Rozmowy branżowe Napisz o wydarzeniu Dodaj firmę Academy of Pool Experts Newsletter

Baseny na świeciewięcej informacjiPark Wodny Vichy w Wilnie - foto www.vandensparkas.lt

2015-10-02
Wilno obok Aquaparku wybuduje basen olimpijski
W Wilnie z powodzeniem działa od kilku lat Wodny Park Vichy. Aranżacją nawiązuje do egzotycznych wysp Polinezyjskich.

Aquapark jest wyposażony w jedne z najbardziej nowoczesnych atrakcji basenowych, m.in. Morze Delfinów, czyli basen z falami do 1,5 m wysokości, rzeka Canoe długa na 137m opływająca całą halę, dwa piętra tematycznych saun, basen Wysp Wielkanocnych z imponującą przepaścią, pontonowy zjazd Moskito i wiele innych. Główną i jedyną w tej części Europy atrakcją jest zjazd Maorysów, podczas którego użytkownik wprowadzony jest w stan nieważkości.

Atrakcje położone są na kilku piętrach a z obiektu jednocześnie może korzystać 1,5 tysiąca osób.


Teraz władze Wilna chcą wybudować kompleks basenowy z basenem olimpijskim, którego w mieście brakuje. Jak wstępnie podaje wileński magistrat, baseny sportowe miałyby powstać przy Aquaparku Vichy. W ten sposób dzielnica Fabijoniszki stałaby się centrum sportowym miasta. Obok siebie byłyby: arena sportowa Siemens, hala Lietuvos Rytas, park wodny, aleja sportowców i kompleks basenów sportowych.

Inwestycja ma kosztować 4 mln euro, z czego 3 mln euro poszłoby z miejskiego budżetu, natomiast pozostały milion dołożyłby właściciel Parku Wodnego Vichy. Jak zapowiadają władze Wilna, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z założeniami, to kompleks mógłby być gotowy już na koniec 2016r.
Autor: DoP – portal Basenprof

zamknij

Przeczytaj także

Seria Michael Phelps Signature Swim Spas
Bieżnie pływackie Swim Spas zostały opracowane przy współpracy z 18-krotnym mistrzem Olimpijskim, 26-krotnym Mistrzem Świata Michaelem Phelpsem i jego osobistym trenerem Bobem Bowman’em. Są optymalne dla wszystkich [...]

zamknij

Polecamy firmy

PartnerzyCopyrigth Basenprof © 2012-2022. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.
Page generated in 0.01897 seconds.