Rozmowy branżowe Napisz o wydarzeniu Dodaj firmę Academy of Pool Experts Newsletter

Baseny na świeciewięcej informacji


Ostatnie komentarze:
 • 2022-09-27 09:58:58 - LouisLoank
  Hola to all. We are excited we heard the guidance here. I’ve been poking around for this info for years and I will be sure to tell my sisters to swing by. The other day [...]
 • 2022-09-26 10:21:41 - Bożena
  Czy zatem obiekt hotelowy posiadający nieckę basenową 16m długości i najwyższą głębokość 110m będzie wymagał zatrudnienia ratownika ?
 • 2022-09-25 02:10:23 - Rexonattavempolime
  [url=]http://loveplanet.gq/[/url]

 • Termy Gellert w Budapeszcie
  Dodaj komentarz
  0
  2014-01-30
  Baseny termalne na Węgrzech
  Na Węgrzech jest ponad tysiąc gorących źródeł, prawie 350 ujęć wód termalnych wykorzystywanych jest w rekreacji i lecznictwie. Ich właściwości znane były już w czasach rzymskich. W miejscach ujęć powstały łaźnie czynne cały rok. Wiele kąpielisk to prawdziwe perły architektury.

  Gellert - najsłynniejsze i najbardziej eleganckie termy mieszczą się w Budapeszcie, w pięknym secesyjnym budynku hotelu Gellert, położonym tuż na Dunajem. Wnętrze kryje 13 basenów, a najpiękniejszy ma dwukolorowe szklane sklepienie i otoczony jest dwupiętrową kolumnadą. Kąpać można się do października na zewnątrz. Woda w najcieplejszym basenie ma 38 st. C, a w najchłodniejszym 18 st. C.

  Szechenyi - w budapesztańskim kąpielisku Szechenyi jest 18 basenów (m.in. pływacki, z atrakcjami i do kąpieli siedzących).

  Heviz - bajkowe kąpielisko zbudowane wokół największego w Europie termalnego jeziora torfowego (pow. 4,4 ha). Rosną tam jedyne w Europie różowe lilie wodne, a kąpiel wśród kwiatów jest niezapomniana. Wody jeziora mają temperaturę 24 st. C (latem nawet do 36 st. C). Dzięki ogromnej wydajności źródła, w ciągu 28-30 godzin następuje całkowita wymiana wody jeziora. Jego głębokość dochodzi do 38,5 m.

  Miszkolc - to termalne kąpielisko znajduje się w jaskiniach Burlang. Bijąca ze źródła woda (o temp. 28-35 st. C) w wielu miejscach tworzy naturalne bicze wodne. Inną atrakcją są naturalne prądy wodne oraz czyste, pozbawione bakterii powietrze. Całoroczne kąpielisko w grotach posiada również kilka basenów odkrytych o temp. wody 28-35C; natomiast w pobliskim kompleksie termalnym czynnym tylko latem - znajduje się 6 basenów (m.in. rekreacyjne, lecznicze, dziecięce) o temp. wody 28-30C.

  Egerszalok - bogata w składniki mineralne lecznicza woda termalna o temp. 65-68 st. C systematycznie buduje koronkowe formacje. To jedna z najlepszych wód siarczanowych w Europie.

  Hajduszoboszlo - kąpielisko zajmuje 30 ha, a w części leczniczej znajduje się siedem basenów.

  Eger - basen termalny wypełnia woda siarczanowa o temp. 37 st. C. Jest on połączony z całorocznym basenem zewnętrznym.

  Wody termalne mają zbawienny wpływ na organizm, pomagają m.in. w leczeniu chronicznych schorzeń stawów, kości i mięśni, dolegliwości systemu nerwowego, a także chorób kobiecych i zaburzeń przemiany materii.
  
  Komentarze
  
  zamknij

  Przeczytaj także

  Redukcja kosztów funkcjonowania basenu. OC-1 nowe medium filtracyjne
  Energia jest jednym z największych kosztów i zwykle drugim po kosztach pracy elementem silnie wpływającym na wynik finansowy obiektów basenowych. Wielu decydentów zastanawia się nad sposobem obniżenia [...]
  
  zamknij

  Polecamy firmy

  Partnerzy  Copyrigth Basenprof © 2012-2022. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.