w saunach i SPA” - www.basenprof.pl/artykuly/290/krcher_do_utrzymania_czystosci_na_basenach_w_saunach_i_spa.html
  
  Komentarze
  Weronika
  2015-04-22 09:42:43
  To naprawdę rewelacyjne urządzenie - polecam.
  Odpowiedz
  
  zamknij

  Przeczytaj także

  Alternatywne czyszczenie basenu - wymierne korzyści
  Czyszczenie ceramiki basenowej bez konieczności spuszczania wody to jedna z  usług, która pozwala kierownictwu kompleksów basenowych spać spokojniej. Szczególnie w sytuacji gdy ceramiczne niecki basenowe nie [...]
  Partnerzy  Copyrigth Basenprof © 2012-2022. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.