Rozmowy branżowe Konferencje Academy of Pool Experts Dodaj firmę Newsletter TV Basenprof

Co słychać na obiektachwięcej informacji

Foto - MZKS Narew Ostrołęka

2019-05-27
Brązowy medal Mistrzostw Polski w Olszynie
18 maja Angelika Wikieł na Mistrzostwach Polski w pływaniu w Olsztynie zdobyła brązowy medal Mistrzostw Polski Młodzieżowców. Zawodniczce zabrakło naprawdę niewiele, by na 200 metrów stylem klasycznym finiszować na drugim miejscu zarówno w kategorii open, jak i młodzieżowcach.

Z bardzo dobrymi rezultatami i brązowym medalem z Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowych powróciła Angelika Wikieł. Zawodniczka Sekcji Pływania Narwi Ostrołęka startowała w zawodach na trzech dystansach.

Angelika Wikieł medalową lokatę wywalczyła na dystansie 200 m. Wśród seniorek była czwarta, a trzecie miejsce zajęła w kategorii młodzieżowców z wynikiem 2:33.61. Na krótszych dystansach ostrołęczanka osiągnęła odpowiednio czasy 34.16 s na 50 m i 1:13.73 na 100 m stylem klasycznym, kończący rywalizację w finałach B.

Występ zawodniczki w Mistrzostwach Polski w Olsztynie wsparł Prezydent Miasta Ostrołęki Łukasz Kulik. Angelika Wikieł jest jedną ze stypendystek, a na zawody otrzymała nowy pływacki kostium umożliwiający jeszcze skuteczniejszą walkę o dobre wyniki. Gratulujemy zawodniczce i jej trenerce Manueli Wikieł.
Materiały: UM Ostrołęka / MZKS Narew Ostrołęka