Rozmowy branżowe Konferencje Academy of Pool Experts Dodaj firmę Newsletter TV Basenprof

Co słychać na obiektachwięcej informacji

2015-11-20
IV Otwarte Mistrzostwa Ostrołęki w Pływaniu
Kolejny sukces odnotowali pływacy z UKS Butterfly-MOSiR Łomża. Startujący zawodnicy uczą się w Szkole Podstawowej nr 10, 7, 5 w Łomży a na co dzień trenują pod okiem trenerów Jarosława Szeremet i Tomasza Drozdowskiego.

W zawodach wystartowało 180 zawodników z 16 klubów polskich oraz goście z Litwy. Łomżę reprezentowało 12 zawodników 9, 10 i 11 latków. Zmagania młodych łomżyniaków skutkowały zdobyciem 10 medali 1 złoty, 3 srebrne i 6 brązowych. Wśród dziewcząt po dwa medale zdobyły (11 lat) Julia Kozak 50 st. dowolny III miejsce z czasem 35,61 s oraz III miejsce w st. grzbietowym 42,03 s, i (10 lat) Maja Komorowska 50 st. dowolny II miejsce z czasem 40,03 s oraz II miejsce w st. grzbietowym 43,33 s. Ładnie popłynęła 10 latka Kinga Dziemińska, która na dystansie 50m st. dowolnym zajęła IV miejsce (40,30 s) do medalu zabrakło tylko 0,2 s. Natomiast płynąc 50 m delfinem zajęła II miejsce z czasem 48,78. Najmłodsza nasza zawodniczka 9 letnia Iza Czerwińska była III w stylu klasycznym. Do grona medalistów dołączył również Dominik Skawski zajmując I miejsce na dystansie 50 m st. grzbietowym(46,41s) wyprzedzając kolegę z drużyny Kacpra Święckiego (47,27 s). Kacper zajął jeszcze III miejsce w st. motylkowym(48,96 s). Dobrze spisali się pozostali zawodnicy zajmując miejsca w I dziesiątce: Anna Czerwińska, Gabriela Wawrzyniak, Inga Woronowicz.