Rozmowy branżowe Konferencje Academy of Pool Experts Dodaj firmę Newsletter TV Basenprof

Baseny na świeciewięcej informacji


Foto - Shangri-La

2023-05-18
Najwyżej położony basen na świecie
Basen w Shangri-La Nannig przejął tytuł najwyżej położonego basenu na świecie po kompleksie Marina Bay Sands w Singapurze, którego basen znajdował się na 57 piętrze i 200m.

Budynek Guangxi China Resources Tower zawiera w sobie 86 pięter, a jego wysokość sięga 403m, co czyni go najwyższą budowlą w mieście. Jego powierzchnia wynosi 900 000 m2 z biurami, sklepami i mieszkaniami oprócz hotelu.

Pozostałą powierzchnię na górnych piętrach zajmuje Shangri-La Hotel. Dzięki niemu, możliwe było stworzenie strefy uzdrowiskowej, do której należy odkryty basen. Mieści się na 71 piętrze i 323m wysokości co czyni go najwyżej położonym na świecie. Prezentuje 180-stopniowy widok na miasto i jego otoczenie.

Za projekt odpowiada firma architektoniczna Goettsch Partners z siedzibą w Chicago. Projektanci inspirowali się krystalicznymi formacjami mineralnymi. Bryły budynku ułożone zostały symetrycznie, tak aby ułatwić dostosowanie się do zmieniających powierzchni. Jednym z takich zastosowań jest basen, który zamyka dolną bryłę budowli.
Autor: Natalia Nowacka - portal Basenprof
Materiały: Shangri-La hotel - www.shangri-la.com
Przeczytaj także:
„Szkolimy kadry basenów przed sezonem letnim”
- www.basenprof.pl/aktualnosci/3496/szkolimy_kadry_basenow_przed_sezonem_letnim.html

„Rozpoczęła się budowa basenu w Skarszewach” - www.basenprof.pl/aktualnosci/3511/rozpoczela_sie_budowa_basenu_w_skarszewach.html

„Aquapark w Płocku – Skanowanie 3D” - www.basenprof.pl/aktualnosci/3495/aquapark_w_plocku_-_skanowanie_3d.html

zamknij

Przeczytaj także

Oszczędne obiegi uzdatniania wody basenowej - case study
Obiekty basenowe mogą korzystać z dobrych rozwiązań, które zapewniają duże oszczędności w kosztach eksploatacyjnych. Na przykładzie konkretnych realizacji ukazujemy ich zastosowanie. Wykonawca projektu [...]

zamknij

Polecamy firmy


Konferencja Hotel Spa Baseny i Saunaria


Academy od Pool Experts


Agencja Rozwoju Infrastruktury BasenowejCopyrigth Basenprof © 2012-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.