Rozmowy branżowe Napisz o wydarzeniu Dodaj firmę Academy of Pool Experts Newsletter

Co słychać na obiektachwięcej informacji


Ostatnie komentarze:
 • 2022-05-18 08:17:57 - Bartek
  No i wszystko jasne :-)
 • 2022-05-17 20:27:11 - Łukasz
  Okazało się że czujnik jest uszkodzony i PH jest ok.7.5 także pytanie nieaktualne..
 • 2022-05-16 08:08:40 - Łukasz
  Mam basen ogrodowy 35m3, z filtrem piaskowym i ozonatorem. W zasadzie od początku ozonowania mam problem ze zbyt niskim ph, przez chwilę było ok, ale ostatnio znow spadło i to [...]

 • Foto - www.mgokis.praszka.pl
  Dodaj komentarz
  0
  2022-02-21
  Rok pływalni Nemo w Praszce
  Kryta pływalnia Nemo w Praszce została oddana do użytku 12 lutego 2021 roku. Mija więc rok jej działalności. 11 lutego b.r. miało miejsce uroczyste spotkanie z tej okazji.

  Wzięli w nim udział: Jarosław Tkaczyński - burmistrz Praszki, Danuta Janikowska - jego zastępczyni, Bogusław Łazik - przewodniczący Rady Miejskiej w Praszce, Edmund Majtyka - prezes zarządu Neapco Europe, a także Andrzej Rychter - przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury, Sportu, Zdrowia i Opieki Społecznej rady miejskiej oraz Kamil Kowalczyk - od stycznia 2022 prezes spółki Goskom, wcześniej pracownik urzędu miejskiego nadzorujący przebudowę basenu.

  - To był dla nas wyjątkowy rok, bo po długich oczekiwaniach mogliśmy rozpocząć pracę w nowym obiekcie
  - powiedział, witając zaproszonych gości, Jarosław Knaga - zastępca dyrektora Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Praszce, który zarządza pływalnią.

  Basen przy ul. Kaliskiej od razu stał się wizytówką Praszki, a burmistrz Tkaczyński wielokrotnie powtarzał, że pod względem technologicznym to najnowocześniejszy tego typu obiekt na Opolszczyźnie.

  - Widać, że nasza praca przy tej inwestycji opłaciła się
  - powiedział włodarz. - Mamy wielką satysfakcję, że daliśmy radę zrealizować tę inwestycje. A czas pokazał, że jest ona bardzo potrzebna. Załodze życzę satysfakcji z pracy oraz tego, by basen działał bezawaryjnie.

  Nemo - nazwa została wybrana w konkursie spośród propozycji nadesłanych przez mieszkańców - od początku cieszy się dużym zainteresowaniem nie tylko lokalnej społeczności i okolic, ale także amatorów kąpieli z Olesna, Kluczborka, Kłobucka, Wielunia, Gorzowa Śląskiego i Rudnik. Tylko od dnia otwarcia do końca lutego 2021 roku, a więc przez 16 dni, pływalnie odwiedziło 3350 osób.

  - W całym roku 2021 było ich trzydzieści dziewięć tysięcy, choć ze względu na obostrzenia pandemiczne basen był zamknięty od 20 marca do 4 maja
  - zauważa Jarosław Knaga. - Tylko w styczniu tego roku mieliśmy prawie pięć tysięcy stu klientów, zaś w pierwszych dziesięciu dniach lutego - dwa tysiące. Sprzedaliśmy trzysta karnetów indywidualnych oraz dwieście dla firm, w tym sto pięćdziesiąt dla Neapco.

  - Dbamy o swoich pracowników
  - wyjaśnił prezes Majtyka. - Nie ma pewności, że jeśli ktoś chodzi na basen, to będzie zdrowy, ale z pewnością zdrowszy, niż gdyby nie chodził. Sam bardzo często pływam tu i jestem dumny, że mieszkańcy ościennych gmin, może nawet bogatszych od Praszki, zazdroszczą nam takiego obiektu.

  Dużą grupę korzystających stanowią uczniowie szkół.

  - Ci z Praszki mieli zajęcia w ramach wychowania fizycznego
  - wyjaśnia Jarosław Knaga. - Mieliśmy siedem grup tygodniowo, zaś z Wierzbia trzy. Placówki z gminy Rudniki przyjeżdżały sześć razy w tygodniu. Cztery grupy z gminy Mokrsko przez dziesięć tygodni realizowały u nas program „Umiem pływać”. Nie ma chwili, nawet rano, aby basen był pusty.

  - Liczby, które przedstawił dyrektor Knaga robią naprawdę wrażenie
  - zauważył Bogusław Łazik.

  Ofertę Nemo uzupełniała nauka pływania, prowadzona przez dwie prywatne szkoły pływania.

  - Z aerobiku w wodzie w trzech grupach skorzystało sto osób
  - uzupełnia dyrektor Knaga. - W okresie wakacji bezpłatny wodny tor przeszkód Watermania odwiedziło trzysta dzieci. Kurs ratowników ukończyło prawie trzydzieści osób.

  Ostatnią imprezą był nocny maraton pływacki na rzecz WOŚP, zorganizowany przez Neapco.

  W okresie tegorocznych ferii zimowych była jedna bezpłatna godzina dla uczniów. Skorzystało z niej ponad 300 dziewcząt i chłopców.

  Wkrótce w Nemo realizowany będzie kolejny dziesięciotygodniowy program „Umiem pływać”, w którym udział wezmą szkoły z gminy Praszka (8 grup), Mokrsko (4 grupy) oraz Rudniki (3 grupy).

  - Dziękujemy władzom miasta za ten obiekt, w którym mamy przyjemność pracować
  - podsumował Jarosław Knaga.

  Stałą załogę pływalni tworzy 11 osób. To ratownicy: Andrzej Placek, Katarzyna Marks i Szymon Ziółkowski, pracownicy techniczni: Daniel Cubała, Jacek Kubacki i Marek Kołodziej, recepcjonistki Martyna Materac i Sylwia Pawełczak oraz czuwające nad porządkiem: Renata Bielecka, Natalia Banaś i Katarzyna Bartosiak. Jest też kilkoro pracowników „godzinowych”.

  - To bardzo fajna załoga
  - komplementuje swoich podwładnych Jarosław Knaga.
  Materiały: Gmina Praszka
  Przeczytaj także:
  „Automatyczna bezdotykowa mobilna stacja do dezynfekcji stóp”
  - www.basenprof.pl/artykuly/3160/automatyczna_bezdotykowa_mobilna_stacja_do_dezynfekcji_stop.html

  „Program Klub - zmiana terminu składania wniosków” - www.basenprof.pl/aktualnosci/3209/program_klub_-_zmiana_terminu_skladania_wnioskow.html

  „Obwieszczenie ws. ustawy o bezpieczeństwie obszarów wodnych” - www.basenprof.pl/aktualnosci/3200/obwieszczenie_ws_ustawy_o_bezpieczenstwie_obszarow_wodnych.html

  „Pływalnia w Praszce idzie do przebudowy” - www.basenprof.pl/aktualnosci/1551/plywalnia_w_praszce_idzie_do_przebudowy.html
  
  Komentarze
  
  zamknij

  Polecamy firmy

  Partnerzy  Copyrigth Basenprof © 2012-2022. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.