Napisz o obiekcie Napisz o wydarzeniu Dodaj firmę TV Basenprof Newsletter Rozmawiaj na forum

Co słychać na obiektachwięcej informacjiOstatnie posty na forum:

hello - wysłana przez ManuelGab
wwww  The market wanted figure out whether the Fed would equal the forecast rate change to 1%. Beats driving around town till yo...
hello - wysłana przez ManuelGab
wwww  Selling a car with an important problem is fairly difficult. Quite a few of they really do work, said Lauren Fix of automo...
hello - wysłana przez ManuelGab
wwww  That money is used by the charity to support with their cause. Located on the other hand, if automobile or truck has dents...
Dezynfekcja stóp na basenie - wysłana przez dolar111
A czy ten preparat Dermtix należy rozcieńczać z wodą?
Szkolenie - wysłana przez Basenprof
Dzień dobry, podajemy dane kontaktowe - tam uzyska Pani wszelkie informacje nt. interesujących Panią szkoleń: tel. 604 557 481; ...
Ostatnie komentarze:
 • 2019-10-04 10:44:43 - Jarosław Rypniewski
  Polecam wyrok NSA - omówienie w artykule [...]
 • 2019-10-01 22:23:56 - Iwona Michniewicz
  Grupa zorganizowana to taki sam klient, jak inni - w świetle obowiązujących przepisów. Regulamin ogólny obiektu obowiązuje wszystkich użytkowników na tych samych zasadach. [...]
 • 2019-09-30 10:11:03 - Portal Basenprof
  Jak dowiedzieliśmy się w Urzędzie Miasta Złotowa, woda z Term Tarnowskich dostarczana będzie spedycją. W związku z dużym stężeniem procentowym, aby uzyskać odpowiednie [...]
 • Dodaj komentarz
  0
  2019-06-17
  Finał Grand Prix Ursynowa w pływaniu
  Uroczyście zakończyła się gala XXIII edycji Grand Prix Ursynowa. Przez sześć miesięcy przy Hirszfelda sprawdziło się ponad 300 pływaków - od najmłodszych do najstarszych. W sobotę 8 czerwca nagrodzono najszybszych i najwytrwalszych. Były dyplomy, nagrody oraz podsumowanie intensywnego sezonu.

  Już podczas ostatniego mityngu czuć było atmosferę wielkiego finału i gali, która miała zwieńczyć starania dziesiątek dzielnicowych pływaków. Najmłodsi szeptali między sobą i w pamięci zliczali punktowe zdobycze. Oczywiście śrubowanie wyników nadal było najważniejsze, bo choć finisz zmagań, to wciąż dało się poprawić pozycję w klasyfikacji generalnej. Rywalizacja toczyła się o każdy centymetr długości basenu.

  - Ja i dwie inne dziewczyny miałyśmy dokładnie taki sam czas. Startowałyśmy wspólnie i dopłynęłyśmy identycznie. Jeszcze nigdy tak nie miałam - mówi Weronika.

  Podczas ostatniego mityngu na pływalni przy Hirszfelda pojawiło się blisko 140 osób. To mniej niż w poprzednich startach, ale organizatorzy nie byli zaskoczeni - znają powód niższej frekwencji. - W kontekście całego sezonu dziś było najmniej osób. Najprawdopodobniej przyszli przede wszystkim finaliści, żeby jeszcze poprawić wynik - komentuje Karolina Bigos z Ursynowskiego Centrum Sportu i Rekreacji.

  Ostatni mityng i ostatnie dyplomy - po zawodach pływacy wraz z rodzinami przenieśli się do Areny Ursynów, gdzie odbyło się podsumowanie XXIII edycji Grand Prix. Pod względem uczestników był to sezon rekordowy. Na przestrzeni wszystkich mitingów o najwyższe laury konkurowało 316 osób - w zeszłym roku było ich o 40 mniej. Najstarsza zawodniczka miała 77 lat, najstarszy pływak był o 12 lat starszy. Najmłodsza miłośniczka basenu urodziła się w 2004 roku, wśród chłopców zaś znalazło się dwóch sześciolatków.

  Tegoroczna edycja miała również akcent charytatywny. Część mitingów poświęcona była pomocy pięcioletniemu Frankowi, u którego wykryto guza mózgu. Chłopiec potrzebuje kosztownego leczenia w Stanach Zjednoczonych, więc ursynowscy pływacy jednoczyli się, by wspólnymi siłami wspierać młodszego kolegę. Franek jest wnuczkiem Renaty Popek, byłej dyrektor UCSiR i pomysłodawczyni ursynowskiego Grand Prix. Zbiórka na leczenie chłopca nadal trwa, pomóc można za pośrednictwem strony: pomagam.pl/franekpopek.

  - Ta impreza jest bardzo ważna i nie chodzi mi tylko o ruch. Wydaje mi się, że dzieci mają tu prawdziwą szkołę rywalizacji fair play, uczą się empatii i proponowania pomocy, kiedy komuś coś nie wychodzi. Widzę to po moich dzieciach. Bierzemy udział w kolejnych odsłonach - z uśmiechem mówi Wiktor, który regularnie przychodził z dziećmi na mitingi przy Hirszfelda.

  Głównym punktem sobotniego programu była jednak ceremonia i wręczenie pucharów oraz nagród. Pływacy zostali docenieni za konsekwencję i żelazną dyscyplinę, którymi wykazali się na przestrzeni całego sezonu. Na podium najpierw stanęli najstarsi, później gratulacje i salwy oklasków usłyszeli młodsi - ceremonia zakończyła kolejną edycję jednej z największych w Warszawie amatorskich imprez pływackich.

  Organizatorem dzielnicowego Grand Prix w Pływaniu jest Ursynowskie Centrum Sportu i Rekreacji.
  
  Komentarze
  
  zamknij

  Polecamy firmy

  
  Partnerzy  Copyrigth Basenprof © 2012-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.