Rozmowy branżowe Konferencje Academy of Pool Experts Dodaj firmę Newsletter TV Basenprof
Artykuły - rozwiązania dla obiektówwięcej artykułów

Urządzenie wielofunkcyjne Kärcher

2015-04-09
Czyszczenie wysokociśnieniowe i odkurzanie w jednym

Nowe urządzenie wielofunkcyjne AP 100/50 M firmy Kärcher to urządzenie wysokociśnieniowe oraz odkurzacz na mokro w jednym. Pozwala na usunięcie wody pozostającej na powierzchni po czyszczeniu ciśnieniowym a tym samym na stosowanie urządzenia na posadzkach bez odpływu. Polecane do czyszczenia łazienek i umywalni, które powinny być dostępne od razu po przeprowadzeniu czyszczenia. AP 100/50 M to urządzenie, które doskonale sprawdza się w hotelach i ośrodkach SPA, obiektach użyteczności publicznej, łaźniach przemysłowych, obiektach sportowych i wielu innych. Jest to maszyna niezbędna dla firm sprzątających administrujących tego typu obiektami.

Ciśnienie w urządzeniu dla czyszczenia wysokociśnieniowego można ustawić na dwóch różnych poziomach. Środki czyszczące i dezynfekujące są nanoszone przy ciśnieniu 15 barów. Po odczekaniu czasu potrzebnego na reakcję, brud usuwany jest wodą o ciśnieniu 50 barów. Środek czyszczący dodawany jest do wody po przepłynięciu przez pompę: zapobiega to korozji pompy oraz rozwijaniu się bakterii w zbiorniku wody czystej. Zbiornik wody czystej jest napełniany przy pomocy wbudowanego węża z elastycznym złączem, które można podłączyć bezpośrednio do każdego rodzaju kranu.
Brudną wodę można niemal całkowicie zebrać przy pomocy odkurzacza na mokro. Wykonana ze stali nierdzewnej rura ssąca jest niezwykle trwała i odporna na korozję.
Bardzo długie, elastyczne węże (wąż ssący ma długość 10 m a wąż wysokociśnieniowy 15 m), pozwalają na wygodne i dokładne czyszczenie również niewielkich i ciasnych pomieszczeń – urządzenie można pozostawić na zewnątrz. Zbiornik wody o pojemności 100 l gwarantuje możliwość pracy przez 40 minut w miejscach pozbawionych dostępu do sieci wodociągowej.

AP 100/50 M jest standardowo wyposażone w lancę i dyszę wysokociśnieniową. Na urządzeniu znajduje się miejsce do przechowywania butelek ze środkiem czyszczącym.
Opcjonalnie z AP 100/50 M można stosować pianownicę. Co istotne dla np. większych obiektów - z urządzenia tego mogą korzystać dwie osoby jednocześnie.

Autor: Kajetan Nowak, Specjalista ds. Instytucji Publicznych - Kärcher Sp. z o.o.
Materiały: www.karcher.pl
Przeczytaj także: „Kärcher do utrzymania czystości na basenach, w saunach i SPA” - www.basenprof.pl/artykuly/290/krcher_do_utrzymania_czystosci_na_basenach_w_saunach_i_spa.html

zamknij

Przeczytaj także

Astoria z technologią SIKA Poland
Budowa wielofunkcyjnego Centrum Sportowo-Rekreacyjnego Astoria to jedna z najważniejszych inwestycji realizowanych w Bydgoszczy w ciągu ostatnich dekad. Basen Astoria budzi ogromny sentyment wśród mieszkańców, bowiem od lat [...]
PartnerzyCopyrigth Basenprof © 2012-2023. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.