Rozmowy branżowe Napisz o wydarzeniu Dodaj firmę Academy of Pool Experts Newsletter

Baseny na świeciewięcej informacji


Ostatnie komentarze:
 • 2022-10-02 08:42:54 - Stephenfub
  [url=https://creditrepairtoday.xyz ]credit repair[/url]
 • 2022-09-27 09:58:58 - LouisLoank
  Hola to all. We are excited we heard the guidance here. I’ve been poking around for this info for years and I will be sure to tell my sisters to swing by. The other day [...]
 • 2022-09-26 10:21:41 - Bożena
  Czy zatem obiekt hotelowy posiadający nieckę basenową 16m długości i najwyższą głębokość 110m będzie wymagał zatrudnienia ratownika ?

 • Dodaj komentarz
  0
  2014-09-08
  Niezwykły widok z basenów Aqua Dome

  Aqua Dome to ośrodek odnowy biologicznej, który znajduje się na wysokości 6400 m n.p.m. na alpejskim szczycie w otoczeniu setek kilometrów stoków narciarskich. Hotel oferuje luksusowe spa zasilane ciepłą wodą czerpaną z ogromnego podziemnego źródła termalnego. Zachody słońca podziwiane z trzech otwartych niecek basenowych to niezapomniane wrażenia na całe życie.

  W samym sercu Alp, w tyrolskiej dolinie Ötztal zachwyca luksusowy Aqua Dome. Jego termalny ośrodek spa, połączony bezpośrednio z hotelem oferuje nieograniczone propozycje kąpieli, zabiegów wellness i fitness o każdej porze roku.

  Konstrukcję hotelu Aqua Dome charakteryzują wyraziste linie, dużo drewna i szkła. Zaprojektowany w zgodzie z otaczającą naturą, elegancki kompleks idealnie wpisuje się w alpejski pejzaż. W 200 przestronnych pokojach i apartamentach, zastosowany wystrój wnętrz po mistrzowsku wykuwa więź pomiędzy klasycznym, nowoczesnym stylem, a tradycyjnym komfortem wiejskich budynków. Atmosfera podkreślana jest ciepłymi tkaninami, drewnem i skórami oraz eleganckim stylowym oświetleniem.


  Kompleks basenowy

  Po przejściu wzdłuż korytarza, nawet bez konieczności zdejmowania swojego szlafroka, można bezpośrednio wejść do termalnego spa i cieszyć się bezpłatnym dostępem do 13 otwartych i krytych basenów z ciepłą wodą. Szczególnie imponujące są trzy baseny w kształcie mis usytuowane w środku dobrze rozplanowanego trawnika, wsparte na palach, wyglądające jakby unosiły się w powietrzu, na wysokości do 12 metrów.

  Z kompleksu termalnego można korzystać przez cały rok. Do zdrowej kąpieli zapraszają tutaj dwa duże baseny wypełnione zawierającą siarkę wodą termalną o temperaturze 34° i 36°C, tłoczoną z głębokości 1.865 m.

  Wrażenie robi imponujący wodospad, dwa baseny wewnętrzne, rozlokowane jak galerie w operze sale wypoczynkowe oraz duża szklana elewacja z widokiem na zapierającą dech w piersiach przyrodę. Paletę ofertową w strefie wewnętrznej term dopełniają solaria i oaza ciepła.

  Na rodziny z dziećmi czeka wodny świat z dwoma dużymi basenami pływackimi na pokładzie statku, długą na 90 metrów olbrzymią zjeżdżalnią i fantastycznymi pomieszczeniami do zabaw. Tutaj temperatura wody wynosi 34° i 36°C a głębokość wody to maks. 1,35 m.

  W termach na wolnym powietrzu znajdują się trzy pozornie unoszące się w powietrzu, futurystyczne baseny w kształcie mis. Te połączone ze sobą świecącym szklanym stożkiem baseny o nazwie Talfrische dają wrażenie nieważkości. W jednym z basenów podwodna muzyka i efekty świetlne potęgują doznania z kąpieli. Basen do masażu to właściwie ponadprzeciętnie wielki basen siarkowy, a z kolei basen solankowy znosi uczucie ciążenia i maksymalnie relaksuje. Widok na słońce zachodzące za zaśnieżonymi szczytami gór to przeżycie, którego długo się nie zapomni.

  Baseny Talfrische stały się już architektonicznym znakiem rozpoznawczym okolicy. Do basenu siarkowego co 15 minut wpływa czysta woda siarkowa, mieszając się z wodą termalną w basenie; brzegi basenu wyposażone są w ławki do masażu. Za to basen solankowy z zawartością soli 5% zachęca podwodną muzyką i efektami świetlnymi do jedynego w swoim rodzaju relaksu. Temperatura wody niecek zewnętrznych to 32° do 36°C a głębokość wody: maks. 1,35 m.

  Z basenów Talfrische kąpiący się mogą przepłynąć do szklanej piramidy przez "wir dzikiej rzeki". Drewniane stopnie prowadzą w głąb wyniosłej piramidy, a stamtąd do trzech unoszących się na różnych poziomach basenów w kształcie mis. Nocą piramida promieniuje grą wielobarwnych świateł.

  W Aqua Dome pomyślano także o sportowcach – z myślą o nich na terenie kompleksu wybudowano basen sportowy z czterema 25-metrowymi torami do szybkiego pływania. Woda basenu sportowego jest neutralna i wynosi 28 stopni C. Dla aktywnych dostępne są ćwiczenia aqua-aerobiku oraz mało jeszcze popularne w Polsce zajęcia aqua-cyclingu (czyli podwodnej jazdy na rowerkach treningowych).

  Świat saun Gletscherglühen zajmujący powierzchnię ponad 2000 m2, a także centrum fitness Gipfelsturm oferują możliwość poddania się szeregu zabiegom zdrowotnym i relaksacyjnym. Ponadto, każdego dnia goście kompleksu mogą wybrać się na spacer specjalnymi trasami wycieczkowymi. W miejscowych hotelowych sklepach sportowych i modowych, można znaleźć wszystkie rzeczy potrzebne do zagwarantowania doskonałego wypoczynku.

  Strefa gastronomiczna oferuje kilka restauracji starających się uatrakcyjnić pobyt w Aqua Dome regionalnymi delikatesami. Restauracje pozostawiają gościom wybór między treściwymi przekąskami, a potrawami najwyższej jakości sztuki kulinarnej. Strefa recepcyjno-wypoczynkowa, bar i winiarnia proponują bogaty wybór drinków i szlachetnych gatunków win, które można sączyć w eleganckich pomieszczeniach wyposażonych w kominki i stylowe sofy.

  Autor: DiS portal Basenprof
  
  Komentarze
  
  zamknij

  Przeczytaj także

  Spa be active - rozmowa z Ewą Nickiel z Resortu Gwiazda Morza
  Resort Spa & Sport Gwiazdą Morza to obiekt powstały w 2013r. we Władysławowie. W jego skład wchodzą wybudowane we wcześniejszych latach dwa budynki apart hotelowe. Obecnie resort przechodzi standaryzację na poziomie 4**** i w [...]
  
  zamknij

  Polecamy firmy

  Partnerzy  Copyrigth Basenprof © 2012-2022. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.