Rozmowy branżowe Konferencje Academy of Pool Experts Dodaj firmę Newsletter TV Basenprof

Co słychać na obiektachwięcej informacji


Foto - www.astoriabydgoszcz.pl

2023-03-16
Reprezentacja Polski trenuje na Astorii
Dla biało-czerwonych jest to już kolejny etap przygotowań. Kolejny realizowany w Bydgoszczy, na pływalni o wymiarach olimpijskich. Tym razem, w jednym czasie zebrało się na Astorii  grono medalistów mistrzostw Polski, Europy i świata, a także olimpijczyków.

Licząca ponad 20 osób reprezentacja po raz kolejny pojawiła się na treningach w Bydgoszczy. Reprezentanci Polski właśnie tam przygotowują się do najważniejszych tegorocznych występów w roku przedolimpijskim. Najważniejszymi imprezami w tym roku będą dla pływaków lipcowe mistrzostwa świata w japońskiej Fukuoce, uniwersjada i młodzieżowe mistrzostwa Europy.

– Cieszymy się z tego, że nasz obiekt zyskał uznanie czołowych pływaków i pływaczek w Polsce. Korzystają nie tylko z basenu, ale też z siłowni i odnowy. Widać, że w Bydgoszczy czują się bardzo dobrze i chętnie tutaj wracają.
– mówi Paweł Kowalski, kierownik marketingu i organizacji imprez Bydgoskich Obiektów Sportowych.

W Bydgoszczy trenują m.in. wielokrotny medalista MŚ i ME Radosław Kawęcki, ubiegłoroczny medalista MŚ Ksawery Masiuk, medalista ME Jakub Majerski, Radosław Kawęcki (wielokrotny medalista MŚ i Europy), Krzysztof Chmielewski (mistrz Europy juniorów z 2021r.), Paweł Juraszek (kilkukrotny medalista ME), czy medalistka mistrzostw Europy juniorów Laura Bernat.

Jest to pierwsze zgrupowanie, którym kieruje Paweł Wołkow, nowy trener kadry, który zastąpił na tym stanowisku Piotr Gęgotka.

Przypomnijmy, że basen Astoria jest największą bydgoską pływalnią. Otwarty w 2021 r. obiekt powstał w miejscu dawnego kompleksu sportowego Astoria. Basen ma 50 m długości. Oprócz tego na obiekcie znajdują się m.in. siłownia, sauny, jacuzii.
Materiały: UM Bydgoszcz, Astoria Bydgoszcz
Przeczytaj także:
„Rozmowa z Dariuszem Białkowskim z Astoria Bydgoszcz”
- www.basenprof.pl/rozmowy/3371/rozmowa_z_dariuszem_bialkowskim_z_astoria_bydgoszcz.html

zamknij

Polecamy firmy


Konferencja Hotel Spa Baseny i Saunaria


Academy od Pool Experts


Agencja Rozwoju Infrastruktury BasenowejCopyrigth Basenprof © 2012-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.