Rozmowy branżowe Konferencje Academy of Pool Experts Dodaj firmę Newsletter TV Basenprof

Baseny na świeciewięcej informacji
Snowdonia - foto www.surfsnowdonia.co.uk

2015-08-03
Surf Snowdonia z najdłuższą sztuczną falą
1 sierpnia br. w Walii otwarto park Snowdonia. W środowisku surferów to wydarzenie na skalę światową, ponieważ park posiada najdłuższą na świecie, 300-metrową sztuczną falę. Surf Snowdonia znajduje się w miejscowości Dolgarrog w Conwy Valley na skraju Parku Narodowego w północnej Walii.
 
W obiekcie zastosowano pionierską technologię Wavegarden, która pozwala na regulowanie nasilenia fal. System może jednocześnie generować rożnej wysokości fale dla początkujących, średnio zaawansowanych i zaawansowanych. Zespołem trenerów surfingowych kieruje walijski Surf Champion Jo Dennison.
 
Ogromny zbiornik basenowy, zwany laguną wypełnia 33.000 m3 wody, którą wpompowywano przez 18 godzin już na początku lipca br. Woda jest pobierana z Llyn Cowlyd, najgłębszego jeziora w północnej Walii. W obiekcie zastosowano system filtracji promieni UV, więc woda nie będzie zawierała chloru. Dodatkowo, jak w każdym basenie stosowane będą środki do dezynfekcji.
Autor: PaW – portal Basenprof

zamknij

Przeczytaj także

Optymalizacja zużycia energii na obiektach basenowych
Poprawa efektywności filtracji a energochłonność 1. Główne czynniki energochłonne na obiektach basenowych W świadomości większości osób głównym czynnikiem kosztotwórczym na [...]

zamknij

Polecamy firmy

PartnerzyCopyrigth Basenprof © 2012-2023. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.