Rozmowy branżowe Napisz o wydarzeniu Dodaj firmę Academy of Pool Experts Newsletter
Artykuły - rozwiązania dla obiektówwięcej artykułów


Ostatnie komentarze:
 • 2022-05-18 08:17:57 - Bartek
  No i wszystko jasne :-)
 • 2022-05-17 20:27:11 - Łukasz
  Okazało się że czujnik jest uszkodzony i PH jest ok.7.5 także pytanie nieaktualne..
 • 2022-05-16 08:08:40 - Łukasz
  Mam basen ogrodowy 35m3, z filtrem piaskowym i ozonatorem. W zasadzie od początku ozonowania mam problem ze zbyt niskim ph, przez chwilę było ok, ale ostatnio znow spadło i to [...]

 • Dodaj komentarz
  0
  2015-06-16
  Basen na lata – ważna nie tylko technologia ale i wykończenie
  O tym, jak ostatecznie będzie prezentował się nasz basen, decydują różne czynniki. Rodzaj wybranej technologii, kształt, umiejscowienie i otoczenie – to tylko kilka z aspektów, na które warto zwrócić uwagę. Do tego dochodzi jeszcze sposób wykończenia akwenu, czyli uszczelnienie dna i ścian niecki. W tym wypadku, oprócz walorów wizualnych, dużą rolę odgrywa także trwałość zastosowanego rozwiązania.
   
  Wykończenie dna i niecki to rzecz jasna jeden z ostatnich etapów budowy basenu. Już od czasów starożytnych do tego celu używa się różnorodnych mozaik, które pozwalają na tworzenie niezwykle wyszukanych i finezyjnych wzorów. Tego typu rozwiązania najczęściej spotyka się w obiektach hotelowych i publicznych.
   
  - Oprócz aspektu czysto estetycznego, mozaika wyróżnia się także wysoką trwałością. Przede wszystkim warto pamiętać, że nie zmienia ona koloru, gdyż jest odporna na odbarwiające działanie wody basenowej – mówi Marek Ignatowicz z białostockiej firmy Garden.
   
  I dodaje: Nie mniej istotna jest gładkość uzyskiwanej dzięki niej powierzchni, którą łatwo utrzymać w czystości. W ten sposób zapobiega się rozwojowi grzybów czy pleśni.
   
  Drugim popularnym sposobem uszczelnienia są płytki ceramiczne, które znajdują zastosowanie zarówno w basenach publicznych, jak i sportowych.
   
  Obie te metody przeznaczone są jednak głównie do obiektów wewnętrznych. Panujący w Polsce klimat (okresowe zmiany pogody i wysokie różnice temperatur) powodować bowiem mogą wietrzenie fug i pękanie płytek.
   
  Baseny zewnętrzne
   
  W przypadku basenów zewnętrznych, bez wątpienia najlepszym uszczelnieniem będzie więc specjalnie zbrojona folia.
   
  - Co ciekawe, obecnie na rynku mamy tak szeroką ofertę różnych wzorów i kolorów, że jesteśmy w stanie niemal dowolnie kształtować nieckę basenową, a nawet stworzyć imitację starożytnych, mozaikowych deseni – opisuje przedstawiciel Garden Białystok.
   
  Tego typu folie, dzięki specyficznemu składowi oraz dodatkowej warstwie ochronnej powłoki akrylowej, charakteryzują się podwyższoną odpornością na działanie promieni UV czy wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia (takie, jak np. olejki do opalania lub środki konserwujące), trwałością koloru oraz długotrwałą elastycznością.
   
  Uniwersalna wykładzina
   
  W ostatnim czasie coraz większą popularnością zaczynają cieszyć się także technologie pozwalające na wytworzenie wykładziny pokrytej trzema warstwami akrylu. Prym w tym wiedzie zwłaszcza folia typu platinum, której świetliste refleksy nadają wodzie niespotykany nigdzie indziej efekt.
   
  - Z uwagi na wysoki stopień wodoszczelności, tego typu rozwiązania stosować można niemal na każdym podłożu – na betonie, płytkach, drewnie czy metalu, bez konieczności budowy kosztownych fundamentów czy zlecania dodatkowych prac murarskich – wyjaśnia ekspert firmy Garden, będącej jedynym w Polsce dystrybutorem nowoczesnych basenów wykonywanych wg włoskiej technologii Biodesignpools, z prawdziwą linią brzegową oraz dowolnie modelowanym kształtem. - Wykładzina ta, dzięki swojej elastyczności nie tylko dopasowuje się do różnych form tworzonych od nowa basenów, ale znajduje również zastosowanie przy wszelkich pracach renowacyjnych.
  
  Komentarze
  
  zamknij

  Przeczytaj także

  Przygotowanie niecek ze stali nierdzewnej do sezonu letniego
  Za oknem resztki śniegu, wiosna tuż tuż a za chwilę lato i wakacje. To najwyższy czas aby rozpocząć przygotowania do kolejnego sezonu użytkowania. Dobrze wykonany serwis pozwoli nam na bezpieczne i ekonomiczne funkcjonowanie obiektu [...]
  Partnerzy  Copyrigth Basenprof © 2012-2022. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.