Rozmowy branżowe Napisz o wydarzeniu Dodaj firmę Academy of Pool Experts Newsletter

Co słychać na obiektachwięcej informacji


Ostatnie komentarze:
 • 2022-08-01 15:02:45 - szczupły
  czego brakuje,żeby zacząć budowe boiska treningowego ks borek
 • 2022-07-28 13:49:00 - mag
  Dobra akcja - ludzie zbyt mało wiedzą o prawidłowym korzystaniu z wodnej rekreacji. Wchodząc na basen, czy plażę zupełnie wyłączają myślenie.
 • 2022-06-12 17:57:20 - stary zawiedziony kibic
  Pamiętam borek w trzeciej lidze trenerów mieczysława kolasę , adama wapięnnika ,władysława zaworę to były czasy . ŁZA SIĘ W OKU KRĘCI. Chciałbym doczekać takich [...]

 • Foto - www.bydgoszcz.pl
  Dodaj komentarz
  0
  2021-12-02
  Trwają Mistrzostwa Polski na Astorii
  Na ten dzień długo wszyscy czekaliśmy. Pływalnia Astoria w Bydgoszczy stała się areną zmagań najlepszych w Polsce pływaków, w tym olimpijczyków z Tokio, medalistów mistrzostw świat i Europy. Wśród nich są m.in.: Katarzyna Wasick, Alicja Tchórz, Paweł Juraszek, czy Jakub Majerski.

  Blisko siedmiuset zawodników reprezentujących 120 klubów wystąpi w Zimowych Mistrzostwach Polski seniorów, młodzieżowców i juniorów 17-18 lat w pływaniu. Zawody rozpoczęły się wczoraj (1.12) i potrwają do 5 grudnia. To szczególna impreza, bo walka toczy się o tytuł najlepszego zawodnika w kraju.

  Niestety, decyzją organizatorów, zawody odbywają się bez udziału publiczności. Można jednak śledzić sportowe zmagania online pod linkiem http://livetiming.pl/contests/national/1.

  Szczegółowe informacje dot. mistrzostw znajdują się na stronie Polskiego Związku Pływackiego: www.polswim.pl. Organizatorami zawodów jest Polski Związek Pływacki oraz Kujawsko-Pomorski Związek Pływacki. Patronat nad zawodami objął Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski.

  Podsumowanie pierwszego dnia Mistrzostw


  Bohaterowie Mistrzostw Europy na krótkim basenie w pływaniu w Kazaniu byli także najjaśniejszymi gwiazdami pierwszego dnia Zimowych Mistrzostw Polski seniorów, młodzieżowców i juniorów 17-18 lat w pływaniu, które rozpoczęły się w Bydgoszczy. Na najwyższym stopniu podium stanęli m.in. Katarzyna Wasick i Jakub Majerski.

  Pierwszy złoty medal w imprezie organizowanej na pływalni Astoria zdobyła Katarzyna Wasick. Dystans 50 metrów stylem dowolnym pływaczka pokonała w czasie 23,37. To wynik o siedem setnych sekund gorszy od ustanowionego przez nią w ubiegłym roku rekordu Polski.

  Wśród panów na tym samym dystansie również najlepszy był medalista z Kazania. Paweł Juraszek wynikiem 21,26 nie pozostawił złudzeń rywalom. Srebro zdobył Jakub Kraska, a brąz Piotr Ludwiczak.

  Wśród juniorów na 50 metrów złoto zdobył Ksawery Masiuk z wynikiem 22,06. Kilkanaście minut później zawodnik był drugi na 100 m stylem motylkowym, przegrywając jedynie z dwukrotnym brązowym medalistą z Kazania, Jakubem Majerskim (50,94). W tym wyścigu 17-letni Masiuk wywalczył nowy rekord Polski juniorów – 51,20. Trzeci był Michał Poprawa (51,51).

  Wśród pań również triumfowała bohaterka ME z Kazania. Finalistka imprezy z Rosji, Paulina Peda, w Bydgoszczy wywalczyła złoto dzięki pokonaniu dystansu dokładnie w 58 sekund. Na 400 m stylem zmiennym triumfowali Zuzanna Famulok i Michał Piela.

  Mistrzynią Polski na 800 m stylem dowolnym została 18-letnia Aleksandra Knop, która pokonała m.in. rekordzistkę kraju na tym dystansie, swoją koleżankę klubową, Paulinę Piechotę.

  Na 1500 m wygrał Bartłomiej Koziejko (15.01,90). Podium uzupełnili bracia Chmielewscy: Krzysztof (15.03,27) i Michał (15.08,43).
  Materiały: UM Bydgoszcz
  Przeczytaj także:
  „Zmiany obostrzeń na obiektach sportowych - do 50% obłożenia”
  - www.basenprof.pl/aktualnosci/3141/zmiany_obostrzen_na_obiektach_sportowych_-_do_50_oblozenia.html

  „Zimowe Mistrzostwa Polski w Pływaniu na Astorii” - www.basenprof.pl/coslychac/3136/zimowe_mistrzostwa_polski_w_plywaniu_na_astorii.html

  „Pływalnia Astoria Bydgoszcz otwarta od 8 marca” - www.basenprof.pl/coslychac/2696/plywalnia_astoria_bydgoszcz_otwarta_od_8_marca.html

  „Medal dla Astorii za najnowocześniejszy basen” - www.basenprof.pl/aktualnosci/2602/medal_dla_astorii_za_najnowoczesniejszy_basen.html
  
  Komentarze
  
  zamknij

  Polecamy firmy

  Partnerzy  Copyrigth Basenprof © 2012-2022. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.