Rozmowy branżowe Napisz o wydarzeniu Dodaj firmę Academy of Pool Experts Newsletter
Artykuły - rozwiązania dla obiektówwięcej artykułów


Ostatnie komentarze:
 • 2022-05-17 20:27:11 - Łukasz
  Okazało się że czujnik jest uszkodzony i PH jest ok.7.5 także pytanie nieaktualne..
 • 2022-05-16 08:08:40 - Łukasz
  Mam basen ogrodowy 35m3, z filtrem piaskowym i ozonatorem. W zasadzie od początku ozonowania mam problem ze zbyt niskim ph, przez chwilę było ok, ale ostatnio znow spadło i to [...]
 • 2022-04-27 00:21:04 - Zibi62
  Dziękuję wszystkim za cierpliwe wysłuchanie. Zapraszam do współpracy

 • Dodaj komentarz
  2
  2015-06-16
  Półmetek programu „Dbając o bezpieczny basen”
  Zbliża się półmetek programu badawczego pt. „Dbając o bezpieczny basen”. W ciągu trwania  programu zostały przebadane próbki produktów glonobójczych, bakteriobójczych i grzybobójczych  od czterech producentów.

  W celu porównania produktów ze sobą (ze względu iż każdy producent deklaruje trochę inną zawartość substancji czynnej) przyjęto, że 100% oznacza zawartość deklarowaną przez producenta. Tak więc im wynik bliższy 100%, tym produkt jest bardziej zgodny z deklaracjami wytwórcy. Założono, iż próbka jest zgodna z deklaracją producenta gdy oznaczona laboratoryjnie zawartość substancji czynnej wynosi min 96% zawartości przez niego deklarowanej.

  Warto przypomnieć, iż były to próbki przesłane do akredytowanego laboratorium badawczego przez zarządców krytych pływalni, którzy zgłosili chęć udziału w badaniu. W tym ujęciu dobór próbek był losowy, stąd różne ilości próbek przypadających na poszczególnych producentów.

  Firma nr 1


  Przebadano 11 próbek z których żadna nie spełniła wartości deklarowanych przez wytwórcę. Zawartość substancji czynnej wahała się od 16,81% do 45,56% zawartości deklarowanej przez wytwórcę.

  Firma nr 2


  Przebadano 5 próbek z których żadna nie spełniła wartości deklarowanych przez wytwórcę. Zawartość substancji czynnej wahała się od 6,58 do 89,41 % zawartości deklarowanej przez wytwórcę.

  Firma nr 3


  Przebadano dwie próbki których zawartość substancji czynnej jest zgodna z deklaracjami producenta. Zawartość substancji czynnej wahała się od 99,60 do 99,80% zawartości deklarowanej przez wytwórcę.
   
  Firma nr 4
   
  Przebadano jedną próbkę której zawartość substancji czynnej jest zgodna z deklaracjami producenta. Zawartość substancji czynnej wynosiła 98,93% zawartości deklarowanej przez wytwórcę.
   
  Środek glonobójczy, bakteriobójczy i grzybobójczy ma ogromne znacznie w procesie dezynfekcji wody basenowej. Stosowanie środka o zawartości substancji czynnej znacznie mniejszej od deklarowanej przez producenta może stanowić znaczne ryzyko sanitarno - epidemiologiczne.

  Zachęcamy do wzięcia udziału w badaniu – program trwa do końca sierpnia 2015r.


  Szczegółowe informacje uzyskają Państwo kontaktując się z firmą Gotix:
  nr tel. 52 384 58 23; e-mail: biuro@gotix.com.pl ; www.gotix.pl.
  przeczytaj także: „Dbając o bezpieczny basen - nowy program badawczy” - www.basenprof.pl/artykuly/639/dbajac_o_bezpieczny_basen_-_nowy_program_badawczy.html
  
  Komentarze
  prezz
  2015-07-03 00:59:00
  Wyniki wskazują, że mamy na rynku nieuczciwych producentów. To jeszcze raz potwierdza moją wypowiedź pod poprzednim artykułem, że dzięki takim badaniom musi się poprawić rzetelność producentów i jakośc produktów.
  Odpowiedz
  konr
  2015-08-06 23:27:00
  Może warto powtórzyć ten program za pół roku i sprawdzić, czy te produkty które były mówiąc wprost oszukane poprawiły swoją jakość?
  Odpowiedz
  
  zamknij

  Przeczytaj także

  Zabawki wodne z laminatu - najnowsze wzory
  Firma Mazur od zawsze stawia na wzornictwo w swoich produktach. Lubimy projekty, które szukają sposobu na wyróżnienie się. Takim przykładem jest zjeżdżalnia multimedialna we Wrocławiu - póki co najbardziej znana [...]
  Partnerzy  Copyrigth Basenprof © 2012-2022. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.