Rozmowy branżowe Napisz o wydarzeniu Dodaj firmę Academy of Pool Experts Newsletter

Co słychać na obiektachwięcej informacji


Ostatnie komentarze:
 • 2022-08-01 15:02:45 - szczupły
  czego brakuje,żeby zacząć budowe boiska treningowego ks borek
 • 2022-07-28 13:49:00 - mag
  Dobra akcja - ludzie zbyt mało wiedzą o prawidłowym korzystaniu z wodnej rekreacji. Wchodząc na basen, czy plażę zupełnie wyłączają myślenie.
 • 2022-06-12 17:57:20 - stary zawiedziony kibic
  Pamiętam borek w trzeciej lidze trenerów mieczysława kolasę , adama wapięnnika ,władysława zaworę to były czasy . ŁZA SIĘ W OKU KRĘCI. Chciałbym doczekać takich [...]

 • kajaki w H2Ostróg
  Dodaj komentarz
  0
  2014-09-02
  Kajakami pożegnano wakacje w Raciborzu
  Raciborski aquapark H2Ostróg lekcją kajakarstwa zakończył tegoroczne wakacje. Użytkownicy, którzy w niedzielę, 31 sierpnia w południe przebywali na pływalni mogli spróbować swoich sił wiosłując w basenie kajakami tzw. „jedynkami”. Chętnych do zabawy nie brakowało. Zarówno dzieci jak i dorośli bawi się znakomicie.
   
  Ostatni dzień wakacji nie musi być nudny, o czym przekonali się wszyscy ci, który w niedzielę, 31 sierpnia, odwiedzili raciborski Aquapark. Przed południem odbyły się ostatnia z pierwszej edycji lekcje pływania. Po południu animator bawił się z dziećmi, a od godz. 11.00 do 14.00 na dużym basenie zorganizowano pokazowe lekcje kajakarstwa. - Wspaniała zabawa. Dotąd nie miałem okazji popływać w kajaku. Dziś to był mój pierwszy raz, na początku zaliczyłem kilka stłuczek, ale było bardzo fajnie – mówi 11-letni Kamil. - Super zabawa, najlepsza, jak dotąd, atrakcja w H2ostróg - przyznaje z kolei 15-letni Arkadiusz.
   
  Do dyspozycji użytkowników H2Ostróg było sześć jednoosobowych kajaków, w czterech rodzajach: dwa typowo nizinne, kolejne dwa górsko- nizinne, jeden górski i ostatni rodeo. - Kajakarstwo, to wspaniały sport i wbrew pozorom bezpieczny. Jednak zanim ruszymy na wody należy uważnie słuchać porad instruktora, przestrzegać zasad bezpieczeństwa i mieć głowę na karku- tłumaczy Krzysztof Chałat, instruktor kajakarstwa, który w niedzielne południe przeprowadzał pokazowe lekcje w H2Ostróg.
   
  Zanim użytkownicy basenu spróbowali swych sił samodzielnie, zobaczyli krótki pokaz. - Zaprezentowaliśmy kilka technik przewracania, m.in. dzióbki, eskimoski i kabinę. Byli śmiałkowie, którzy sami próbowali niektórych z nich – relacjonuje Krzysztof Chałat.  
   
  Osoby, które spróbowały swoich sił wiosłując w basenie, najpierw zapoznały się z fachowym instruktarzem, dopiero wówczas mogły wsiąść do kajaka i wypłynąć. Chętnych do wspólnej zabawy nie brakowało. W gronie zainteresowanych znalazły się nawet osoby, które nie potrafią pływać. Z myślą o nich przygotowano kamizelki ratunkowe. - Nie potrafię pływać, ale moja ciekawość wzięła górę. Dotąd tylko z widowni przyglądałam się spływom kajakowym, a dziś na własnej skórze poczułam jak to jest chwycić wiosło w dłoń i popłyną – opowiada z zachwytem pani Ewa. - Wspaniała zabawa, polecam wszystkim i mam nadzieję, że takich atrakcji będzie więcej w tym Aquaparku – dodaje. 
   
  Już w następny weekend H2Ostróg zaprasza na kolejny cykl nauki pływania oraz zajęcia animacyjne dla dzieci.
   
   
  ***
  H2Ostróg:
  Aquapark H2Ostróg to nowoczesny park wodny, usytuowany w Raciborzu, przy ul. Zamkowej 4. Inwestorem jest Miasto Racibórz. Administratorem obiektu jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Raciborzu.
   
  Racibórz to niespełna 60-tysięczne miasto położone w woj. śląskim, tuż przy graniczy z Czechami. Swoje siedziby i zakłady produkcyjne mają tu takie firmy jak: RAFAKO S.A., SGL Carbon Polska, Henkel, Mieszko S.A., Eko-Okna, ENSOL, Sunex S.A. Jest centralnym miastem powiatu raciborskiego, w skład którego wchodzą miasta Kuźnia Raciborska i Krzanowice oraz gminy Pietrowice Wielkie, Kornowac, Rudnik, Nędza i Krzyżanowice.
  Autor: Aleksandra Dik
  
  Komentarze
  
  zamknij

  Polecamy firmy

  Partnerzy  Copyrigth Basenprof © 2012-2022. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.