Napisz o obiekcie Napisz o wydarzeniu Dodaj firmę TV Basenprof Newsletter Rozmawiaj na forum

Co słychać na obiektachwięcej informacji
Ostatnie posty na forum:

Замена глубинных насосов Выборг - wysłana przez ElDetry
Наша специализированная компания выполняет услуги по реконструкции и очистки труб по водоподготовки и водоотведению современным ...
odkurzacz basenowy - wypożyczenie - wysłana przez Olek
wynajem na miesiąc, rok i dłużej. Wynajem na sezon letni. Zapraszam. Aleksander Woliński - Mariner 3S
Problem z dozowaniem chloru przez układ Bayrol Analyt 3 - wysłana przez Obsługa
WitamMam dużą zagwozdkę z układem Bayrol Aanlyt 3.W ciągu dnia nie ma problemu z dozowaniem chloru.Od ok godziny 18 do rana dnia...
Szkolenie - wysłana przez Basenprof
Cytat: Lidia w 11 Marzec 2019, 11:28:27Gdzie możemy zamówić dofinansowane szkolenie dla obsługi Gościa hotelowego? Kto je wykonu...
Ostatnie komentarze:
 • 2019-07-10 23:17:21 - Aquarius
  Dzierżawcy (bo nawet nie własciciele) mają muchy w nosie i obrazili sie na Benefit, dając z zaskoczenia kopa w dudę użytkownikom karty Multidport Plus. Ns wszelką krytykę [...]
 • 2019-07-07 21:52:35 - Olek
  Jestem po operacji kregoslupa odcinek ledzwiowy, przez 5lat było ok. Ostatniej zimy przez dwa miesiące ból uniemożliwia mi funkcjonowanie. Jaki kolwiek ruch sprawiał i [...]
 • 2019-07-06 09:56:56 - alan
  Czerne chmury nad projektem zawitały ostatnio, ale mam nadzieję, że pomimo tych przeciwności wszystko się dobrze skończy i będziemy się cieszyć nowymi atrakcjami.
 • Dodaj komentarz
  0
  2019-06-17
  Finał Grand Prix Ursynowa w pływaniu
  Uroczyście zakończyła się gala XXIII edycji Grand Prix Ursynowa. Przez sześć miesięcy przy Hirszfelda sprawdziło się ponad 300 pływaków - od najmłodszych do najstarszych. W sobotę 8 czerwca nagrodzono najszybszych i najwytrwalszych. Były dyplomy, nagrody oraz podsumowanie intensywnego sezonu.

  Już podczas ostatniego mityngu czuć było atmosferę wielkiego finału i gali, która miała zwieńczyć starania dziesiątek dzielnicowych pływaków. Najmłodsi szeptali między sobą i w pamięci zliczali punktowe zdobycze. Oczywiście śrubowanie wyników nadal było najważniejsze, bo choć finisz zmagań, to wciąż dało się poprawić pozycję w klasyfikacji generalnej. Rywalizacja toczyła się o każdy centymetr długości basenu.

  - Ja i dwie inne dziewczyny miałyśmy dokładnie taki sam czas. Startowałyśmy wspólnie i dopłynęłyśmy identycznie. Jeszcze nigdy tak nie miałam - mówi Weronika.

  Podczas ostatniego mityngu na pływalni przy Hirszfelda pojawiło się blisko 140 osób. To mniej niż w poprzednich startach, ale organizatorzy nie byli zaskoczeni - znają powód niższej frekwencji. - W kontekście całego sezonu dziś było najmniej osób. Najprawdopodobniej przyszli przede wszystkim finaliści, żeby jeszcze poprawić wynik - komentuje Karolina Bigos z Ursynowskiego Centrum Sportu i Rekreacji.

  Ostatni mityng i ostatnie dyplomy - po zawodach pływacy wraz z rodzinami przenieśli się do Areny Ursynów, gdzie odbyło się podsumowanie XXIII edycji Grand Prix. Pod względem uczestników był to sezon rekordowy. Na przestrzeni wszystkich mitingów o najwyższe laury konkurowało 316 osób - w zeszłym roku było ich o 40 mniej. Najstarsza zawodniczka miała 77 lat, najstarszy pływak był o 12 lat starszy. Najmłodsza miłośniczka basenu urodziła się w 2004 roku, wśród chłopców zaś znalazło się dwóch sześciolatków.

  Tegoroczna edycja miała również akcent charytatywny. Część mitingów poświęcona była pomocy pięcioletniemu Frankowi, u którego wykryto guza mózgu. Chłopiec potrzebuje kosztownego leczenia w Stanach Zjednoczonych, więc ursynowscy pływacy jednoczyli się, by wspólnymi siłami wspierać młodszego kolegę. Franek jest wnuczkiem Renaty Popek, byłej dyrektor UCSiR i pomysłodawczyni ursynowskiego Grand Prix. Zbiórka na leczenie chłopca nadal trwa, pomóc można za pośrednictwem strony: pomagam.pl/franekpopek.

  - Ta impreza jest bardzo ważna i nie chodzi mi tylko o ruch. Wydaje mi się, że dzieci mają tu prawdziwą szkołę rywalizacji fair play, uczą się empatii i proponowania pomocy, kiedy komuś coś nie wychodzi. Widzę to po moich dzieciach. Bierzemy udział w kolejnych odsłonach - z uśmiechem mówi Wiktor, który regularnie przychodził z dziećmi na mitingi przy Hirszfelda.

  Głównym punktem sobotniego programu była jednak ceremonia i wręczenie pucharów oraz nagród. Pływacy zostali docenieni za konsekwencję i żelazną dyscyplinę, którymi wykazali się na przestrzeni całego sezonu. Na podium najpierw stanęli najstarsi, później gratulacje i salwy oklasków usłyszeli młodsi - ceremonia zakończyła kolejną edycję jednej z największych w Warszawie amatorskich imprez pływackich.

  Organizatorem dzielnicowego Grand Prix w Pływaniu jest Ursynowskie Centrum Sportu i Rekreacji.
  
  Komentarze
  
  zamknij

  Polecamy firmy

  
  Partnerzy  Copyrigth Basenprof © 2012-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.